Wrogie przejęcie. Spekulant - premiera

«poprzedni     następny»
2012-10-16 14:37:59
news - Wrogie przejęcie. Spekulant - premiera

Pod koniec XXIV wieku ludzkość zasiedliła znaczne połacie kosmosu. Do Konfederacji Terrańskiej należy osiemdziesiąt trzy z osiemdziesięciu czterech skolonizowanych przez człowieka planet. Ostatni bastion „wolności” i największy producent broni w Galaktyce – anarchistyczny Bakunin – od niepamiętnych czasów odmawia przyłączenia się do reszty skolonizowanych światów, a na jego powierzchni nigdy nie było rządu ani podatków. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy Konfederacja wyciąga ręce po planetę, która może odgrywać znacznie większą rolę w międzygwiezdnej polityce, niż się wydaje. ZRW, zbrojne ramię wywiadu najpotężniejszej frakcji politycznej, wysyła na Bakunina oddziały wojska, stawiając na ich czele swojego najlepszego człowieka, pułkownika Klausa Dachama. Celem staje się Godwin Arms and Armaments, korporacja kierowana przez niejakiego Dominica Magnusa. 

 

Magnus nie wie jeszcze, że atak, pozorujący wrogie przejęcie jego firmy, to wstęp do szeroko zakrojonej inwazji, a przeciwnikiem, z którym staje w szranki, jest jego… znienawidzony brat. 

 

Wrogie przejęcie. 1. Spekulant to znakomita powieść science fiction, zaliczana do największych osiągnięć modnego ostatnio nurtu anarchokapitalistycznego. Intrygi polityczne, operacje wojskowe, obce cywilizacje – wszystko to tworzy idealne tło dla wartkiej kryminalno-fantastycznej opowieści, w której czytelnik jest zaskakiwany od pierwszej do ostatniej strony. Jeśli chcecie poznać jej finał, sięgnijcie po książkę, która ukazuje się właśnie nakładem wydawnictwa Almaz. Zapraszamy też do lektury premierowego fragmentu książki, który pobrać można przy opisie nowości wydawniczej w naszym serwisie. 

 

Opinia
Treści
takahe Linia koment no no
2014-02-05 17:22:55
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów