Wszystko wymyka się...

«poprzedni     następny»
2011-04-12 11:27:23
news - Wszystko wymyka się...

„wszystko wymyka się...” („everything slips away...”)

 

MIEJSCE:   WYDZIAŁ TEATRU TAŃCA W Bytomiu

                PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA TEATRALNA w Krakowie

                ul. Piłsudskiego 24a

                41-902 Bytom

 

CZAS:    14.04.2011, godz 19:00

Reżyseria i choreografia: Joe Alter we współpracy z tancerzami

 

Asystentka reżysera i choreografa: Dorota Łęcka

 

Występują: Magdalena Bartczak, Agnieszka Jaśkowska, Paulina Jóźwicka, Katarzyna Kostrzewa, Mateusz Czekaj, Bartosz Figurski, Michał Guzenda, Mikołaj Karczewski, Karol Miękina

 

Bilety: 8 zł

Szczegółowe informacje:     www.pwst.krakow.pl                     

                                        www.facebook.com/WydzialTeatruTanca

 

Mamy przyjemność zaprezentować pierwszy spektakl dyplomowy Wydział Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Nosi on tytuł „wszystko wymyka się...” i stanowi podsumowanie oraz zwieńczenie studiów pierwszego rocznika przyszłych absolwentów - obecnego IV roku WTT.

Reżyserią i choreografią zajął się Joe Alter - amerykański tancerz, choreograf, nauczyciel, założyciel i dyrektor Joe Alter Dance Group. Prace nad spektaklem trwały w przeciągu 2010 roku.

 

Przedstawienie rozpoczyna się od prywatnych rozmów i zwierzeń siedzących na krawędzi sceny aktorów. Po kilku minutach bohaterowie pojedynczo zaczynają odchodzić i zaczyna się właściwy spektakl. Sztuka pokazuje ciągłe nieudane próby uchwycenia czegoś niedostrzegalnego i ulotnego. Usilne dążenie do walki ze zmianami kończą się fiaskiem. Scenografia jest bardzo ascetyczna i minimalna. Na scenie widzimy dziewięć krzeseł – po jednym dla każdego aktora. Ogromną rolę pełnią światła i ich gra, które podkreślają mistyczną i tajemniczą atmosferę spektaklu.

 

Joe Alter wypowiada się o spektaklu:

"Inspiracją dla tego spektaklu jest idea niestałości: bez względu na nasze pragnienia, nadzieje, przekonania, wszystko to, co wiemy nieustannie się przemienia, zmienia formę, przybliża się lub oddala od miejsca w którym chcielibyśmy "to" znaleźć. Stałość nie istnieje. Niezależnie od tego, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie, jesteśmy pod wpływem ciągłych zmian. Zmieniamy się tak samo, jak wszystko, co nas otacza."

 

Joe Alter dyplom i specjalizację z choreografii i technologii tańca uzyskał na Uniwersytecie Stanowym w Ohio. Jego prace były prezentowane w USA , Niemczech, Polsce oraz Jugosławii. Joe Alter jest także autorem programu "Polish Project", którego celem było umożliwienie młodzieży ze środowisk upośledzonych z całej Polski uczestnictwa w kreacji artystycznej. Joe Alter jest wykładowcą w San Diego State University, a w chwili obecnej  współpracuje z bytomskim Wydziałem Teatru Tańca. Niedawno odbył tournee ze spektaklem "If it's not one thing..." stworzonym przy współpracy z Liamem Clancy i Ericiem Geigerem. Jest również artystą gościnnym w Little Known Dance Theater prowadzonym przez Leslie Seiters. Jego ostatni spektakl "Walking through ghosts" miał premierę w sierpniu 2010 roku w Sushi Performance and Visual Arts w San Diego, Kalifornia.

 

Dorota Łęcka urodziła się w Warszawie w 1985 roku. Pasję do tańca i teatru odkryła w wieku 6 lat. Przez ponad 10 lat brała udział w warsztatach oraz otwartych lekcjach tańca współczesnego i baletu. W 2005 roku rozpoczęła studia w Institute for Dance Arts IDA na Uniwersytecie Antona Brücknera w Austrii. Po uzyskaniu dyplomu pracowała w Budapeszcie z MuTerminal, Company Krisztian Gergye oraz węgierskimi choreografami, pośród nich: Adam Fejes, Attila Gergely, Jozsef Hamor, Zoltan Fodor. Obecnie pracuje w Polsce i za granicą, jako niezależna tancerka, współpracując z choreografami takimi, jak: Rose Breuss (Austria), Joe Alter (USA), Nicole Peisl (The Forsythe Company), Jozef Fruček i Linda Kapetanea (Rootlessroot). Od 2009 kontynuuje studia Master na kierunku Movement Research w Austrii oraz pracuje nad autorską techniką pracy z ciałem.

 

Zapraszamy!

 

ZAKUP BILETÓW NA SPEKTAKLE Wydziału Teatru Tańca

SPRZEDAŻ BILETÓW NA WSZYSTKIE SPEKTAKLE ODBYWA SIĘ OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W SEKRETARIACIE, W GODZINACH  JEGO DZIAŁANIA (8:00 – 16:00) ORAZ W DNIU PRZEDSTAWIENIA, NA GODZINĘ PRZED JEGO ROZPOCZĘCIEM.

 

REZERWACJI MOŻNA DOKONYWAĆ POD NUMEREM TELEFONU 32 283-02-72 LUB ADRESEM MAILOWYM AKS@PWST.KRAKOW.PL

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów