XI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu

«poprzedni     następny»
2011-08-11 10:31:13
news - XI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu

W dniach 19 - 28 sierpnia 2011 odbędzi się XI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu, który organizowany jest co roku przez Teatr Na Woli i działające na terenie teatru Warszawskie Centrum Pantomimy to przegląd teatrów pantomimy z całego świata.


Festiwal Sztuki Mimu na przestrzeni ostatnich lat stał się niezwykle popularną imprezą teatralną przyciagajacą tłumy wielbicieli tej sztuki z kraju i za granicy. Tym samym wpisał się na stałe w mapę kulturalnych wydarzeń Warszawy.


Główną ideą festiwalu jest prezentacja współczesnych form tej pięknej i wciąż rozwijajacej się sztuki teatralnej.Wierność tradycji pantomimy jako sztuki chcącej i potrafiącej treść spektakli w pełni wyrażać  poza słowami sprawiła,że festiwal w Teatrze Na Woli stał się jednym z najważniejszych wydarzeń tego typu w Europie. Jest równiez jedynym festiwalem pantomimy starającym sie prezentować wyłącznie spektakle niewerbalne. Z upływem lat zadanie to wydaje się być coraz większym wyzwaniem.Różnorodność form, treści czy stylów samej sztuki mimu bardzo dobrze oddaje charakter oraz linię artystyczną festiwalu.


Wychodząc z założenia,że różnice wynikające ze źródła,z którego teatry pantomimy powstały są nie mniej istotne niż same koncepcje artystyczne staramy się prezentować godne uwagi produkcje teatralne ukazujące kondycję współczesnej pantomimy.Podczas tegorocznej 11. edycji naszego festiwalu będziemy mogli zobaczyć najnowsze spektakle znanych z poprzedniech lat zespołów teatralnych a także najciekawsze produkcje grup, które w Polsce zaprezentują się po raz pierwszy.Oprócz takich gwiazd jak Tetar Derevo, Teatr Licedei, Bodeker & Neander Company czy Gregg Goldston wystapią teatry, o których z pewnością w przyszłości usłyszymy jeszcze wiele razy. W tym roku zobaczymy zespoły z Francji, Niemiec, Rosji, USA, Szwajcarii, Czech i Polski.Na szczególną uwagę zasługuje Wieczór Współczesnej Pantomimy. Modern Mime Evening to tworzona w czasie trwania festiwalu prezentacja etiud w wykonaniu kilkudziesięciu artystów z różnych miejsc na świecie, w tym studentów Międzynarodowego kursu Szkoły Współczesnej Pantomimy odbywającego się co roku w Teatrze Na Woli.Równie istotnym elementem jest część warsztatowa, bez której trudo wyobrazić sobie tak ważny międzynarodowy festiwal. Co roku zajęcia prowadzą wybitni artyści z Europy i USA. Zajęca te są otwarte dla wszytskich osób mających ochotę spróbować swych sił w tym rodzaju  sztuki teatralnej.Gwarantując dużą różnorodność zaproszonych spektakli a także ich wysoki poziom artystyczny zapraszamy Państwa do wspólnego odkrywania współczesnej sztuki teatru pantomimy.

Szczegółowy program i wszelkie informacje można znaleźć na stronie festiwalu - www.mime.pl/

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów