Poczytaj pod choinką!

«poprzedni     następny»
2011-12-02 12:52:22
news - Poczytaj pod choinką!

 

Już w najbliższą środę, 7 grudnia, odbędzie się – mamy nadzieję – największy czytelniczy flash mob w kraju! Wszystkich miłośników książki – z Warszawy i z całej Polski – zapraszamy do głośnego czytania pod choinką na Placu Zamkowym. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zamanifestować swą miłość do książki oraz zachęcić przechodniów do tego, by najbliższe Święta Bożego Narodzenia spędzili właśnie z książką.

 

- To jednak nie wszystko – podkreśla Kamil Świątkowski z serwisu PrzyKominku.com. Nasza akcja to również nowa formuła literackiego flash mobu, który udowodni, że czytać można zawsze i wszędzie – o każdej porze. Chcemy również pokazać, że książka jest idealnym prezentem pod choinkę – a jak udowodnić to dobitniej, niż poprzez masowe czytanie właśnie pod Największą Choinką w Warszawie?

 

- Liczymy na to, że poprzez Wasz udział uda nam się zrealizować jeszcze jeden cel – ustanowienie rekordu w liczbie „Czytających na głos pod Choinką” – dodaje Sławomir Krempa, redaktor naczelny wortalu literackiego Granice.pl. - Nie bójcie się zatem przyprowadzić swoich znajomych! Planujemy również wydarzenia satelitarne w różnych miejscach Polski. Jeśli chcecie pomóc nam w ich organizacji – skontaktujcie się z nami! Jeśli nie będziecie mogli w tym czasie przybyć na Plac Zamkowy lub na wydarzenie w swoim mieście – nie martwcie się! Sięgnijcie po książkę we własnych domach, bibliotekach czy w miejscu pracy i ofiarujcie 5 minut swojego czasu książce!

 

- Podczas flash mobu będziemy czytali fragment „Opowieści wigilijnej” Dickensa – powieści ponadczasowej, ale zarazem – powieści na czasie – mówi Grzegorz Raczek z portalu DuzeKa.pl. Fragment, który przeczytamy, został zamieszczony pod adresem http://przykominku.com/files/TekstOpowiesci.pdf . Wszystkich chętnych do pomocy w pobiciu rekordu prosimy o wydrukowanie jednej strony tekstu oraz pojawienie się na Placu Zamkowym w najbliższą środę (07.12) o godzinie 18.08.

 

Pod warszawską choinką pojawią się również pisarze – udział zadeklarowali między innymi Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Małgorzata Yildrim, Władysław Zdanowicz, Harosław Jaszek i Magdalena Kałużyńska.

 

Warto zachęcić znajomych do promocji wydarzenia poprzez wysłanie zaproszenia za pośrednictwem Facebooka - http://www.facebook.com/events/190970537658284/ Więcej dowiedzieć się można z kolei z oficjalnej strony internetowej wydarzenia: http://czytamypodchoinka.blogspot.com/

 

Czytanie rozpoczynamy punktualnie o 18.10. Po lekturze będzie jeszcze chwila ciszy – skoro już wszyscy będziemy pod choinką, warto pomyśleć sobie wigilijne życzenie i poprosić Mikołaja o wymarzoną książkę. Po godzinie 18:00 może już być dość ciemno – nie zapomnijcie więc przynieść ze sobą czegoś, co pozwoli Wam oświetlić kartkę. I pamiętajcie – robimy to, bo kochamy książki!


Strona internetowa wydarzenia:


http://czytamypodchoinka.blogspot.com/Kontakt (dla mediów):


Sławomir Krempa, Granice.pl , 531 556 031, skrempa@granice.pl
Grzegorz Raczek, DuzeKa.pl, 883 098 505, grzegorz@duzeka.pl
Kamil Świątkowski, PrzyKominku.com, 790 024 338, kamil@przykominku.com

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów