Znamy nominacje do Pióra Fredry!

«poprzedni     następny»
2013-11-29 13:07:40
news - Znamy nominacje do Pióra Fredry!

PIÓRO FREDRY to jedna z najważniejszych nagród literackich przyznawanych co roku we Wrocławiu. Ogólnopolski konkurs na Najlepszą Książkę Roku PIÓRO FREDRY należy do najbardziej oczekiwanych i liczących się w kraju. W tym roku po raz pierwszy na tydzień przed finałem ujawniono tytuły 6 książek, które zostały nominowane do nagrody. 

 

28 listopada odbyły się obrady jury tegorocznej edycji Konkursu na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry”. Konkurs cieszył się w tym roku wyjątkowym powodzeniem - książki zgłosiło aż 50 wydawnictw! Kapituła miała trudne zadnie, musiała wyłonić zwycięzców z aż 151 pozycji. Jury w składzie: dr Jan Choroszy (Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego), prof. Marcin Cieński (Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego), prof. Christos Mandzios (dziekan Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu), Michał Nogaś (krytyk literacki, dziennikarz Radiowej Trójki) oraz Jerzy Pietraszek (zastępca Dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta we Wrocławiu) wyróżniła nominacjami do nagrody następujące książki:

 

  • Gajos Elżbieta Baniewicz, Wydawnictwo Marginesy 

Na jedną z tych książek czeka prestiżowy tytuł "Książki Roku" i główna statuetka Pióra Fredry. Pozostałe tytuły otrzymają  równorzędne nagrody oraz statuetki Pióra Fredry. Wszystkie statuetki są autorstwa Agnieszki Leśniak-Banasiak. Zwycięzcę poznamy już w przyszły czwartek, 5 grudnia o godz. 20.00, podczas uroczystej Gali otwierającej 22. Wrocławskie Targi Dobrych Książek, która odbędzie się w Wrocławskie Centrum Konferencyjne przy Hali Stulecia.    

 

Konkurs na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry” towarzyszy Wrocławskim Promocjom Dobrych Książek od początku istnienia imprezy. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych, wydanych w Polsce w danym roku książek. Ocenie jury podlegają wartości merytoryczne, literackie, edukacyjno-poznawcze, a także wysoki poziom edytorski oraz typograficzno-artystyczny. W 2012 roku tytuł "Książki Roku" otrzymało Wydawnictwo ARKADY za książkę 55 skarbów Polski Marii Poprzęckiej. 

 

22. Wrocławskie Targi Dobrych Książek odbędą się w dniach 5-8 grudnia na Dworcu Wrocław Główny. 

Opinia
Treści
Ewka64 Linia koment Szkoda,że mnie tam nie będzie. Z zaciekawieniem czekam na werdykt.
2013-12-03 06:02:11
takahe Linia koment Jestem bardzo ciekawa kto zdobędzie ten zaszczytny tytuł "Książki roku"
2013-11-29 16:13:43
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów