"Łączniczki" w radiowej "Dwójce"

«poprzedni     następny»
2015-07-24 10:55:08
news - "Łączniczki" w radiowej "Dwójce"

Od 27 do 31 lipca w Radiowej Dwójce Sławomira Łozińska czytać będzie Łączniczki. Wspomnienia z powstania warszawskiego – nowo wydaną książkę Marii Fredro-Bonieckiej i Wiktora Krajewskiego. Program 2 zaprasza do słuchania fragmentów powstańczych opowieści od poniedziałku do piątku o godz. 9.45 w audycji „To się czyta latem”.

 

Książkę wypełnia 9 historii opowiedzianych przez konspirujące łączniczki i sanitariuszki: Balbinę Szymańską-Ignaczewską – „Basię”, Jolantę Mirosławę Zawadzką-Kolczyńską – „Klarę”, Wandę Traczyk-Stawską – „Pączka”, Bronisławę Romanowską-Mazur – „Sosnę”, Barbarę Wilczyńską-Sekulską – „Penelopę”, Teresę Kuklińską-Tyrajską – „Basię”, Krystynę Królikiewicz-Harasimowicz – „Kryśkę”, Marię Stypułkowską-Chojecką – „Kamę” i Zofię Słojkowską-Krajewską – „Nelly”. Zaletą książki nie są opisy militarnych osiągnięć, ale codziennego życia za niemieckiej okupacji, w czasie powstania oraz później – w stalinowskiej rzeczywistości. Każda z historii jest niepowtarzalna, a wspólnie tworzą obraz środowiska walczącej w sierpniu 1944 roku młodzieży.

 

O książce opowiedzą słuchaczom Dwójki sami autorzy, którzy będą bohaterami audycji „Gość Poranka” w najbliższą środę, 29 lipca o godz. 8.35.

 

informacja nadesłana

Opinia
Treści
emilly26 Linia koment Audycję tego rodzaju z chęcią chce się słuchać ze względu na ciekawe treści, które kiedyś odznaczyły swój ślad w historii.
2015-07-28 14:27:26
czarniutka21 Linia koment z chęcią posłucham tej audycji ;)
2015-07-24 10:56:49
czarniutka21 Linia koment z chęcią posłucham tej audycji ;)
2015-07-24 10:56:31
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów