Nie przegap - przegląd wydarzeń książkowych #1

«poprzedni     następny»
2012-03-02 10:16:57
news - Nie przegap - przegląd wydarzeń książkowych #1

Najważniejsze wydarzenia kolejnych dni, informacje, których po prostu nie można przegapić. Telegraficzny skrót. Niepoprawna pointa. A wszystko to na temat książki i wokół książki. Przegląd prezentuje Sławomir Krempa. 

 

"79. urodziny Koziołka Matołka świętować będziemy podczas 2 Targów Książki dla Dzieci w Krakowie w dniach 1-3 czerwca" - podają organizatorzy. Wydawałoby się, że lepszym miejscem na takie wydarzenie byłby Pacanów, ale rozumiemy, że do Krakowa łatwiej dojechać. 

 

Testament Szymborskiej - to nie tytuł powieści sensacyjno kryminalnej, tylko informacja o tym, że na mocy ostatniej woli poetki jej dorobkiem zajmie się fundacja, na czele której staną między innymi prof. Teresa Walas i Michał Rusinek - sekretarz noblistki. 

 

Jedną z pierwszych decyzji szefostwa fundacji może być przekazanie pamiątek po Szymborskiej do Domu Książki w Krakowie - muzeum, o którego powstanie starają się władze miasta. Oby tylko noblistka nie pokryła się w nim warstwą patyny. 

 

Pracownicy PIW-u dostają ostatnią wypłatę - podał "Newsweek". Jedna z najbardziej zasłużonych oficyn wydawniczych tym samym przestaje istnieć, a dotychczasowy prezes przeistacza się w likwidatora. Nie jest to może awans, ale przynajmniej pan Rafał może liczyć na jeszcze jedną wypłatę...

 

Na liście dziesięciu najpopularniejszych recenzji ostatniego miesiąca królują Łakocie dla duszy. Trochę to dziwne, biorąc pod uwagę, że trwa już w najlepsze Wielki Post. 

 

Ruszyły plebiscyty "Najlepsza książka na wiosnę" oraz "Najlepsza książka katolicka". Zabrakło nam zgryźliwego komentarza. Cóż, może dlatego, że sami je organizujemy? 

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów