Wystartuj po 10 000 złotych na festiwalu filmowym MUVISH.COM FEST

«poprzedni     następny»
2011-08-22 11:36:17
news - Wystartuj po 10 000 złotych na festiwalu filmowym MUVISH.COM FEST


1 sierpnia ruszyły zgłoszenia do II edycji konkursu kina niezależnego, w którym zwycięzców wybierają wyłącznie internauci. Zwycięzca Grand Prix otrzyma 10 000 złotych.


Filmy konkursowe można przesyłać przez serwis www.muvish.com do 30 sierpnia, a ich zgłoszenie nie wiąże się z Ŝadnymi kosztami. Nie ma również ograniczeń związanych z techniką realizacji, długością filmów oraz datą ich powstania. Swoje produkcje można zgłaszać w kategoriach:


 • fabuła,
 • animacja,
 • dokument,
 • etiuda artystyczna.W każdej z nich przyznana zostanie nagroda w wysokości 1 000 złotych. Pierwsza edycja festiwalu, zakończyła się w marcu tego roku, a nagrodę Grand Prix otrzymał Paweł Jóźwiak-Rodan za film „OSIEM9”. W pierwszej odsłonie MUVISH.COM FEST wystartowało 30 filmów, choć dyrektor festiwalu Jakub Boguski nie kryje, że obecnie aspiracje są o wiele wyższe. „MUVISH.COM ma być miejscem spotkań twórców i widzów kina niezależnego. Szacuje się, że w Polsce powstaje co najmniej 200-300 filmów offowych, dlatego chcielibyśmy udostępniać widzom jak największą ich część. Pierwsza edycja pozwoliła nam zdobyć liczną publiczność. Teraz, chcemy bezpłatnie i na bieżąco udostępniać internautom wszystko to, co najciekawsze w polskim kinie niezależnym.” Serwis MUVISH.COM jest platformą, na której niezależni twórcy mogą bezpłatnie prezentować swoje produkcje. Co więcej, dzięki funkcji komentarzy mogą dowiedzieć się, co naprawdę o ich obrazach sądzi publiczność. „Niezależni artyści mają niewielkie szanse na pokazanie swoich filmów w telewizji lub w kinach, mimo że wielu z nich zdobywa nagrody na międzynarodowych festiwalach. Wynika to z komercjalizacji multipleksów oraz nadawców.


MUVISH.COM pozwala filmowcom nie tylko zaprezentować się publiczności, ale także, dzięki formule konkursu, zdobyć pieniądze na kolejne projekty” – podsumowuje Jakub Boguski.Rolę jurorów pełnią zarejestrowani w serwisie internauci, dzięki czemu MUVISH.COM skupia miłośników i współtwórców kina niezależnego w Polsce, a nie przypadkowe osoby.„W polskim kinie offowym coś w końcu drgnęło. Powstają nowe inicjatywy, a organizowane warsztaty i festiwale są na coraz wyższym poziomie. MUVISH.COM wpisuje się w ten trend – łączy widzów i twórców w internecie. Jestem bardzo ciekawy, jakie filmy pojawią się w tej odsłonie konkursu“ – powiedział Paweł Jóźwiak-Rodan, laureat Grand Prix pierwszej edycji MUVISH.COM FEST.Za zgodą twórców zgłoszone filmy mogą być oglądane na MUVISH.COM także po festiwalu. Obecnie można zobaczyć większość obrazów, które brały udział w zakończonym już konkursie. Co więcej, serwis zyska nowe funkcjonalności oraz wygląd graficzny.Informacje o MUVISH.COM FEST:


 • Filmy można zgłaszać do jednej z czterech kategorii: dokument, fabuła, animacja, etiuda artystyczna.
 • Nie narzucamy ograniczeń związanych z techniką, długością filmu oraz datą jego powstania.
 • Zgłoszenia można dokonać po założeniu konta na portalu lub po zarejestrowaniu się przez konto na Facebooku.
 • Zwycięzców wyłaniają internauci.
 • W każdej kategorii można wygrać 1 000 zł.
 • Zdobywca Grand Prix otrzyma nagrodę o wartości 10 000 zł.
 • Zgłoszenia przyjmujemy do 30 sierpnia 2011 roku.
 • Od 31 sierpnia do 31 października trwa głosowanie internautów.
 • Wszystkie filmy są chronione przed kopiowaniem.

 

Źródło: informacja nadesłana

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów