Opis ksiązki

Okładka - Łowcy
Kup Teraz

Łowcy

Ocena ( 3 osoby )
4.3
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2010
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7574-216-9
Liczba stron: 560
Dodał/a książkę:speedi
Dodał/a opinię:spaj
Recenzja - Łowcy
Coś raczej dla fanatyków tematyki podróży w czasie. Tak naprawdę to książka o Kolumbie z dodatkowymi wątkami. Mimo to nie nudzi. Miejscami wzruszająca, miejscami bulwersująca, miejscami natomiast można śmiało przeskoczyć parę akapitów nie wynoszącej do fabuły rozmowy, czy rozmyślań. Końcówka trochę naiwna, ale kto nie lubi takich zakończeń?
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ewaboruch plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,fantastyka,
Mark Twilli jako doktorant fizyki pracuje nad projektem "Skok Kazualny" w zespole profesora Valentrepa. Polega on ta wyszukiwaniu wolnych wektorów i wysyłaniu tam sond. Bardzo rzadka rzeczą jest wektor dwukierunkowy, który pozwala wysłać sondę, która wróci. Właśnie taki po wielu dniach udaje mu się znaleźć. Prawa do niego wykupuje Jan Petr, by wraz z myśliwymi z Hard Hunters wyruszyć na polowanie w przeszłość do mezozoiku. W grupie tej znajduje się Henry Wirgan z którym nie za bardzo się lubią. Po dotarciu na miejsce, czyli przeskoku w czasie wyruszają na przygodę życia. Nie zdają sonie jednak sprawy, że w czasie tym znajdują się o wiele groźniejsi przeciwnicy niż przypuszczają. Czy uda im się wrócić do swoich czasów, a może zginą wszyscy? I kim jest tajemniczy przeciwnik? Tego dowiecie się z tekstu tej książki.
Wujek_Grzyb plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-27, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
...
Miroslav Žamboch - Czeski pisarz fantasy i science fiction. Ukończył Fizykę na wydziale Inżynierii Jądrowej Politechniki Praskiej, potem pracował w Instytucie Badań Jądrowych w Řež. Spod jego ręki wyszło wiele książek i zbiorów opowiadań. Na rynku Polskich gości od roku 2005 kiedy Fabryka Słów przetłumaczyła i wydała "Sierżanta". Žamboch stworzył "Koniasza" bohatera okrzykniętego mianem czeskiej odpowiedzi (znacznie ciekawszej) na "Wiedźmina". Jedną z ostatnich przetłumaczonych książek są "Łowcy" dziś recenzowana powieść.

Głównym bohaterem powieści jest Mark Twili - doktorant z Fizyki. Na co dzień jest asystentem w zespole profesora Valentrepa, pracującym nad projektem "Skok Kazualny". Polegającym na poszukiwaniu wolnych wektorów do których wysyłają sondy i badaniu co udało im się namierzyły. Czytając pierwszą część książki w której była mowa o wektorach nie zrozumiałem za wiele. Jestem laikiem z fizyki i kompletnie nie znam się na tym, a o wektorach słyszałem pierwszy raz. Jedyne co pewne i co zrozumiałem, to że dzięki tym dwustronnymi można przenieść się w czasie i potem wrócić na ziemię.

I właśnie gdy Mark już całkowicie wątpi w sens swojej pracy, że na coś się przyda i dzięki niej napisze swoją pracę doktorską zdarza się cud. W stronę ziemi kieruje się jeden z wektorów. I o dziwo akurat ten który odkrył jest właściwy i działa, a dzięki niemu można cofnąć się o ponad sto milionów lat do świata którym władały dinozaury. A po 61 dniach bezpiecznie wrócić do czasów obecnych.
Twili pod wpływem upojenia alkoholowego dzwoni do swojego przyjaciela - miłośnika polowań - Jana Petera Flaksa proponując mu wybranie się na łowy na dinozaury. Jan co ciekawe od razu podchodzi do całej sprawy na poważnie, ufa koledze i w zamian za podanie współrzędnych wektora przesyła mu na konto 150 tysięcy. Tutaj kończy się część pierwsza.

Druga część książki zaczyna się od całkowitego sfinansowania i podpisania umowy na wyprawę z firmą Hard Hunters. Zaczynają się przygotowania, a Mark zostaje jednym z głównych osób przy tym projekcie. Ludzie...

Ciąg dalszy do zobaczenia na blogu:
http://ksiazkiwpajeczynie.blogspot.com/2015/04/jedziemy-polowac-na-dinozaury.html
spaj plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-13, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26,
Coś raczej dla fanatyków tematyki podróży w czasie. Tak naprawdę to książka o Kolumbie z dodatkowymi wątkami. Mimo to nie nudzi. Miejscami wzruszająca, miejscami bulwersująca, miejscami natomiast można śmiało przeskoczyć parę akapitów nie wynoszącej do fabuły rozmowy, czy rozmyślań. Końcówka trochę naiwna, ale kto nie lubi takich zakończeń?
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Dizzy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Łowcy Żar mrozu
Patricia Briggs
Okładka - Łowcy Ołowiany świt
Michał Gołkowski
Okładka - Łowcy Ja, Inkwizytor. Łowcy dusz
Jacek Piekara
Okładka - Łowcy Przebudzenie Lewiatana. Część 2
James S.A. Corey
Okładka - Łowcy Księżniczka
Andrzej Pilipiuk
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów