90 tysięcy egzemplarzy "Eragona"

«poprzedni     następny»
2006-12-04 16:20:11
Eragon  osiągnął nakład 90 tysięcy! Właśnie do księgarni trafiła filmowa wersja największego bestselleru fantasy ostatnich lat, z filmową okładką i zdjęciami z filmu. Czytelnicy będą mogli zobaczyć jak wygląda Eragon i jego smoczyca Saphira, Brom, Arya, Galbatorix i inni bohaterowie Eragona. Oprócz tego do księgarni trafiło ekskluzywne wydanie Eragona i Najstarszego w większym formacie w twardej oprawie z obwolutą.

Książki ukazały się 27 listopada nakładem wydawnictwa Mag.

Eragon,piętnastoleetni chłopak, sierota, pewnego dnia znajduje niebieski kamień. Kamień jest jajem, z którego wykluwa się niebieskołuska smoczyca. Razem z Eragonem wyrusza w misję, w której spełnia się dawne proroctwo. Eragon dojrzewa i staje się Jeźdźcem Smoka – przedstawicielem dawnego zakonu rycerzy stojących na straży praworządności i honoru, i wyrusza do walki przeciwko tyranowi, królowi Galbatorixowi, który jest odpowiedzialny za śmierć rodziców Eragona.

Eragon to światowy bestseller fantasy, napisany przez nastoletniego amerykańskiego chłopca Christophera Paoliniego. Chłopiec nigdy nie chodził do szkoły, uczył się w systemie homeschooling. Pierwszą wersję Eragona rodzina Paolinich wydała we własnym wydawnictwie, zanim prawa do trylogii odkupiło od nich jedno z największych wydawnictw amerykańskich Random House Inc.

Film "Eragon" trafi na ekrany 26 grudnia 2006.
Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów