"Zrób sobie raj" w Teatrze Studio

«poprzedni     następny»
2012-02-28 10:02:36
news - "Zrób sobie raj" w Teatrze Studio

7 marca 2012 (środa) g. 18:00 w Teatrze Studio odbędzie się spektakl przedpremierowy sztuki na podstawie książki "Zrób sobie raj" autorstwa Mariusza Szczygła.

 

"Instytut Reportażu  i Teatr Studio zjednoczyły siły, aby na scenie opowiadać o świecie prawdziwym. Nie chcemy zaludniać sceny wymyślonymi postaciami i pokazywać wymyślonych emocji, wymyślonej miłości czy wymyślonej  śmierci. Reportaż  wynaleziono  po  to,  żeby  jak  najwięcej  ludzi  rozumiało innych ludzi. Wierzymy, że jeśli teatr sięgnie po literaturę faktu, pomoże nam lepiej zrozumieć świat. Spektakl na podstawie książki Mariusza Szczygła to opowieść o Czechach współczesnych, Bogu i wierze, ale o wierze, której nie ma. To historia ludzi, którzy wierzą, że nie wierzą. Mariusz Szczygieł pyta: „jak się Państwu żyje bez Boga?”. W Polsce to pytanie niewyobrażalne, w Czechach ? oczyszczające. Świadomość totalnej autokreacji. Budowania swojego świata, tworzenia swojego otoczenia. Bez ograniczeń, bez obaw, bez strachu przed omnipotencją.  Bez  strachu,  czyli  na  luzie.  Taka  będzie  ta  sztuka. Na  luzie, niewymuszona, podpatrzona, czeska. Bo czy w Boga trzeba wierzyć? Czy musimy sobie zadawać pytania ostateczne? Czy nie lepiej po prostu napić się piwa? Czy nie lepiej mieć niespodziankę? Grupa bohaterów czeka. A my z nimi. Z humorem, bo humor jest najważniejszy. W końcu jesteśmy w Czechach?"


scenariusz i reżyseria Kasia Adamik i Olga Chajdas
scenografia Magda Maciejewska
reżyseria światła Jacqueline Sobiszewski
występują: Katarzyna Herman, Karolina Kominek, Stanisław Brudny, Redbad Klijnstra, Przemysław Kosiński, Piotr Ligienza i inni.


Teatr Studio, Pl. Defilad 1 (Duża Scena) (mapa)
Bilety: 100-30 zł, wejściówka 25 zł

 

Więcej informacj na stronie www.teatrstudio.pl

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów