Cukierku, ty łobuzie!

Data wydania: 2011-10-21
ISBN: 978-83-932877-8-9
Dodał/a książkę:Dreams
Dodał/a opinię:halinazurawska
Recenzja - Cukierku, ty łobuzie!
To pełna humoru, ciepła historia opowiadana przez kota Cukierka. Świat ludzi widziany z jego perspektywy, dostarcza nam wiedzy nie tylko o kotku , ale i o nas samych. Kocie psoty i zabawy wywołują usmiech na buziach dzieci i rodziców. Pięknie wydana książeczka, swoją okładką i ilustracjami zachęca do przeczytania i całkiem słusznie.
Recenzja
katechetka Linia koment
Na półkach:

Kot należy do grupy najpopularniejszych zwierząt domowych na świecie. Został oswojony prawie dziesięć tysięcy lat temu. Stanowiąc uosobienie niezależności i tajemniczości, stał się obiektem westchnień – zwłaszcza dzieci – które marzą o tym, by przytulić się do kociego futerka. Bohaterem książeczki Waldemara Cichonia jest ciekawski pręgowany łobuziak z plamką na nosie. Rzeczywistość przedstawiona w lekturze widziana jest oczami kota.

Cukierek – bo o nim tu mowa – dzieli się wrażeniami z kociego świata

iwona-w plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Wyzwanie - książki dla dzieci 2016,
Oj, może! Z pewnością może. Przekonaliśmy się o tym z trzecioklasistami czytając pierwszy tom serii o tytułowym Cukierku. Główny bohater wywrócił do góry nogami życie rodziny, której członkiem stał się pewnego dnia. Nas też uzależnił od siebie i już wiemy, że sięgniemy po kolejny tom.
magdalenardo plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-26, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Cukierek to nowy członek rodziny w domu Marcela i jego rodziców. Poprzednia właścicielka nie mogła uwierzyć, że z czwórki kociąt rodzina wybrała właśnie tego - psotliwego, nieprzewidywalnego, niesfornego, upartego, gapowatego i nieobliczalnego. No cóż, skoro Marcel nie chciał odpuścić... W nowym domu Cukierek od pierwszych chwil udowadnia, że życie z nim nie będzie łatwe. Na pierwszej wizycie u weterynarza przynosi wstyd swoim opiekunom. Ciągle łobuzuje - ucieka z domu, niszczy ubrania i inne rzeczy w domu, ale jednocześnie jest słodki i kochany - jest inspiracją do pisania wierszy, talizmanem szczęścia w grach zespołowych i największą atrakcją przyjęcia urodzinowego.

Przygody Cukierka bardzo przypadły mi do gustu. Opisane w barwny i zabawny sposób zainteresowały nie tylko mnie, ale także moich uczniów i ich wychowawców, którzy uczestniczyli w zajęciach czytelniczych. Duża, wyraźna czcionka ułatwia samodzielne czytanie także początkującym czytelnikom. Zwierzęcy bohater, który jest jednocześnie narratorem opowieści jest dla dzieci bardzo atrakcyjny, do tego zabawne ilustracje, które dopełniają całości. Świetna lektura, zainteresuje nawet dzieci, które do tej pory stroniły od książek.
annazet5 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
Przygody niesfornego kota Cukierka dla małych i dużych. Autor zapewnia, że wszystkie zdarzyły się naprawdę. Wierzę mu :) To pierwsza książeczka z serii. Polecam wszystkie!
halinazurawska plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach: