WPDK raz jeszcze!

«poprzedni     następny»
2010-11-18 12:44:30
news - WPDK raz jeszcze!

Już 2. grudnia 2010 r. ruszają 19. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek – wielkie święto wydawców, autorów i moli książkowych, ale też niezwykle atrakcyjna feta kulturalna. Tegorocznej edycji towarzyszyć będą bowiem liczne wystawy, spotkania z  finalistami Angelusa, koncerty oraz bajkowa uczta dla najmłodszych.

 

W dniach 2-5 grudnia Wrocław zamieni się w stolicę literatury.  W zabytkowych wnętrzach jedynego w Polsce Muzeum Architektury ze swoimi książkami rozgoszczą się wydawcy z całego kraju oraz, jak w roku poprzednim, z Ukrainy. Prócz spotkań z literaturą targom towarzyszyć będą niezwykle ciekawe wystawy, a świetne książki  będzie można kupić taniej niż w księgarni.

 

Planowanych jest  szereg spotkań autorskich i wieczorów literackich. Wydawnictwo Karta zaprosi na NIEGASNĄCE. Portrety kobiecea wydawnictwo BOSZ na Art Color Ballet - wystawę fotografii pochodzących z premierowego albumu pod tym samym tytułem, prezentującego oryginalnie malowane, półnagie ciała tancerzy krakowskiej grupy baletowej. W BWA Awangarda wydawnictwo Format zorganizuje Chopin na toy piano - wystawę miniaturowych pianin, klawesynów i szpinetów, wśród których podziwiać można i te, które wzięły udział w sesji nagraniowej zjawiskowej płyty Małe Instrumenty grają Chopina. Natomiast przestrzeń CK Agora zaprosi na wernisaż instalacji fotografii Jacka Kołodziejskiego – jego projekt Niewygodnie opiera się na sugestii, że ludzkie zmysły są niezwykle wrażliwe na wszelkie zmiany, odchylenia od „normy”, a sposób odbioru własnego ciała, chociaż stanowi nieodłączny element naszej identyfikacji płciowej, jest jedynie konstruktem kulturowym.

 

Swoje literackie święto będą mieć również najmłodsi. Portal CzasDzieci.pl przygotował szereg atrakcji, m.in. warsztaty czytelniczo-plastyczne, czekoladową edukację, wesołe igraszki z Krainą Wyobraźni, zabawy z "króliczynką" Miffy i podróże do krainy jaskiniowców.

 

Tradycyjnie, pierwszego dnia targów wręczone zostaną nagrody w Konkursie na Najlepszą Książkę Roku Pióro Fredry. Natomiast podczas trwania targów, w salonie Angelusa, planowane są spotkania z finalistami tegorocznej edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS: Zbigniewem Kruszyńskim, Wojciechem Albińskim, Antonim Liberą czy Spiró György. Uroczysta gala, podczas której jury na czele z przewodniczącą Natalią Gorbaniewską  ogłosi  zwycięzcę  i wręczy statuetki, odbędzie się  4. grudnia w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

 

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, 2-5 grudnia 2010 r., www.wpdk.pl

 

Lokalizacje:

Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5

(stoiska wystawców)

 

Galeria BWA Awangarda

ul. Wita Stwosza 32

(spotkania z autorami)

 

Godziny otwarcia:

2.12.2010 (czwartek) 14.00-18.00

3.12.2010 (piątek) 10.00-20.00

4.12.2010 (sobota) 10.00-18.00

5.12.2010 (niedziela) 10.00-16.00

 

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów