Zaczyna się Festiwal Miłosza!

«poprzedni     następny»
2011-05-09 16:59:39
news - Zaczyna się Festiwal Miłosza!

Blisko dwustu pisarzy, poetów, tłumaczy i znawców twórczości Czesława Miłosza z czterech kontynentów, w tym przyjaciele Noblisty, krytycy i znawcy jego twórczości oraz historycy literatury, spotkają się w Krakowie podczas 2. Festiwalu Czesława Miłosza. Początek Festiwalu już w najbliższy poniedziałek (9 maja). O godz. 12.00 w Pawilonie Miłosz na Placu Szczepańskim odbyła się konferencja prasowa inaugurująca wydarzenie, a także prezentacja instalacji "Miejsca Miłosza".

 

Pawilon Miłosz to intermedialny projekt artystyczny łączący literaturę, sztuki wizualne, muzykę i nowe media. Instalacja na Placu Szczepańskim - wolnostojąca kopuła o średnicy 20 metrów, mogąca pomieścić jednorazowo nawet 400 osób - poza swą artystyczną funkcją, będzie pełnić także rolę intermedialnej sali koncertowo-wystawienniczej. Odbywać się w nim będą odczyty, prezentacje multimedialne oraz spotkania z pisarzami i krytykami literatury przybliżające odbiorcom postać poety. Twórcami tego niezwykłego intermedialnego projektu artystycznego są Miłosz Łuczyński i Marek Chołoniewski.

 

Ci, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w wydarzeniach Festiwalu, będą mogli śledzić je dzięki streamingowi na stronie milosz365.pl oraz milosz.ajctv.pl. Jako pierwsze transmitowane będzie spotkanie "Czesława Miłosza wspominają przyjaciele", we wtorek o 18.00. Relacji z kolejnych festiwalowych dni będzie można też wysłuchać w programie 2 i 3 Polskiego Radia. 

 

Więcej o Festiwalu na stronie milosz365.pl w zakładce 2. Festiwal Miłosza, a także na profilu festiwalowym i Roku Miłosza na Facebooku.

 

Zapraszamy!

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów