O Karin Stanek w radiu!

«poprzedni     następny»
2012-01-17 17:16:01
news - O Karin Stanek w radiu!

Dzisiaj już się o niej nie mówi, ale dawniej „na jej koncerty nie można było zdobyć biletu… Po każdym jej występie publiczność szalała, ludzie przychodzili do garderoby ją oglądać. Była dla nich kimś zupełnie nowym, fascynującym…”

 

Jeszcze dziś, we wtorek, 17 stycznia 2011 o godzinie 20:30 na antenie Radia Niepokalanów, którego słuchać można na www.radioniepokalanow.pl, Malwina Szymańska rozmawiać będzie z autorką biografii Karin Stanek - Anną Kryszkiewicz. Oto jak dziennikarka uzasadnia swój wybór wieczornej lektury:

 

Będę szczera, nigdy nie należałam do fanów Karin Stanek, ale chętnie sięgnęłam po książkę Anny Kryszkiewicz, w której przybliża ona zawodowe i osobiste życie piosenkarki. Może dlatego, że lekturę poprzedziła rozmowa z autorką – niezwykle sympatyczną i otwartą na innych przyjaciółką Karin Stanek.

 

I nie żałuję!

 

Gdy dowiedziałam się, że Karin była miłośniczką sportu i każdego dnia niemal studiowała „Przegląd Sportowy”, od razu ją polubiłam. Tak już mam, że sport mnie pasjonuje, a zatem i ci, którzy podchodzą do niego poważnie, odbierani są przeze mnie z sympatią.

 

Inny powód mojej nagłej sympatii do Karin to jej determinacja w dążeniu do celu. Miała zaledwie kilkanaście lat, gdy musiała przerwać naukę, by pomagać matce i dbać o młodsze rodzeństwo, gdy starsze od niej, poszło do pracy. Karin z dnia na dzień  musiała zrezygnować z nauki, z zabawy na podwórku, a zająć się gotowaniem, praniem i sprzątaniem. Mimo tego, postanowiła skończyć szkołę wieczorową. Kiedy nie chciano przyjąć jej do szkoły, bo nie była zatrudniona, ani też do pracy, bo nie miała skończonych 16 lat, podrobiła datę urodzenia i udało się – dopięła swego!

Z przyjaciółką Karin Stanek, autorką wielu jej piosenek, a także  książki „Karin Stanek. Malowana lala” -  Anną Kryszkiewicz, rozmawiała będę we wtorek (17 stycznia) o 20.30. Zapraszam na www.radioniepokalanow.pl

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów