OPIS CZYTELNIKA:

Dodał/a książkę:elibri
Dodał/a opinię:wkp
Recenzja - Żubr Pompik. Letni zmierzch
LATO JEST ŻUBRZE!

Przesympatyczny żubr Pompik powraca we wznowieniu trzeciego tomu jego przygód. Jak zawsze na czytelników, tak tych młodszych, jak i starszych, czeka całe mnóstwo wspaniałej zabawy, wypełnionej ciekawostkami i faktami z życia zwierząt i całą masą uroczych ilustracji w wykonaniu samego autora, znanego twórcy komiksowego, Tomasza Samojlika.

W puszczy nastaje nowa pora roku, lato. Żubr Pompik, syn Porady i Pomruka, jest dzieckiem wciąż nieco słabowitym, jako że przyszedł na ten świat zbyt późno, ale nadrabia to swoją ciekawością świata. Jednak to jego siostra Polinka wykazuje nie tylko co najmniej równie wielkie zainteresowanie wszystkim, co ją otacza, ale przede wszystkim udowadnia jak nieskończone posiada siły w realizacji swoich poznawczych celów. Teraz gdy puszcza przeżywa nowa porę roku, znów do odkrycia jest wiele rzeczy, których nie miały do zaoferowania zima i wiosna. Zaskrońce, koszatka, ryjówki, łosie, krety... Każdy mieszkaniec lasu ma swoje sekrety, które warto jest poznać. Czasem jednak warto zatrzymać się i uspokoić, by przekonać, że i w ten sposób dostrzec można wiele, więcej nawet, niż w pogoni za kolejnymi ciekawymi rzeczami...

Samojlik jak zwykle nie zawodzi. Ten doktor biologii, który na równi z przyrodniczymi naukami ukochał sobie twórczość dla dzieci, po raz kolejny pokazuje, że ma wielki talent. I to talent jak najbardziej wszechstronny. Bo Samojlik nie tylko napisał przygody żubra Pompika, ale również je zilustrował. I to jak! Nic dziwnego, że odniósł także duży sukces w branży komiksowej, bo jego urocze, proste, ale trafiające do serca rysunki potrafią naprawdę urzec!

Przede wszystkim jednak to opowiedział serię przygód uroczych żubrzyków, które w ekosystemie polskiej puszczy poznają zmiany, jakie zachodzą wraz z kolejnymi porami roku i specyfikę jej mieszkańców. Każde ze zwierząt jest fascynujące, każde z nich skrywa także nie wszystkim znane sekrety, które potrafią zafascynować. Wystarczy przedstawić je w odpowiedni sposób, a Samojlik zrobił to znakomicie. Lekkie pióro, przyjemny styl i dużo wiadomości podanych w przystępnej, interesującej formie. Książki takie, jak ta, czytają się po prostu same!

Jeśli więc szukacie mądrej, wartościowej i uroczej lektury, bardzo ładnie przy tym wydanej, seria o Pompiku będzie doskonałym wyborem. Nie wahajcie się.

Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/06/24/zubr-pompik-letni-zmierzch-tomasz-samojlik/
wkp plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,