Z jednego źródła. Portret braci Grabowskich

«poprzedni     następny»
2014-08-12 16:39:47
news - Z jednego źródła. Portret braci Grabowskich

Czy czerpanie z tego samego źródła wpływa zasadniczo na wybór drogi życia? Co decyduje o takich a nie innych ścieżkach kariery? Co to znaczy "być człowiekiem teatru"? Czy lepiej być tylko aktorem czy również reżyserem? Jakie są podobieństwa, a jakie różnice w artystycznej karierze braci Grabowskich? Andrzej i Mikołaj Grabowscy wybrali bycie częścią społeczności teatru. Czerpiąc z tego samego źródła, jakim była ich szczególna rodzinna Alwernia, poszli jednak innymi drogami. Co wpłynęło na ich wybory? Jak dziś widzą siebie samych i siebie nawzajem? Jak oceniają to, co osiągnęli?

Odpowiedzi na te pytania poszukuje Damian Kopeć w swoim tekście Andrzej i Mikołaj Grabowscy. Jedno źródło, dwa różne nurty życia, zainspirowanym książką Jak brat z bratem - wywiadem-rzeką z braćmi Grabowskimi. Zapraszamy do przeczytania portretu braci Grabowskich. Tekst opublikowaliśmy w naszym dziale publicystycznym.

Opinia
Treści
violabu Linia koment Myślę, że książka jest dedykowana głównie do środowiska filmu i teatru, aczkolwiek obaj panowie Grabowscy to ciekawe postaci.
2014-08-12 17:36:06
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów