Opis ksiązki

Kup Teraz

Żniwa zła

Ocena ( 24 osób )
5.0
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2016-01-15
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788327154552
Liczba stron: 480
Dodał/a książkę:dayna15
Dodał/a opinię:Zenon Purta
Recenzja - Żniwa zła
Bardzo wciągająca powieść kryminalna - trzecia część z cyklu książek poświęconego perypetiom charyzmatycznego londyńskiego detektywa Cormorana Strike'a tropiącego seryjnego zabójcę kobiet. Inteligentna i wciągająca fabuła. Niesamowity klimat powieści przyprawiający o gęsią skórkę.
Recenzja
slk Linia koment
Przeczytane:2016-02-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Do zrecenzowania,Mam,Moje ebooki,z publio,

Żniwa zła Roberta Galbraitha to zręcznie skonstruowany kryminał z naciskiem na wątki obyczajowe. No, dobrze: z bardzo dużym naciskiem na wątki obyczajowe. 

Prywatny detektyw, Cormoran Strike, właściwie nie może narzekać. Jakoś ułożył sobie życie prywatne, jakoś poukładał sprawy związane ze swoją agencją detektywistyczną, jakoś zaakceptował narzeczonego swojej partnerki, Robin, choć facet nadal wydaje się mocno działać mu na nerwy. - Jakoś to będzie - mówi sobie, myśląc o zbliżającym się z każdym dniem ślubie ko

speedi Linia koment
Przeczytane:2016-02-04, Na półkach: Przeczytałem,

Zbrodnie z tekstami piosenek w tleRobin Ellacott, dwudziestosześcioletnia pracownica - a może raczej współpracownica - prywatnego detektywa, Cormorana Strike'a dostaje przesyłkę. Nie, żeby się czegoś spodziewała tego dnia, ale pracując w agencji detektywistycznej przesyłki traktuje się jako coś normalnego. W końcu szef nie o wszystkim jej mówi, a ludzie mają potrzebę przysyłać różne drobiazgi: prośby, groźby, znaleziska, dokumenty, dowody. Robin, zupełnie bezmyślnie, odruchowo odbiera pakune

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
radeksc-wp plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-20, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,
Długo historia zmierzająca do finału z sukcesem. Za długo dochodzimy to finału.
ROptymista plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
W trakcie lektury szczególną uwagę przykuwa warstwa językowa, która wydaje się być dojrzalsza, barwniejsza i przede wszystkim bardziej interesująca, niż w poprzednich częściach. Autentyczności dialogom dodaje dosadniejsze słownictwo, występujące bardzo często i doskonale pełniące swoją rolę. Trudno rozróżnić wkład pracy w styl, jaki włożyła autorka i tłumaczka, nie znając powieści w języku angielskim. Dlatego w chwaleniu tego elementu pozostanę ostrożny. Reasumując, kolejna powieść Galbraitha napisana jest na światowym poziomie, można zarzucić jej tylko pójście po linii najmniejszego oporu w kreacji nowych bohaterów, bo cała reszta przyciąga uwagę, zachwyca, zaprasza do umysłowej gimnastyki i przede wszystkim gra na emocjach czytelnika. Polecam!

Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2016/08/jeszcze-nigdy-nie-wiedzielismy-tyle-o.html#more
Psotka88 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-04, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Zmieniły właściciela,
To już moje trzecie spotkanie z Robertem i jego "podopiecznym" Cormoranem - nie licząc spotkania z Joanne i jej Harry'm ;) choć czytywało się lepsze książki to muszę przyznać, że od początku byłam tą serią zainteresowana i czytałam z zapałem. Szło szybko i jak dla mnie przyjemnie.

Cormorana i jego asystentkę znamy - przynajmniej Ci co czytali wcześniejsze części, a liczę na to, że mało kto czyta serie nie po kolei. Oboje są sławni dzięki wcześniejszym dwóm rozwiązanym sprawom - modelki Luli Landry i pisarza Owena Quine'a. Dzięki tym sukcesom Corm nie jest lubiany na policji co niestety w zawodzie prywatnego detektywa nie zawsze jest dobre. Kiedy do jego agencji przychodzi przesyłka zaadresowana na Robin nie było reakcji, bo ta czekała na przesyłki związane ze ślubem, a z powodu długich godzin pracy łatwiej było ją zastać w pracy niż w domu. Problemem jednak okazuje się jednak zawartość paczki. To nie przedmioty na wesele, a ucięta kobieca noga ląduje na biurku Robin po otwarciu przesyłki... Cormoran obstawia czterech mężczyzn, którzy byli by w stanie zrobić coś takiego, ale mimo iż jednego od razu skreśla to policja skupia się na nim. Mało tego to nie jedyna przesyłka jaka dotrze do agencji Strike'a. Kto i dlaczego zrobił coś takiego? Czy to zemsta na niej czy na nim? Kim była martwa kobieta/dziewczyna i czy to była pierwsza ofiara? Jaka jest szansa, że zdążą złapać zbrodniarza nim zginie ktoś jeszcze? Na te i inne pytania odpowiedzą właśnie "Żniwa zła"

To najlepsza część z napisanych przez Galbraitha książek o Cormoranie. Dlatego polecam tym, którzy rozczarowali się pierwszymi dwiema pozycjami - tu powinni znaleźć dla niego ukojenie. Choć osobiście podejrzewałam kto morduje to nie lada frajdę i wyzwanie sprawiało mi łączenie podpowiedzi jakie podrzucał nam Robert w trakcie toczącej się akcji. Nie wszystkie połączyłam, nie każdą wykorzystałam, pojedynczych nie byłam w stanie rozgryźć jako, że nie pochodzę z Anglii i nie znam wszystkiego co stamtąd. W każdym razie sięgnijcie po książkę lub po całą serię jeśli jeszcze jej nie znacie. Z każdym tomem jest lepiej i liczę na kolejne jeszcze lepsze!
martakaczmar plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Po ogromnym, fenomenalnym sukcesie J.K.Rowling i serii o Harrym Potterrze, autorka pokusiła się o prozę dla dorosłych. Tym razem pod pseudonimem. Jednak podstęp szybko wyszedł na jaw, a może był to tylko planowany chwyt marketingowy? W konsekwencji nie ma to większego znaczenia. Bo i tym razem, autorka stanęła na wysokości zadania.

Bohaterami powieści są prywatny detektyw Corman Strike oraz jego współpracownica, partnerka, towarzyszka i asystentka Robin Ellacott.

Pewnego dnia Robin dostaje tajemniczą przesyłkę. Jakie jest jej zdziwienie, gdy odkrywa, że adresowana do niej paczka zawiera kobiecą, odciętą nogę. Sprawa staje się tym bardziej podejrzana, iż z czasem policja i świadkowie znajdują coraz więcej ofiar, którym brakuje jakieś części ciała. Napastnik z ofiary na ofiarę staje się coraz bardziej brutalny i okrutny. Jego polowanie na ofiary powoduje wszczęcie okrojonych na dużą skale poszukiwań zarówno przez policjantów, jak i prywatnego detektywa. Wszystkie inne sprawy zostają odsunięte na bok. Zaczyna się walka z czasem. Mimo dobrej współpracy detektywa Strike z władzami, nie udaje się nikomu wpaść na trop zbrodniarza. Śledztwo tak angażuje detektywów, że zapominają o reszcie świata, który jest równie ważną częścią powieści.

Równolegle ze śledztwem, Robin zachowuje zimną krew, aby móc mieć siły na uczestnictwo w przygotowaniach do własnego ślubu z wieloletnim narzeczonym. Sprawy zawodowe jednak tak bardzo ją pochłaniają, że doprowadza ją to w końcu na rozdroże, gdzie zaczynają się burzyć plany osobiste. W konsekwencji plany zamążpójścia stają pod wielkim znakiem zapytania, co jest na rękę detektywowi. Sam jednak boi się przyznać przed sobą, że problemy osobiste Robin, napełniają go nadzieją i sprawiają radość. Z czasem w chwili słabości, Robin odkrywa wszystkie karty przed Strikiem, ujawniając ciemne strony swojej przeszłości, co powoduje, że zaczynają sobie ufać wzajemnie, ale też zbliża ich to do siebie. Ich partnerstwo przybiera inny wymiar.

Autorka poza skomplikowanym śledztwem i problemami osobistymi Robin, w mistrzowski sposób przedstawia w książce obyczajowo-społeczne tło, co sprzyja uwiarygodnieniu bohaterom. Od pierwszych stron, aż po ostatnie czuć klimat Londynu i Anglii, co powoduje, że książkę czyta się tak przyjemnie. Jest to wielki atut tej pisarki, gdyż nie stawia tylko na akcję, która w tym przypadku jest na wysokim poziomie, ale również wypełnia tło, buduje zaplecze dla każdej sceny i postaci. Sama akcja książki, jest wciągająca, wiarygodna.

Książkę polecam, bo to wysoki poziom i dobry kryminał.

www.lubieczytac.blogujaca.pl
Azzmon plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książek 2016,Przeczytane,
Trzecia część kryminalnych perypetii weterana wojennego Cormorana Strike`a. Po raz kolejny J.K.Rowling ukrywająca się pod pseudonimem dała radę:) Bardzo dobry kryminał, w którym tym razem główną potencjalną ofiarą jest sam detektyw i jego wierna sekretarka.
czarniutka21 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,kryminały,Mam,Wyzwanie - 52 książki 2016,
Uwielbiam J.K. Rowling i możliwe, że nie bedę obiektywna, ale każda książka jaką napisze ta autorka według mnie jest genialna. Jest to 3 część z serii o detektywie Strike i jego współpracownicy Robin. W "Żniwach zła" został położony duży nacisk na wątki obyczajowe, na życie prywatne detektywów oraz na ich relację. Powieść zaczyna się od makabrycznej przesyłki, którą otrzymuje Robin na adres biura. Od tej pory Cormoran i jego partnerka starają się odkryć, kto może ich aż tak nienawidzić. Styl jak zwykle świetny, opisy i leniwie ciągnąca się akcja w ogóle mi nie przeszkadzają a wątki obyczajowe są bardzo dobrym zabiegiem. Intryga i wątek kryminalny również bez zarzutu. Czekam z niecierpliwością na dalsze części. Polecam gorąco!
elfijka plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-04, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Nie jestem pewna, czy jest to dobry kryminał, skoro bardziej interesowało mnie, co (i czy w ogóle) się wydarzy między Cormoranem a Robin. Sprawa kryminalna została niestety gdzieś w tle.
monweg plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016,Egzemplarz recenzencki,Mam,
"Nie udało mu się zetrzeć całej jej krwi. Pod paznokciem środkowego palca lewej dłoni została ciemna kreska przypominająca nawias. Zaczął ją stamtąd wygrzebywać, ale właściwie ten widok mu się podobał: pamiątka po przyjemnościach poprzedniego dnia. Po chwili bezskutecznego grzebania włożył krwawy paznokieć do ust i possał. Żelazisty posmak przywołał wspomnienie zapachu strumienia, który trysnął gwałtownie na wyłożoną płytkami podłogę, ochlapując ściany, mocząc mu dżinsy i zmieniając brzoskwiniowe ręczniki kąpielowe - mięciutkie, suche i starannie złożone - w nasiąknięte krwią szmaty."

Tak zaczyna się trzecia część serii kryminalnej z Cormoranem Strikem i Robin Ellacott w rolach głównych. Dla nikogo nie jest już zaskoczeniem, że autorką tych powieści jest kobieta, a dokładnie chyba wszystkim znana twórczyni serii o Harrym Potterze, Joanne Kathleen Rowling. Przyznaję, że miałam pewne obiekcje, ale zupełnie niepotrzebnie. Rowling/Galbraith świetnie sprawdza się nie tylko jako pisarka powieści młodzieżowych. Serią ze Strikem wstrzeliła się idealnie w mój gust czytelniczy, a sam Cormoran znalazł miejsce w dziesiątce moich ulubionych detektywów.

"Położyła podłużną paczkę na biurku (...) sięgnęła po leżący na biurku ostry nożyk do otwierania kopert (...) ze złością dźgnęła koniec paczki, rozcięła ją i otworzyła pudełko. W środku leżała wciśnięta bokiem ucięta noga kobiety, a jej palce wygięto, żeby się zmieściła (...) Noga była gładka, szczupła i blada, a otwierając paczkę, Robin musnęła ją palcem i poczuła zimną, gumowatą teksturę skóry."

Robin otrzymuje, na adres agencji, paczkę. Odkrywa w niej kobiecą nogę. Strike pozornie zachowuje zimną krew, ale bardzo martwi się o Robin i o jej bezpieczeństwo. Paczka wszak została nadana na jej nazwisko. Nie wróży to niczego dobrego. I nawet jeśli początkowo Robin nie zdaje sobie z tego sprawy, szybko zrozumie, że naprawdę bezpiecznie może się czuć tylko przy Srike'u. A później przychodzi kolejna paczka...

"Nie przypominam sobie, żeby pisanie powieści kiedykolwiek sprawiło mi tyle frajdy niż Żniwa zła (...) traktuję Roberta Galbraitha jak swój prywatny plac zabaw i tym razem tez mnie nie zawiódł."

Tymi słowami autorka rozpoczyna podziękowania umieszczone na końcu książki. Muszę przyznać, że Rowling/Galbraith świetnie się bawiła podczas pisania. Czytając, czuje się, że pisarka odczuwała wręcz dziką przyjemność, tworząc kolejną książkę z Cormoranem i Robin w rolach głównych. A sama powieść jest naprawdę bardzo dobra i dla mnie Rowling dołącza do grona autorów kryminałów, którymi warto się zainteresować.

Żniwa zła są jak dotąd najmroczniejszą częścią cyklu. Seryjny morderca, nerwowy klimat londyńskich ciemnych uliczek i zaułków. Niebezpieczeństwo i okrucieństwo wyzierające ze stron powieści. To wszystko składa się na absorbującą i niezmiernie ciekawą lekturę, którą polecam szczególnie miłośnikom kryminałów, thrillerów i powieści sensacyjnych.

Od dzisiaj będę się oglądać przez ramię...

http://monweg.blogspot.com/2016/03/zniwa-za-robert-galbraith.html
wkp plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-14, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
KARIERA ZŁA

Przyznam się szczerze, że ani pierwsza dorosła powieść Rowling, ani też pierwszy kryminał napisany pod pseudonimem Robert Galbright, nie zdołały mnie uwieść. Nie czułem ich i miałem wrażenie, że autorka jakby na siłę chce odciąć się od Harry'ego Pottera. Odczucia te zmienił jednak drugi tom przygód Cormorana Strike'a, ,,Jedwabnik", teraz natomiast, wraz z trzecią częścią jego losów, wreszcie śmiało mogę powiedzieć, że w pełni przekonałem się do tej serii, a ,,Żniwa zła" to kawał naprawdę udanej powieści.

Rok 2011. Cormoran i jego asystentka, Robin, po wyjaśnieniu dwóch głośnych spraw stali się znani i modni. Nie rozwiązało to wszystkich problemów agencji, nie mniej sytuacja jest nieco lepsza niż na początku. Do czasu. Kolejna sprawa, w którą zostają zaangażowani poniekąd wbrew swej woli, atakuje ich na wszystkich możliwych polach. Ktoś bowiem przysyła do agencji odciętą kobiecą nogę - nogę, która została amputowana w tym samym miejscu, w którym amputowano nogę Cormorana. Przypadek? Bynajmniej. Morderca, który wysłał makabryczną paczkę owładnięty jest prywatnymi motywami, a celem jest nie tylko Strike, ale także i Robin, do której przesyłka została zaadresowana. Medialna burza pozbawia agencję klientów. Strike ma kilka typów, zna wielu, którzy zdolni byliby do czegoś takiego, a zarazem nie zgadza się z typem policji. Nie jest jednak świadom, jak blisko jego i Robin jest psychopata...

Udała się ta książka Rowling najbardziej z całej trylogii. Na dodatek sama autorka wreszcie w pełni wykorzystała stylistykę, w której poruszała się od samego początku swojej kariery. Bo czymże innym był ,,Harry Potter", jak nie schematem kryminału/thrillera z jego piętrowymi zagadkami i składającymi się powoli w większą całość elementami, na grunt urban fantasy? Aż dziw, że początkowo J.K. nie odnalazła się w tym gatunku właśnie. Może to była wina czysto tematycznego podejścia, bez przełamania jakąś hybrydą, a może zbyt wielkiej chęci odcięcia się od wcześniaczych dokonań, cokolwiek by się za tym nie kryło, pisarka w pełni ma to już za sobą. ,,Żniwa zła" nie tylko znakomicie sprawdzają się jako rozrywkowa książka, ale dobrze też odnajdują się w schematach gatunkowych. Lekko napisany, mocno osadzony w brytyjskich klimatach i rzeczywistości, z dobrą akcją i momentami kojarzącymi się z Kubą Rozpruwaczem to rasowy kryminał na granicy thrillera. Czyta się go szybko i przyjemnie. Nie brak też jest napięcia, a i na porcję zaskoczeń również znalazło się miejsce. Sam powrót natomiast do tych postaci i wydarzeń, których echa pobrzmiewają nie raz w treści, jest jak spotkanie ze starymi znajomymi, co tylko dodaje całości czegoś przyjemnego. Po tym tomie nawet perspektywa telewizyjnego serialu na podstawie przygód Strike'a wydaje się miła i kusząca, choć dotychczas sceptycznie podchodziłem do tematu.

Dlatego też polecam ,,Żniwa zła". Nie tylko tym, którym podobały się poprzednie części, ale także tym, których rozczarowały - to bowiem doskonała szansa by przekonać się do nowej serii Rowling i miło spędzić czas.

Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/03/14/zniwa-zla-robert-galbraith-j-k-rowling/
lady_foe plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Mimo że wcześniejsze książki nie powaliły mnie na podłogę, to nie mogłam oprzeć się pokusie przeczytania tej części. Wybór dobry, bo książka dobra. Kryminał z mocnym dodatkiem "samego życia". Strike poznał nową dziewczynę, a Robin szykuje się do ślubu. Agencja działa świetnie, do momentu kiedy Robin dostaje paczkę z.. uciętą nogą. Akcja z początku wartka, zwalnia, żeby na ostatnie strony przyspieszyć i wywołać dreszcze emocjo na moich plechach. Intryga zbudowana świetnie, dużym atutem są rozdziały pisane oczami zabójcy i prześladowcy. Tropy zostawiane dla czytelnika w nich to tylko zgrabne zmyłki, bo zakończenie i tak Was zaskoczy.
zebon75 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,12 w 2016,Mam,
Bardzo wciągająca powieść kryminalna - trzecia część z cyklu książek poświęconego perypetiom charyzmatycznego londyńskiego detektywa Cormorana Strike'a tropiącego seryjnego zabójcę kobiet. Inteligentna i wciągająca fabuła. Niesamowity klimat powieści przyprawiający o gęsią skórkę.
dziewczyna84 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-13, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Rewelacyjna. W każdym calu fantastyczna: wciągająca historia, dopracowane szczegóły, emocjonujące wybory bohaterów.
Alexxandra plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016,Posiadam,Przeczytane 2016,
Długo czekałam na książkę ,,Żniwa zła" i gdy tylko otworzyłam paczkę z wydawnictwa, to zatańczyłam taniec radości. Byłam bardzo szczęśliwa, że mam ją w swoich rękach. Opis oraz opinie innych czytelników jeszcze bardziej popychały mnie w stronę tej lektury. I jak udała się ta podróż? Zachwyciła mnie czy rozczarowała? Zapraszam na krótką recenzję.

Robin pracuję w agencji detektywistycznej znanego publicznie Cormorana Strike. W najbliższy czasie ma odbyć się ślub z jej wieloletnim partnerem. Między parą od jakiegoś czasu nie dzieje się najlepiej i ma na to wpływ między innymi jej praca.
Dla Robin zapowiada się zwykły dzień w pracy. Jak co dzień ma odbierać telefony i pocztę, ale tym razem odbiera paczkę od kuriera adresowaną na jej nazwisko. Z wielkim przerażeniem odkrywa, że ktoś przesłał jej odciętą nogę kobiety. Cormoran mimo tego, że zawiadomił policję, to rozpoczyna także swoje prywatne śledztwo. Musi to zrobić z wielką ostrożnością, aby nie został zdemaskowany, jednak morderca nie zamierza dać się złapać i już planuję kolejne zbrodnie..

Czytałam wiele kryminałów, jednak ten był do samego końca nieprzewidywalny. Zawsze w takich książkach już w połowie wiem, kto jest mordercą i po raz pierwszy nie udało mi się tego odgadnąć, co jest wielkim plusem tej powieści. Wciągająca fabuła, ciekawe wątki i świetnie opisane sytuacje oraz bohaterowie to tylko kilka zalet, jakie mogę wymienić.
Jestem naprawdę zachwycona i polecam wszystkim miłośnikom takiej literatury, aby zapoznali się ze "Żniwami zła". Gwarantuję, że i was ta książka pozytywnie zaskoczy.
mag-maggie plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
Kolejna pozycja z przygodami Cormorana Strike'a i jego współpracownicy Robin. Dobrze się czyta, intryga wciąga, Związek uczuciowy Cormorana z asystentką niezbyt nachalny, acz rozwijający się. Podobał mi sie pomysł z tekstami piosenek na początku rozdziałów.
pandora plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-06, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Po tą książkę sięgnęłam z ciekawości. Zaintrygowała mnie krótka recenzja, na którą trafiłam, na blogu Czytam wszędzie. Przede wszystkim to kryminał, ale z dodatkami innych gatunków i chyba każdy znajdzie w tej powieści coś dla siebie, coś co go zainteresuje. Pozycja wnikliwa i drobiazgowa, dzięki czemu wciąga w akcję. Zdecydowanie warto przeczytać, a sama mam zamiar sięgnąć po poprzednie części z którymi do tej pory nie miałam okazji się zapoznać.
moonioz Linia koment
Przeczytane:2016-09-01, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Przeczytane,
HouseOfBooks Linia koment
Przeczytane:2016-08-12, Na półkach: Przeczytałem,
emulina Linia koment
Przeczytane:2016-08-07, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2016,
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
hania_sr Linia koment
Przeczytane:2016-05-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki,
AlaniemaKota Linia koment
Przeczytane:2016-04-24, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016,
moniaaa87 Linia koment
Przeczytane:2016-03-11, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Berry,
Rainbow Linia koment
Przeczytane:2016-03-01, Na półkach: Przeczytałem,
Olena Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gosia45 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Dizzy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
slk Linia koment
Przeczytane:2016-02-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Do zrecenzowania,Mam,Moje ebooki,z publio,
Madziq84 Linia koment
Przeczytane:2016-02-06, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Styrana Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
iamjul Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
monikad Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Milkaa Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
magda690 Linia koment
Przeczytane:2016-05-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 KSIĄŻKI NA 2016 ROK,Mam,
yordia Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
maximerider Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
EmiS Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów