Drugie Życie Książki

«poprzedni     następny»
2012-02-22 09:02:42
news - Drugie Życie Książki

Wszystkich, którzy chcą przewietrzyć swoją biblioteczkę zapraszamy w  niedzielę (26 lutego) na wielką literacką akcję, która odbędzie się w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2).Start o 15:00.

 

Akcja skierowana jest do osób, które chcą przekazać innym swoje książki, bądź wymienić się z kimś innym... 

 

W akcji może wziąć udział każdy. Wystarczy przynieść ze sobą przynajmniej jedną książkę na wymianę. Ważne: książki muszą być w dobrym stanie i nie powinny być literaturą specjalistyczną. Podręczniki, mapy, przewodniki i poradniki prosimy, zostawcie w domach!Każdy miłośnik literatury przyzna, że sam fakt posiadania książek na półce jest powodem do dumy i radości. I choć wszystkie, z definicji, darzy bezinteresowną miłością, po chwili zastanowienia wskazać mógłby przynajmniej jedną pozycję, w stosunku do której żywi uczucia nieco mniejsze – pochopny zakup, nietrafiony prezent, utwór, z którego się wyrosło, lub który po prostu się znudził. Książka, której nikt nie bierze w ręce traci swą magiczną moc. Nie można jej zmarnować! Rada? Znajdź jej nowego właściciela!Drugie życie książki to wspólna akcja portalu Bookeriada i Krakowskiego Biura Festiwalowego. Kolejne edycje planowane są co miesiąc.- Konsekwentnie promujemy czytelnictwo – podkreśla Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. I wylicza: - Mamy w mieście literackie festiwale, znakomite wydawnictwa, targi książki i Strefy Wolnego Czytania. Chętnie angażujemy się w akcje promujące czytanie: tylko w zeszłym roku wspólnie ze Strefą Wolnego Czytania organizowaliśmy literacki happening na Kładce Bernatka, a w ramach Roku Miłosza oznaczyliśmy w wybranych tramwajach w mieście Miejsce dla Czytelnika. Mam nadzieję, że nasza nowa inicjatywa realizowana z portalem Bookeriada spodoba się miłośnikom książki i tłumnie dołączą do nas w niedzielne popołudnie.Jeśli nie wszystkie przyniesione do Pawilonu Wyspiańskiego książki znajdą nowych właścicieli i tak trafią w dobre ręce.

 

- Jesteśmy po rozmowach z dyrekcją Biblioteki Wojewódzkiej, która zadeklarowała, że przyjmą od nas książki, których nie mają w swoich zbiorach, a pozostałe trafią do zaprzyjaźnionych bibliotek, jednego z domów dziecka lub do polskich bibliotek na Wschodzie - mówi Justyna Sekuła z portalu Bookeriada.

 

Źródło: Krakowskie Biuro Festiwalowe

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów