Szansa na poetycki debiut książkowy - konkurs im. Janusza Różewicza w toku!

«poprzedni     następny»
2012-04-01 14:10:45
news - Szansa na poetycki debiut książkowy - konkurs im. Janusza Różewicza w toku!

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza, którego kolejna, czwarta edycja została zainaugurowana w marcu, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Mamy już pierwsze zgłoszenia.

Konkurs nosi imię Janusza Różewicza, który był starszym bratem Tadeusza i Stanisława. Nie zdążył rozwinąć swojego talentu, ponieważ przeszkodziła temu wojna. Zmarł, jako młody człowiek. Ten konkurs to hołd złożony Jemu.

Skierowany został do debiutantów, miłośników poezji, którzy pragną wydać swoje wiersze, podzielić się swoja twórczością. Nagrodą jest, bowiem wydanie debiutanckiego tomiku poezji.

Dotychczas ukazały się: Przewodnik dla nieprzygotowanych Jacka Kaweckiego, Separatum Piotra Mosonia oraz Pędraki Małgorzaty Przybylskiej. Prace ocenia jury w składzie: Bohdan Zadura, Ireneusz Kaczmarczyk oraz Dorota Koman.

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza odbywa się w ramach Różewicz Open Festiwal. To doroczne wydarzenie, które ma miejsce w październiku w Radomsku. Poświęcone jest trzem Braciom: Januszowi, Stanisławowi i Tadeuszowi. W tym czasie odbywają się imprezy, których celem jest nie tylko przedstawienie twórczości Braci Różewiczów, ale również nawiązanie do niej.

Informacji dotyczących Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza udziela Anna Rumocka pod numerem telefonu: 44 683 24 86, 696 415 186. Aktualności ukazywać się będą na stronie Festiwalu www.rozewiczopen.pl. Na niej też znaleźć można regulamin konkursu.

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów