Prawie wszystko o Lwowie

«poprzedni     następny»
2015-06-25 11:55:50
news - Prawie wszystko o Lwowie

Jedyne takie miasto, jeden taki album… Lwów. Cokolwiek by napisać na dopełnienie tego magicznego dla wielu Polaków słowa, pozostanie w cieniu nazwy miasta. Próby przybliżenia czytelnikom historii i istoty Lwowa podjęli się Ryszard Jan Czarnowski oraz Eugeniusz Wojdecki w albumie Lwów. Dzieje miasta (Wydawnictwo Jedność).

 

- Otrzymują Państwo książkę, która nie tylko na Kresowiakach zrobi jak sądzę wrażenie. Niech Czytelnika nie zwiedzie jej pokaźna objętość. Bo książkę pochłoną z łatwością, pisana i ilustrowana jest bowiem dla gustu i percepcji każdego. Autorzy wykonali tytaniczną pracę. Uraczyli nas mnóstwem informacji, znanych i nieznanych epizodów z życia miasta i Wielkich Lwowiaków. Zatrzymali się dłużej w wielu świętych dla Polaków miejscach, jak choćby Cmentarz Łyczakowski i towarzyszący mu Panteon Orląt. Dzieje miasta ukazane zostały w sposób bezpretensjonalny, autentyczny, często „od serca” – jak w zwykłych rozmowach, przeprowadzanych na wspólnym spacerze ulicami Miasta Semper Fidelis” - powiedział o publikacji Jan Wojciech Wingralek. 

 

Lwów. Dzieje miasta zrecenzował także Krzysztof Masłoń, pisząc: Szczególnej urody to książka, niezależnie bowiem od warstwy merytorycznej, historycznej czy narracyjnej, przykuwa uwagę wspaniałą ikonografią… dzięki czemu nie tylko czyta się, ale i ogląda ją z ogromną przyjemnością.

 

- Każdy kamień „zawsze wiernego” miasta ,każda kamienica i dzieło sztuki jest świadectwem polskiej tradycji i kultury. Szczerze polecam czytelnikom książkę Lwów. Dzieje miasta. Jest to dzieło, które niewątpliwie poruszy serca nie tylko współczesnych Polaków, ale i tych, którzy przyjdą po nas - powiedział prof. zw. dr hab. Czesław Partacz.  

 

W ubiegłym tygodniu w Muzeum Karkonoskim odbyła się prezentacja publikacji. Warto obejrzeć filmową relację ze spotkania z autorami: 

 

Opinia
Treści
azetka79 Linia koment BYŁAM TAM KIEDYŚ... ALE CHĘTNIE WRÓCĘ...
2015-06-25 11:56:35
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów