Wystawa o tarnowskich Żydach

«poprzedni     następny»
2008-03-02 23:32:19

Wystawę prezentującą losy Żydów tarnowskich otwarto w czwartek w Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Ekspozycja jest częścią projektu "Wspomnienia ocalone z ognia" realizowanego w ramach unijnego programu "Europa dla obywateli 2007-2013".
       

Jak poinformował dyrektor Muzeum Okręgowego, Adam Bartosz, pokazane na wystawie zdjęcia prezentują losy i postaci Żydów tarnowskich w ostatnich miesiącach przed wojną oraz w czasie holokaustu. Ponadto zaprezentowano dokumenty wydane przez władze okupacyjne, które w sposób niezwykle restrykcyjny regulowały życie Żydów tarnowskich. Ekspozycja będzie czynna do lipca.

Przed wernisażem w Ratuszu odbyła się sesja "Co stało się z tarnowskimi Żydami?" skierowana przede wszystkim do nauczycieli historii z Tarnowa i okolic. Konferencja prowadzona przez historyków pracujących w Muzeum Okręgowym w Tarnowie oraz zaproszonych naukowców ma pomóc w przygotowaniu zajęć szkolnych związanych z tematem holokaustu oraz w promowaniu postaw otwartości i tolerancji.

Obydwie imprezy są zrealizowane w ramach projektu "Wspomnienia ocalone z ognia" - "Memories saved from fire" - współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach programu "Europa dla obywateli 2007- 2013".

Częścią projektu jest również uruchomiona strona internetowa www.msff.eu Zawiera ona informacje i artykuły dotyczące tarnowskich Żydów i ich zagłady, fotogalerię, wirtualny szlak tarnowskich Żydów oraz mapę miejsc deportacji.

Źródło: www.czytelnia.onet.pl 

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów