"Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię" w Programie 1

«poprzedni     następny»
2008-10-19 22:31:03

Zysk i S-ka Wydawnictwo oraz Polskie Radio serdecznie zapraszają do wysłuchania fragmentów książki Krzysztofa Kąkolewskiego "Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię" w interpretacji Henryka Talara

**Polskie Radio Program 1**20-31 października**godz. 16:50****

UWAGA!Lada dzień w księgarniach na terenie całego kraju ukaże się nowe wydanie książki z dołączoną płytą DVD z filmem "Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię" (1969) w reż. Janusza Majewskiego.

Dwie z pozoru niepowiązane ze sobą sprawy - śmierć Ewy Salm, która zginęła,wypadając z okna pijackiej meliny, i rabunek w biały dzień czterystu tysięcy złotych - pozostają wciąż nierozwiązane. Fakt ten nie daje spokoju kapitanowi Siwemu, funkcjonariuszowi Komendy Głównej Milicji. Kiedy powody zdrowotne zmuszają go do przejścia na emeryturę,podejmuje on prywatne śledztwo, które przyniesie rozwiązanie przestępstwa sprzed lat i odnalezienie skradzionych pieniędzy. Czas jest wrogiem Siwego, widmo kolejnego zawału zbliża się nieubłaganie, a kluczem do rozwiązania i splecenia tych dwóch spraw jest zbrodniarz, który ukradł nie tylko zbrodnię.

"To, co jest największą siłą (...) Kąkolewskiego, to mianowicie niezwykle zręcznie i konsekwentnie zbudowana powieść (...), której ranga artystyczna jest bezsporna".

Jerzy Wittlin

"Kąkolewski jest raczej kameralny, woli wprowadzać do kryminału (...)pomysł niż (...) strzelaninę, w "Zbrodniarzu, który ukradł zbrodnię" pomysłów takich jest wiele, zazębiają się, nakładają na siebie, choć trup jest tylko jeden".

Jan Zbigniew Słojewski

"Jako reporter Kąkolewski skrupulatnie wżera się w materiał dochodzeń,łączy wątki, które bez pomocy wytrawnego pisarza potraciłyby się w suchym języku urzędowym".

Melchior Wańkowicz

Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię jest odpowiedzią autora na konkurs ogłoszony przez Komendę Główną MO w Warszawie. Na poły reportażowa historia kapitana Siwego opowiedziana została w formie raportów i sprawozdań, jako całość zamykając się w ramach intrygującego klasycznego kryminału, z rabunkiem i morderstwem w tle.Niniejsze wydanie zawiera dodatkowe informacje autora o Siwym oraz powiązane z bohaterem "Zbrodniarza, który ukradł zbrodnię" opowiadanie "Uderzenie".

*Komenda Główna MO i Wydawnictwo "Iskry" zaprosiły mnie do udziału w konkursie na powieść kryminalną. Zajrzałem do mojego archiwum, dodossier z czasów, gdy byłem reporterem w "Kurierze Polskim". Znalazłem historię kradzieży. Jeden gang ukradł drugiemu napad. Teraz ja z kolei postanowiłem zawładnąć tym pomysłem.*

Krzysztof Kąkolewski

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów