Literacka wiosna w Łazienkach Królewskich

«poprzedni     następny»
2016-04-21 13:05:43
news - Literacka wiosna w Łazienkach Królewskich

Czy dla wielbicieli książek może być wiosną coś lepszego, niż lektura ciekawej książki w ogrodzie? Łazienki Królewskie, wśród licznych wydarzeń związanych z otwarciem sezonu 2016, przygotowały szereg propozycji dla miłośników literatury – od kiermaszu książek Rezydencji Królewskich, konsultacji ze specjalistą w dziedzinie konserwacji woluminów, po nowy cykl spotkań z wybitnymi pisarzami.

 

Z okazji Światowego Dnia Książki, 23 kwietnia, warszawskie Rezydencje Królewskie – Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Łazienki Królewskie – zapraszają na wspólny kiermasz książek muzealnych. Tegoroczne święto książki ma być okazją do przypomnienia o tej niezwykle ważnej dziedzinie działalności muzeów. Na kiermaszu będzie można zapoznać się z bogatą ofertą wydawniczą Rezydencji Królewskich i odnaleźć prawdziwe perły wśród tytułów np. wyjątkową serię poświęconą kulinarnej historii Polski (wilanowska Monumenta Poloniae Culinaria i najnowszy „Przewodnik po drzewie żywota”), doskonałe opracowania najważniejszych zbiorów dzieł sztuki (katalogi Zamku Królewskiego w Warszawie) czy autentyczne wspomnienia spisane przez polskiego władcę („Pamiętniki króla Stanisława Augusta”, wydane przez Łazienki Królewskie). Kiermasz odbędzie się 23 kwietnia w budynku Podchorążówki w Łazienkach Królewskich w godz. 11.00–18.00. Publikacje wydane przez warszawskie Rezydencje Królewskie będzie można nabyć z 20% rabatem. Ponadto tego dnia, w godz. 11.00–13.00, wszystkich zainteresowanych problematyką zachowania księgozbioru w jak najlepszym stanie, zapraszamy na otwarte konsultacje z konserwatorem papieru.

 

Nawiązując do swojej bogatej tradycji goszczenia literatów na Obiadach Czwartkowych, 27 kwietnia o godzinie 18:00 w Pałacu na Wyspie odbędzie się inauguracja nowego cyklu spotkań – „Światło literatury”. Będzie to drugi, obok „Salonów Poezji”, program w muzeum poświęcony twórczości literackiej. Gośćmi cyklu „Światło literatury” będą wybitni współcześni polscy pisarze. Bohaterem pierwszego z trzech spotkań wiosennej odsłony cyklu będzie o. Wacław Oszajca, 25 maja odbędzie się spotkanie z poetą Bohdanem Zadurą, zaś 29 czerwca z Hanną Krall. Cykl powstał we współpracy ze Wschodnią Fundacją Kultury „Akcent”, wstęp na wszystkie spotkania jest wolny. 

 

To dopiero początek wydarzeń związanych z literaturą w Łazienkach Królewskich. Od 18 do 21 maja w ogrodzie przy Starej Kordegardzie zapraszamy na „Czytanie na trawie”, czyli do specjalnej strefy czytelnika, towarzyszącej Warszawskim Targom Książki. Wiosną pojawią się również nowe publikacje Łazienek Królewskich. Na spotkanie z pierwszą z nich – „Pamiętnikami Stanisława Augusta i ich bohaterami”, zapraszamy 13 maja o godzinie 18:00 do Pałacu na Wyspie. Kolejną – „Oświeceniową republikę władców” – przedstawimy już 1 czerwca. 

 

Kiermasz książek warszawskich Rezydencji Królewskich

27 kwietnia 2016 roku, Podchorążówka, godz. 11.00–18.00.

 

Otwarte konsultacje z konserwatorem papieru

27 kwietnia 2016 roku, Podchorążówka, godz. 11.00–13.00.

 

Wiosenna odsłona cyklu Światło literatury 

27 kwietnia, godz. 18.00, Pałac na Wyspie, spotkanie z o. Wacławem Oszajcą 

25 maja, godz. 18.00, Pałac na Wyspie, spotkanie z Bohdanem Zadurą 

29 czerwca, godz. 18.00, Pałac na Wyspie, spotkanie z Hanną Krall 

 

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl oraz na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie

Opinia
Treści
emilly26 Linia koment Akcja trafiona w 10. Szkoda,że nie w innych miastach się nie prolonguje takich akcji.
2016-04-25 01:59:55
martucha180 Linia koment Jak ja bym chciała tam być! Ciekawa inicjatywa!
2016-04-21 13:10:13
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów