Rusza Biblioteczka Małych Pacjentów!

«poprzedni     następny»
2014-12-03 08:37:18
news - Rusza Biblioteczka Małych Pacjentów!

Kolejny projekt? Trudno nie zauważyć, że w społeczności blogerów książkowych zapanowała ostatnio „projektowa” moda. Ale to dobrze! Bo dzięki niej twórcy poszczególnych stron zamiast konkurować o liczbę wyświetleń czy polubień, działają wspólnie, wzajemnie się inspirując i motywując. Co więcej, łącząc swoje wysiłki, mogą nie tylko znakomicie się bawić, lecz także zrobić coś dobrego. Co konkretnie? Oto propozycja autorek blogów "Biblioteczka Malucha" oraz "Kronika Kota Nakręcacza":

 

Co chcemy osiągnąć? Wesprzeć akcję organizowaną przez Zaczytanych. A dokładnie: zebrać książki dla Biblioteczki Małego Pacjenta w Szpitalu Klinicznym Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego w Szczecinie. 

 

Kiedy? Już teraz! W tym szczególnym, mikołajowo-świątecznym czasie, od 1. do 31. grudnia 2014 r. 

 

O jakie książki chodzi? O wszystkie, które chcielibyście polecić dzieciom – zarówno tym całkiem małym, jak i nieco starszym (nawet kilkunastoletnim gimnazjalistom). Nie chodzi wyłącznie o bajki terapeutyczne, choć z pewnością warto przesyłać tytuły, dzięki którym mali czytelnicy będą mogli choć na chwilę zapomnieć o chorobie, przenieść się w świat bajek i marzeń (cyt. za: http://zaczytani.org/o-zaczytanych-2/). Ale czyż takiej mocy nie posiada większość książek? 

 

Nadsyłane książki powinny być w dobrym stanie (w końcu to prezenty dla Małych Pacjentów), ale absolutnie nie muszą być nowe. Może w Waszych domowych biblioteczkach znajdziecie zapomniane książki, które komuś innemu sprawią radość? 

 

I naprawdę wystarczy przesłać tylko jedną książkę! Ale pamiętajcie – im więcej książek, tym więcej dziecięcych uśmiechów i chwil zapomnienia o bolesnej, pełnej badań, zastrzyków i kroplówek rzeczywistości. Dlatego warto zaangażować swoich bliskich – rodzinę, przyjaciół, znajomych, a nawet sąsiadów – dając im tym samym okazję do zrobienia czegoś dobrego. Razem możecie zebrać całkiem sporo książek, a rozłożone na kilka osób koszty przesyłki przestaną być zniechęcające! 

 

Co zrobić, by wziąć udział w projekcie?

 

Warunki są tylko dwa. Należy:

 

1. Wesprzeć zasoby Biblioteczki Małego Pacjenta powstającej w Szpitalu Klinicznym Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego w Szczecinie poprzez przesłanie przynajmniej jednej książki na adres:

Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Brzegu 

Poprzeczna 3 

49-304 Brzeg 

Z dopiskiem „ Biblioteczka Małych Pacjentów”

 

2. Promować projekt "Biblioteczka Małych Pacjentów" na swoim blogu/stronie internetowej poprzez zamieszczenie informacji o zasadach zbiórki książek oraz zachęcenie Czytelników do włączenia się w nią. Paczki mogą nadsyłać wszyscy – nie tylko Autorzy, ale również Czytelnicy blogów! 

 

Podejmowana wspólnie akcja to doskonała okazja do – chociażby wirtualnego – „spotkania”, dlatego pragniemy stworzyć listę wszystkich Uczestników projektu (będzie ją można znaleźć na stronach organizatorów). Zgłoszenia wraz z linkiem do swojego bloga, jego logiem oraz krótką informacją o nim prosimy przesyłać na adres: 

redakcja@biblioteczkamalucha.pl

 

Warto też zamieścić na swojej stronie logo projektu, podlinkowane do jego regulaminu.

 

Więcej informacji o akcji: 

http://www.biblioteczkamalucha.pl/bm/biblioteczka-malych-pacjentow.php

Opinia
Treści
nureczka Linia koment Wspaniała inicjatywa!
2014-12-03 09:37:38
violabu Linia koment Ładny gest.
2014-12-03 09:10:14
azetka79 Linia koment bardzo fajna sprawa :):):)
2014-12-03 08:49:18
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów