Dla miłośników książek niezwyczajnych

«poprzedni     następny»
2016-03-15 10:12:47
news - Dla miłośników książek niezwyczajnych

Nakładem Wydawnictwa Dreams ukazała się właśnie powieść Williama Kenta Kruegera Zwyczajna łaska, nagrodzona The Midwest Booksellers Choice Award. Patronuje jej i do lektury zaprasza serwis Granice.pl - wszystko o literaturze.

 

Raz na jakiś czas wpada Ci w ręce książka, która aż domaga się, by ją przeczytać. Zaczynasz studiować pierwszą stronę, drugą i trzecią i już nie możesz się oderwać. Zwyczajna łaska to taka właśnie książka - napisał o łasce "Huffington Post".

 

New Bremen w stanie Minnesota, rok 1961. Okres niewinności i nadziei dla kraju pod wodzą nowego, młodego prezydenta. Jednak dla trzynastoletniego Franka Druma, syna pastora, było to ponure lato, w czasie którego śmierć często odwiedzała miasto. Jawiła się pod wieloma postaciami: wypadku, samobójstwa, morderstwa i jako naturalna kolej rzeczy. Kiedy tragedia uderza w rodzinę Drumów, Frank musi przestać zamartwiać się sprawami typowymi dla nastolatka i odnaleźć się w świecie dorosłych. Świecie, który jest przepełniony sekretami, kłamstwami i niewyjaśnionymi okolicznościami.

 

Zwyczajna łaska to historia opowiedziana z perspektywy Franka po upływie czterdziestu lat. Niezwykle poruszający rozrachunek chłopca, próbującego zrozumieć otaczającą go rzeczywistość, która zdaje się rozpadać na jego oczach. To nie dająca o sobie zapomnieć powieść o wielkiej cenie mądrości i łasce Boga, która przetrwa wszystko.

 

Ma potencjał, by stać się klasykiem literatury - napisał "Bookreporter". 

 

- Powieść Kruegera to kawał świetnej prozy gatunkowej, to kawał znakomitej literatury, ale to też swego rodzaju dziękczynienie za życie, które przy całej swej przerażającej stronie jest przecież piękne. Docenią ją ludzie wierzący - niezależnie od wyznawanej wiary. Docenią ją też wszyscy miłośnicy prozy, która nie ogranicza się wyłącznie do rozrywki, prozy, która urzeka pięknem języka i dotyka tematów ważnych. Zwyczajna łaska to książka dla miłośników lektur niezwyczajnych - piszemy w naszej recenzji redakcyjnej.

 

WILLIAM KENT KRUEGER jest autorem  szeroko nagradzanej, bestsellerowej według „New York Timesa”, serii kryminałów o Cork’u O’Connorze. Wraz z rodziną mieszka w Bliźniaczych Miastach (Minneapolis-St. Paul w Minnesocie). Dowiedz się więcej na WilliamKentKrueger.com.

Opinia
Treści
dayna15 Linia koment chętnie przeczytam
2016-03-15 10:13:27
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów