"Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów" - nowa książka Tomka Michniewicza

«poprzedni     następny»
2011-10-18 11:54:48
news - "Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów" - nowa książka Tomka Michniewicza

Prezentujemy nową książkę Tomka Michniewicza, autora bestsellerowej "Samsary": "Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów". Premiera: 19 października, Wydawnictwo Otwarte. Na Państwa życzenie służymy egzemplarzami recenzenckimi, zdjęciami w dużej rozdzielczości i kontaktem do autora. Dodatkowe materiały i zdjęcia do pobrania znajdą Państwo na tej stronie. Zapraszamy do współpracy!
 

O książce:Poszukiwacze skarbów. Szaleni naukowcy i ekscentryczni milionerzy, ryzykanci, złodzieje i oszuści. Tomek Michniewicz wprowadza nas w ich codzienność – pełną zatopionych galeonów, hiszpańskiego złota, śmiertelnych pułapek, świszczących kul i zawiłych intryg. W zamknięty krąg najsłynniejszych łowców skarbów na świecie.


To opowieść o obsesji, która ogarnia ludzi szukających bogactwa. O tym, do czego są zdolni i jak daleko potrafią się posunąć, zaślepieni gorączką złota. Przejmująca, emocjonalna historia o ludzkich słabościach, a zarazem przestroga przed tym, co niesie ze sobą „przeklęta fortuna”.


"Gorączka" to przygodowy reportaż z afrykańską sawanną i karaibskimi plażami w tle. Znajdą w niej Państwo skarby zakopane na tropikalnych wyspach i szmaragdy ukryte w starych hiszpańskich kopalniach. Strzelaniny, zdrady, więzienia… Nieprawdopodobna, „filmowa” historia, która jest prawdziwa w najdrobniejszych szczegółach.Literatura faktu:Tomek Michniewicz jest pierwszym Polakiem, który został wtajemniczony w metody pracy kilku grup najsłynniejszych łowców skarbów na świecie. Brał udział w wyprawach m.in. załogi Mel Fisher’s Treasures (poszukiwania galeonu Atocha z 1622 roku), Tony’ego Tuckera (hiszpańskie złoto w Nowym Meksyku) czy Corka Grahama (skarb Kapitana Kidda ukryty w Wietnamie)."Gorączka" to pierwszy tak obszerny materiał reporterski, odsłaniający tajemnice tego fascynującego świata, dodatkowo udokumentowany znakomitymi zdjęciami autora - w książce znajdą Państwo ponad 150 fotografii, z których wiele to małe dzieła sztuki."Gorączka" to literatura faktu, w której wszystkie opisane postacie oraz wydarzenia są prawdziwe, choć formą zdecydowanie odbiega od klasycznego reportażu. Niektóre nazwiska w książce zostały zmienione na prośbę bohaterów lub ze względu na ich bezpieczeństwo. Sam autor nie opowiada niektórych historii do końca, często też unika odpowiedzi na pytanie, co wydarzyło się dalej.Poprzednia książka Tomka Michniewicza, "Samsara", została bardzo ciepło przyjęta przez krytykę, nierzadko zdobywając w recenzjach najwyższe oceny. Czytelnicy podzielili tę opinię - "Samsara" przed ponad dwa miesiące nie schodziła z czołówek wszystkich list bestsellerów w Polsce, co dla debiutującego autora (zwłaszcza w tak trudnym segmencie jak literatura faktu) jest ogromnym sukcesem.


Miejsca:


Tym razem w asyście poszukiwaczy skarbów i Tomka Michniewicza odwiedzimy Morze Karaibskie, pustynie Nowego Meksyku, Afrykę (Zimbabwe, Zambię, RPA), Wietnam oraz tętniące nocnym życiem Las Vegas.

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów