Okładka książki - Bridget Jones: W pogoni za rozumem

Tytuł oryginału: Bridget Jones. The Edge of Reason
Tłumaczenie: Aldona Możdżyńska-Biała
Ilustracje: -
Dodał/a opinię: Magda Mańkowska

Kocham Bridget Jones! Tak bardzo daleko od ideału i dzięki temu tak realna! Bohaterka wielu kobiet- w całej swojej nieporadności z wieloma talentami i niesamowitym szczęściem. Niemalże biłam brawo bohaterce za wytrawność w swoich marzeniach mimo tylu niespodzianek losu. Bridget pokazuje, że po każdym ciosie trzeba się podnieść i iść dalej w wysoko podniesioną głową. Czytam książki o Bridget raz na jakiś czas- poprawia humor i zawsze stawia na nogi podczas chandry!

Kup książkę

Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2017-07-11, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki - 2017 , Mam,
"W pogoni za rozumem" to kolejny tom o przygodach Bridget Jones - postaci dalekiej od ideału, popełniającej jedną gafę za drugą i ta jej inność od wielu wyidealizowanych bohaterów książek czyni ją i jej przygody ciekawymi i zachęcającymi do czytania, ponieważ mamy tutaj w końcu coś innego. Nie ma tutaj chwili na nudę. Bridget nadal zmaga się z problemami dotyczącymi związków, które jak zwykle przysparzają jej wielu zmartwień. Poza tym ma na głowie pomysłową matkę, ojca popadającego w nałóg, przyjaciół, których musi wspierać. Międzyczasie wybiera się na wakacje, które kończą się sporą aferą z narkotykami w roli głównej i trafia do więzienia. Książka pisana jest z dużą dawką humoru oraz lekkim, żywym językiem, co czyni z niej przyjemną lekturę, przy której miło spędza się czas.
Avatar użytkownika - izagd2121
izagd2121
Przeczytane:2017-03-19, Ocena: 3, Przeczytałem, 26 książek 2017,
Pierwsza część opowieści o Bridget Jones bardzo mnie zachwyciła. Przezabawna opowieść. Druga zaś troszkę mniej. Może dlatego, że różni się dużo od filmu, którego oglądałam kilkanaście razy i zapadł mi w pamięć, a książkę przeczytałam dopiero teraz. Dużo wątków książkowych nie ma w filmie, różnica charakteru postaci Rebeki. Lubie Bridget Jones bardzo. Ta książka może nie jest najlepsza pozycją ale da się przeczytać.
Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2016-12-16, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2016,
Ksiazka opisuje zycie Bridget Jones roztrzepanej singielki ,ktora ciagle szuka faceta.W sumie w tej czesci juz go ma ale jednak czegos jej brakuje wiec postanawia wyjechac z przyjaciolka w podroz do Tajlandi i znalesc swoje "ja".Podczas lektury usmialam sie do lez ale tez czasem ze wspolczucia dla bohaterki z powodu jej niesamowicie nierzeczywistych wpadek i gaf.
Avatar użytkownika - wiolamp
wiolamp
Przeczytane:2016-10-09, Ocena: 2, Przeczytałem, 52 książki 2016,
Kolejne rozczarowanie.Zbyt dużo niepotrzebnych nużących wątków np. z udziałem rodziców. Jedyne co troszkę zaciekawia to historie Bridget i Rebecki oraz więzienie. Zaskakujący też koniec opowiadania. Szczerze spodziewałam się kolejnego mężczyzny a tu szok. Książka średnia, zdecydowanie nie dla kogoś kto liczy na rozbawienie i przyjemną lekka lekturę.
Avatar użytkownika - surfinia
surfinia
Przeczytane:2016-04-07, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, Przeczytane, Romans,
Ponownie, porównując do filmu, który niestety widziałam wcześniej niż przeczytałam - książka wypadła słabiej. Całe te wydarzenia, a zwłaszcza z matką (?) strasznie nie realistyczne.
Avatar użytkownika - madzia_inc
madzia_inc
Przeczytane:2015-07-08, Ocena: 6, Przeczytałem,
Druga część przygód Bridget Jones, tak samo jak pierwsza, opowiada o zabawnych perypetiach głównej bohaterki. Bridget przeżywa kryzys związku z Markiem Darcym, przeprowadza wywiad z prawdziwym panem Darcym (tzn. Colinem Firthem) i wplątuję się w aferę narkotykową. "W pogoni za rozumem" to zabawna, niewymagająca od czytelnika zbyt dużo myślenia powieść przeznaczona głównie dla kobiet (choć kto wie, może przedstawicielom płci przeciwnej również się spodoba). Sukces wszystkich część opowiadających o Bridget, moim zdaniem, kryję się w tym, że bohaterka jest zwykłą kobietą, niewyidealizowaną, zmagającą się z nadwagą i różnymi innymi problemami. Nie jest ona perfekcyjną kobietą, której zawsze na koniec wszystko się świetnie układa. Bo chociaż zakończenie książki jest szczęśliwe (jakże mogłoby nie być, w przypadku powieści tego typu nawet nie przyjmujemy do wiadomości myśli, że cała historia mogłaby mieć smutne zakończenie) to Bridget i tak robi z siebie kompletną idiotkę. Ale przecież właśnie za to ją kochamy.
Avatar użytkownika - zlosnica
zlosnica
Przeczytane:2010-11-24, Ocena: 5, Przeczytałem,
Komuś kto czytał pierwszą część druga też powinna się spodobać. Ja zostałam kupiona. Lubię od czasu do czasu czytać książki typowo dla bab;)
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2014-12-02, Ocena: 2, Przeczytałem, Mam, WYZWANIE 2014-52 książki,
Tytuł chwytliwy i bardzo dobrze określający książkę. Bridget chyba szuka swojego rozumu, który pewnie pijąc przez lata dawno już utopiła. Ma szczęście, że Mark Darcy postanawia mimo jej wad związać sie na stałe...
Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2014-05-03, Ocena: 5, Przeczytałem,
Śmieszna, napisana z humorem, dla każdego nie tylko dla kobiet. Ale pierwsza część była lepsza. Książka jest napewno ciekawsza niż film!
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2014-04-12, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014, Mam,
Po rewelacyjnym "Dzienniku Bridget Jones" autorstwa angielskiej pisarki i dziennikarki Helen Fielding, przy lekturze którego bawiłam się świetnie, przyszła pora na kontynuację - "Bridget Jones: w pogoni za rozumem". Tak jak w przypadku poprzedniczki, tak i tę część czytałam wiele lat temu. Po raz kolejny odbyłam swoistą podróż do przeszłości przypominając sobie książkę z czasów, kiedy byłam jeszcze nastolatką. Co ciekawe, o ile "Dziennik Bridget Jones" doskonale pamiętałam, tak w przypadku jego kontynuacji wiele szczegółów zatarło się w mej pamięci. Zdawałam sobie jedynie sprawę z tego, że to w tej części Bridget zdecydowała się przeżyć wraz z jedną ze swoich przyjaciółek egzotyczną podróż, która miała polepszyć ich samopoczucie i pomóc odnaleźć duchowe oświecenie, co skończyło się tym, że trafiła za kratki tajlandzkiego więzienia z powodu przyłapania jej na przemycie narkotyków. Wszystko inne pozostawało jakby za mgłą i wymagało odkrywania na nowo, wyciągania z czeluści zakamarków mej pamięci. Zanim jednak doszło do tej nieszczęsnej katastrofy z wtrąceniem głównej bohaterki za więzienne kraty, wydawało się, że w końcu zaświeciło dla niej słońce i teraz będzie już szczęśliwa. Co prawda nadal liczy zjedzone kalorie, wypalone papierosy, wypite jednostki alkoholu dzielnie walcząc ze swoimi nałogami, posiłkując się przy tym lekturą dziesiątek najróżniejszych poradników, ale osiągnęła swój główny cel - przestała być singielką! A to wszystko za sprawą Marka Darcy'ego, który okazał ...
Avatar użytkownika - malamimbla
malamimbla
Przeczytane:2014-03-21, Ocena: 3, Przeczytałem,
Podobnie jak poprzednia część,ta również mnie nie zachwyciła. Lekka historyjka, momentami nawet dość zabawna, jednak nie rozumiem zachwytów jakie budzi w niektórych. Na jeden wieczór, dla zabicia czasu-może być.
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2004-12-01, Ocena: 1, Przeczytałem, 2012 i wcześniej,
O tak, dokładnie "W pogoni za rozumem" - nie wiem czy autorka wraz z bohaterką goni za rozumem ... miejmy nadzieję, że kiedyś się to uda.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-09-15, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - ana
ana
Przeczytane:2009-12-20, Ocena: 1, Czytam,

Rewelacyjna druga część "dziennika Bridget Jones" Pełna humoru i realistycznego spojrzenia na problemy młodych ludzi.

Avatar użytkownika - czarniutka21
Ocena: 5, Przeczytałam,
Bridget Jones: W pogoni za rozumem
Helen Fielding0
Okładka ksiązki - Bridget Jones: W pogoni za rozumem

W drugiej części swoich przygód Bridget Jones, ikona współczesnej wyobraźni, model kobiety naszych czasów z kieliszkiem chardonnay w dłoni, przestaje...

Bridget Jones: Dziennik
Helen Fielding0
Okładka ksiązki - Bridget Jones: Dziennik

Ta książka sprawi, że polubisz się dokładnie za te cechy, których najbardziej się u siebie wstydzisz. A ponadto w trakcie lektury będziesz co rusz wybuchać...