Zbiórka romansów i bajek w Silesii

«poprzedni     następny»
2014-08-25 11:21:03
news - Zbiórka romansów i bajek w Silesii

Silesia będzie zbierać romanse i bajki. Pojadą na wieś i do chorych dzieci

 

Masz w domu za dużo książek? Podziel się nimi! W Silesia City Center rusza wielka zbiórka lektur szkolnych, powieści, romansów, kryminałów, albumów i innych czytadeł. Zasilą one zbiory wiejskich bibliotek w województwie śląskim, które borykają się z brakami w księgozbiorze. Natomiast przez specjalne bajkomaty rozstawione w całej Silesii prowadzona będzie zbiórka bajek i kolorowanek. Trafią one do małych pacjentów śląskich i zagłębiowskich szpitali dziecięcych. Zbiórka jest częścią akcji „Zaczytani w Silesii” - pierwszej na Śląsku kampanii społecznego dzielenia się lekturą… w centrum handlowym.

 

 

Podaj dalej powieść, romans, komiks

 

Książka nie może spać na regale. Jeśli jej już nie potrzebujesz, podaj ją dalej - namawiają organizatorzy akcji „Zaczytani w Silesii”. Już 25 sierpnia rusza pierwsza w regionie społeczna akcja dzielenia się lekturą w centrum handlowym i zasilania bibliotek. Ma ona namówić nas do czytania książek w nietypowych miejsca oraz skłonić podzielenia się swoim księgozbiorem. Jej organizatorem jest Silesia City Center - największe centrum handlowe na Śląsku.

 

To właśnie tam aż do 7 września można przynosić zalegające w domach romansidła, lektury szkolne, powieści o wampirach, kryminały, albumy czy komiksy.  Ważne, aby książki były uszanowane i interesujące. Oddając je bibliotece będziemy mogli wymienić książkę na specjalny śląski kubek do tyju, lunch i jabłko. Na tym jednak nie koniec.

 

 

Będą czytać w centrum handlowym

 

Każda przyniesiona książka trafiać będzie w Silesii do strefy „Zaczytanych sof”, która powstanie na Placu Tropikalnym. Tam przez 2 tygodnie, każdy, kto odwiedzi centrum będzie mógł ją poczytać, rozsiadając się na kanapie. W specjalnej strefie relaksu i lektury wypełnionej książkami organizowane będą także spotkania autorskie ze znanymi pisarzami, a także pisarski Hyde Park.  Po zakończonej akcji wszystkie zebrane książki zostaną skatalogowane i wysłane do Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach, jednej z wielu potrzebujących placówek tego typu w woj. śląskim.

 

 

Książki dla chorych dzieci

 

Akcji towarzyszyć będzie także zbiórka bajek, kolorowanek, baśni i opowiadań dla najmłodszych. Książki będzie można wrzucać do specjalnych skrzyń - bajkomatów, rozstawionych na terenie Silesii. Ważne, aby były to nowe książki lub bardzo uszanowane. Zebrane bajki trafią już we wrześniu  do małych pacjentów z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach i Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. 

 

- Tą akcją chcemy namówić, zwłaszcza młodych mieszkańców regionu, do sięgnięcia po lekturę, nawet w tak nietypowym miejscu jak galeria handlowa. Co więcej, chcemy namówić do dzielenia się książką. Jeśli więc mamy w domu książki, do których już nie wracamy, przekażmy je innym. Do akcji namawiamy zarówno osoby prywatne, ale także księgarnie i wydawnictwa - namawia Ewa Marcinek, dyrektor Silesia City Center. 

 

Projekt „Zaczytani w Silesii” potrwa od 25 sierpnia do 7 września. Patronat nad akcją sprawują: Biblioteka Narodowa, Biblioteka Śląska, Polska Izba Książki, Uniwersytet Śląski, a także media: TVP Katowice, Granice.pl, Panorama Silesia i Ultramaryna. Partnerem projektu jest EMPIK. 

 

Zaczytani w Silesii

25 sierpnia - 7 września

Silesia City Center, Plac Tropikalny 

Opinia
Treści
hajduczek Linia koment Bardzo szczytna akcja i w dodatku pomysłowa! I te jabłka, tak... patriotycznie:)
2014-08-25 13:22:18
violabu Linia koment Ciekawy projekt i jednocześnie akcja dobroczynna. Ja "podrzucam" lektury po synu do biblioteki miejskiej, ale nie chce ona przyjmować wszystkich książek.
2014-08-25 11:51:15
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów