Wznowienia książek Lessing

«poprzedni     następny»
2007-10-15 23:43:12

Dotychczas książki Doris Lessing nie były w Polsce szczególnie popularne. Jednak po zdobyciu przez autorkę literackiej nagrody Nobla jej nazwisko znane jest wszystkim, a czytelnicy pragną zapoznać się z jej twórczością. W związku z tym 19 października do księgarń trafią wznowienia jej powieści: „Piątego dziecka” i „Podróży Bena”.

 

O książkach:

 

"Piąte dziecko" to powieść Lessing z 1988 roku. Utrzymana w stylistyce grozy historia rodziny, której sielankowe szczęście zostaje zburzone przez przyjście na świat piątego dziecka - Bena. Chłopiec okazuje się dziwnym, agresywnym niemowlęciem, szybko wyrasta na dziecko, którego wszyscy się boją. Nie sposób nawiązać z nim kontaktu, nie sposób nad nim zapanować. Fabuła jak z horroru staje się dla Lessing pretekstem do refleksji nad miłością macierzyńską, granicami ludzkiej wolności, współczuciem dla "innych".

Druga część tej powieści - "Podróż Bena" - pokazuje jak "odmieniec" radzi sobie w dorosłym życiu. Losy rzucają go na południe Francji, do Brazylii, wreszcie w Andy, gdzie odkrywa tajemnice swojej odmienności.

 

 

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów