25-27 maja: I Krakowskie Targi Książki Katolickiej

«poprzedni     następny»
2007-04-27 12:18:34

 Zapraszamy serdecznie Wydawców katolickich, biura pielgrzymkowe, domy rekolekcyjne oraz producentów i hurtowników z branży dewocjonaliów na Targi Książki Katolickiej „Ad Verbum”, które odbędą się w dn. 25-27 maja 2007 w Centrum Targowym przy ul Klimeckiego 14.

     Sama nazwa Targów znaczy: „Do Słowa” lub „Dosłownie”. Wskazuje z jednej strony na wagę słowa i jego rolę w komunikacji międzyludzkiej, z drugiej zaś na ruch w kierunku Słowa Przedwiecznego, który jest charakterystyczny dla całej kultury katolickiej.

     Głównym celem Targów jest zatem przedstawienie mieszkańcom Krakowa i przybyłym gościom możliwie szerokiej oferty wydawnictw katolickich (książki, czasopisma, publikacje audio-video itp.), biur pielgrzymkowych oraz domów rekolekcyjnych. Wszak wszystkie te inicjatywy doskonale wpisują się w zawartą w nazwie Targów treść.

     Sprzyjać temu będzie z pewnością dobra lokalizacja w niezbyt odległych od centrum Krakowa halach targowych, z dobrym dojazdem komunikacjom miejską i zapewnionym dużym parkingiem dla Wystawców i zwiedzających, wreszcie profesjonalna organizacja.

     Dodatkowym pomysłem na uatrakcyjnienie Targów będzie coroczne zapraszanie na nie przedstawicieli któregoś z wielkich światowych sanktuariów (w tym roku ma to być Sanktuarium Św. Ojca Pio z San Giovanni Rotondo).

     Jako organizatorom zależy nam na tym, aby Targi nie były tylko miejscem prezentacji działań poszczególnych Wystawców, ale by były szeroką płaszczyzną wymiany doświadczeń i inspiracją do nieustannego doskonalenia swoich umiejętności. Toteż pragniemy wpisać w tę imprezę również warsztaty dziennikarskie, warsztaty dla dyrektorów domów rekolekcyjnych oraz panel dotyczący pisowni języka religijnego, który z pewnością stanie się ważnym punktem odniesienia dla dziennikarzy, redaktorów i korektorów związanych z mediami katolickimi.

     Wystawcy będą oczywiście również mieli możliwość skorzystania z sal konferencyjnych i zorganizowania w nich własnych paneli i spotkań autorskich.


     Pragniemy, aby nasze Targi stały się swoistym tyglem intelektualnym i duchowym, w którym będą ucierać się różne prądy myślowe i duchowe tak hojnie obecne w naszych społecznościach.


     Ufamy, że Krakowskie Targi Książki Katolickiej „AdVerbum” na trwałe wpiszą się w kalendarz ważnych wydarzeń kulturalnych Krakowa.

 

cyt. za: www.adverbum.com.pl 

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów