Opis ksiązki

Kup Teraz

Dla Ciebie wszystko

Ocena ( 35 osób )
5.3
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2012-04-17
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788376596310
Liczba stron: 400
Dodał/a książkę:czytam
Dodał/a opinię:Wioletta Marlicka
Recenzja - Dla Ciebie wszystko
Wyciskasz łez. Piękna, wzruszająca historia. Nie wiem czego oczekiwać więcej od Nicholasa Sparksa. Każda jego historia jest świetna. I to tyle :)
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
alams plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,przeczytam 52 książki,
9/52 Czy miłość przetrwa rozstanie? Po latach bohaterowie spotykają się na pogrzebie stara miłość odżywa, wielka miłość problemy i wypadek który zmienił wszystko polecam
natalia6202 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-09, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2016,
Książka jest niesamowita, pełna emocji, czyta się ją bardzo szybko, ponieważ jest lekką historią miłosną. Historia przedstawiona w książce dowodzi jak ogromna może być miłość, między dwojgiem ludzi i że mimo rozłąki i upływającego czasu nic nie jest w stanie zniszczyć miłość. Nie liczy się status majątkowy, pochodzenie, tylko to co do siebie czuje dwojga ludzi. Najważniejsze w książce jak dla mnie jest to, że osoby trzecie potrafią zniszczyć całą miłość, która jest między zakochanymi.
Jest to druga powiesć jaką przeczytałam tego autora i z pewnością sięgnę po więcej.
julita_185 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-19, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2014,
Końcówka książki spowodowała u mnie łzy. Bardzo piękny przykład oddania. Choć spodziewałam się happy endu. Pomimo tego książka bardzo fajna :)
izabela81 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016,
To opowieść o trudnych wyborach, konsekwencjach podejmowanych decyzji, a także o tym co w życiu najważniejsze. Ale przede wszystkim to powieść o miłości, która przetrwała próbę czasu, choć musiała się tak skończyć. Trudno było mi pogodzić się z takim zakończeniem...
basia02033 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 ksiązki 2015,
Byłam od początku przekonana że to zwykła historia dwojga ludzi zakochanych od młodzieńczych lat i spotykających się po latach aby w końcu być razem.... i tu niespodzianka to nie takie banalne love story. Mimo bólu rozstają się po wspólnie spędzonej nocy . Ale tak jak Dawson obiecał Amandzie że dał jej wszystko co miał najlepszego i tu się sprawdziło dokładnie to... bo oddał swoje serce aby ratować jej największy skarb jakim jest jej syn pierworodny.
Pilar plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
dwa zupełne przeciwieństwa. On z najgorszej grupy społecznej, ten do którego przyczepia się wszystkie możliwe latki i ona. Ta idealna, z wyższej klasy społecznej. Dwa przeciwieństwa w zderzeniu z miłością.
StillChangeable plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-17, Na półkach: Przeczytałem,

Przyznaję, lubię tkliwe, miłosne historie. Czasami mam ochotę przeczytać coś, co wywoła we mnie mnóstwo uczuć: od śmiechu, poprzez zaskoczenie, aż w końcu całkowite wzruszenie się historią bohaterów. Taka już jestem, więc nic dziwnego, że nadrabiając zaległości książkowe, sięgnęłam po Sparksa. To nie znaczy, że jedynie romanse mnie interesują, oczywiście lubię także kryminały, powieści psychologiczne, jak i fantastykę, ale taka moja natura, że czasem te historie miłosne wręcz wołają mnie bym je wypożyczyła i spędziła z nimi popołudnie, bądź nawet i noc. A jeśli już decyduję się po nie sięgnąć, to póki co mistrzem w tej dziedzinie jest dla mnie wymieniony wyżej Nicholas Sparks. Lubię jego styl pisania, to, że nie każda historia ma "happy end", tym samym dając wiele do myślenia, ale także kiedy trzeba, to i radosne zakończenie się pojawi (i to najczęściej wtedy, gdy naprawdę czytając daną historię, wołam w myślach: tak, proszę, niech on nikogo nie uśmierca, niech będą szczęśliwi!). Stąd dzisiaj chciałabym dokonać recenzji jego powieści, której tytuł to "Dla ciebie wszystko". Sięgnęłam po nią, bo prawdę mówiąc, jak już wyżej napisałam - chciałam spędzić dzień z historią stworzoną przez tego autora.


Głównymi bohaterami powieści wykreowanej przez Sparksa są Dawson i Amanda. Ta dwójka od młodych lat zakochuje się w sobie i planuje wspólne życie, jednak na przeszkodzie stoi im pochodzenie - mężczyzna to jeden z Cole'ów, o których mówi się, że to najgorszy, najbardziej mściwy ród w całym hrabstwie Palmico. Mimo że krewni Dawsona dopuszczali się wielu złych rzeczy, on sam był całkowicie inny, chcący zdobywać wiedzę, umiejętności, pracę, a przede wszystkim być szczęśliwy z jedyną kobietą swojego życia. Z kolei Amanda to córka Colier'ów, rodziny z przeciwnego bieguna społecznego, chcąca w przyszłości zostać nauczycielką. Te różnice społeczne, brak akceptacji ze strony otoczenia, a przede wszystkim swoich własnych rodzin sprawia, że ich drogi się rozchodzą. Po wielu latach spotykają się ponownie, a wszystko to związane jest z pogrzebem Tucka - pracodawcy i przyjaciela Dawsona z czasów życia w małym miasteczku Oriencie, a także, co dziwne, przyjaciela Amandy, u którego kobieta często bywała, zwierzając się ze swoich problemów. Gdy w końcu dochodzi do ich spotkania, zdają sobie sprawę z tego, że tak naprawdę nigdy nie przestali być w sobie zakochani. Mężczyzna nie znalazł sobie nikogo, może też za sprawą paru wydarzeń z przeszłości, jak chociażby nieumyślne spowodowanie śmierci pewnego człowieka (którego "duch" też pełni w tej powieści pewną rolę), ale przede wszystkim dlatego, że zawsze myślał o Amandzie. Z kolei kobieta ułożyła sobie życie, miała męża, jednak borykającego się z alkoholizmem, jak i dzieci, które były dla niej wszystkim, a mimo to wspomnieniami często powracała do prawdziwej miłości swojego życia. Co wydarzy się podczas tych kilku wspólnie spędzonych przez nich dni? Jaką rolę w tym wszystkim odegrał, już zmarły, Tuck? Czy Amanda i Dawson będą w stanie zaryzykować naprawdę wiele, by być szczęśliwi? A może jednak ich drogi znowu się rozejdą, niosąc za sobą mnóstwo innych, nieszczęśliwych wydarzeń? O tym dowiecie się, jeżeli sięgniecie po "Dla ciebie wszystko" i zagłębicie się w tą historię, która naprawdę potrafi zmieniać uczucia czytelnika podczas przekładania kolejnych stron, wywołując ich całkowitą mieszaninę: radości, strachu, smutku...


Wiem, że każdy ma swój własny gust i nie wszyscy przepadają za romansami, jednak czasami warto sięgnąć po coś innego niż dotychczas czytaliśmy, bo każdy kontakt z książką to niesamowita przygoda, kiedy wyobraźnia naprawdę mocno pracuje tworząc w głowie z czytanych literek niezwykłe obrazy. Moja osobista ocena tej książki jest oczywiście jak najbardziej na plus, zresztą, pisałam wyżej, że ciągnie mnie do romansów, a styl Sparksa poniekąd często stanowi dla mnie jakąś inspirację. Stąd też na zakończenie tej recenzji, jak to mam w zwyczaju, kilka cytatów z powyższej książki:  • "Miłość to skomplikowana sprawa, jak samo życie. Nie sposób jej zrozumieć ani przewidzieć, jak się będzie rozwijać. Poza tym miłość pozostawia po sobie długi żal. Ten żal zaś budzi w człowieku pytania w rodzaju "co by było gdyby", na które nie ma odpowiedzi.

  • "Wspomnienia to dziwna rzecz. Czasami są całkiem realne, ale czasami stają się tym, czym chcemy by były."

  • "Nagle ogarnęło ją dziwne wrażenie, że wszystko, co przeżyli razem w przeszłości, stanowi  pierwsze rozdziały książki, której zakończenie jeszcze nie zostało napisane."


Mam nadzieję, że w jakiś sposób zachęciłam Was do sięgnięcia po tą powieść, gdyż naprawdę jest warta przeczytania, jeśli ktoś lubi historie miłosne, a jeśli nie, to może dzięki niej przekona się także do tego typu książek.


 


Więcej recenzji na: Chaos myśli

godmyt plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,wyzwanie 2015- 26 książek w 2015,
Niby typowa opowieść o miłości, a jednak urzeka w swej prostocie i sile. Historia dwojga ludzi, którzy pokochali się za młodu i nie potrafili zaznać szczęścia bez siebie. Spotykają się po latach. Choć sami wierzą, że to przypadkowe spotkanie, niedługo przekonują się, że ktoś to zaplanował specjalnie dla nich. Amanda i Dawson, główni bohaterowie, przekonują się, że prawdziwa miłość potrafi wiele przetrwać. Czy tym razem nie zmarnują szansy na bycie razem?Jak wiele będą w stanie poświęcić dla tak silnego uczucia, które przetrwało tyle lat?
Przekonująco ukazane rozterki głównych bohaterów, trudności z dokonaniem wyboru,ale także mistrzowsko zarysowana siła wpływu, jaką mają inni ludzie, na nasze wybory, ich opinia, utarte stereotypy.Wybór między tym, co wypada zrobić, a tym, co podpowiada nam serce zawsze jest najtrudniejszy. Czy bohaterowie pójdą za głosem serca? Nie zdradzam. Książka jest warta przeczytania choćby dlatego właśnie.
Wciągająca, momentami wzruszająca, z pewnością warta przeczytania. Podobała mi się na tyle, by być ciekawą ekranizacji. Polecam.
natalia07 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem, 26 książek 2015,"Wyzwanie - książki zekranizowane",Mam,
Dawson i Amanda kiedyś byli parą. Kochali się całym sercem. Nie było to młodzieńcze zauroczenie, które z reguły mija po kilku miesiącach. Oni czuli, że to coś więcej. Nie potrafili przecież bez siebie żyć. Spędzali ze sobą cały wolny czas.
Niestety, pochodzili z dwóch różnych światów.
Teraz, po wielu latach rozłąki spotykają się na pogrzebie dawnego przyjaciela. Jak się okazuje, kobieta jest mężatką z długim stażem, ma nawet kilkoro dzieci. Za to Dawson pracuje samotnie na platformach wiertniczych. Przeszłość wraca ze zdwojoną siłą. Uczucia powracają. Dawni kochankowie nadal marzą o tym, by być razem.

Dla Ciebie wszystko, to historia ukazująca życie, które często bywa niesprawiedliwe. Trudne wybory, które nie zawsze okazują się słuszne, moralność - której mimo wszystko czasami ciężko jest bronić i miłość - która mimo swojej potęgi nieraz musi być skrywana i tłumiona na rzecz innego, niekoniecznie lepszego losu.
Simi_48 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,"Wyzwanie - książki zekranizowane",52 książki - 2015,
,,Miłość zawsze mówi więcej o tych, którzy ją odczuwają niż o tych, którzy są jej obiektem.''
Cudowna powieść, o prawdziwej, wyjątkowej i nierozerwalnej miłości, książka napisana prostym językiem, dzięki temu trudno jest się oderwać od czytania.
Z chęcią obejrzałam film. Dzięki niemu po raz kolejny zakochałam się w tej historii. Polecam!
wiola120892 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-09-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,
Wyciskasz łez. Piękna, wzruszająca historia. Nie wiem czego oczekiwać więcej od Nicholasa Sparksa. Każda jego historia jest świetna. I to tyle :)
nika_190 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Piękna, romantyczna wzruszająca opowieść o prawdziwej miłości, która nigdy nie przemija jak i o przeciwnościach losu burzących te głębokie uczucie. Książka warta polecenia.
dayna15 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,z_52 książki 2014 (100),
Nieco rozczarowała mnie ta pozycja Sparksa. Zakończenie niezwykle wzruszające. Książka pokazująca, że można kogoś kochać przez całe życie, nawet będąc daleko oraz jak przypadki i zrządzenia losu decydują o naszym życiu.
Deutschland191 plusminus Linia koment
Dwoje ludzi i ich różne losy. Obojga połączyła głęboka więź, jednak los zdecydował inaczej. Dawson Cole to mężczyzna, który wychowywał się w dysfunkcyjnej i patologicznej rodzinie pragnie żyć inaczej jednak wciąż jest wyśmiewany z powodu swojego pochodzenia, natomiast Amanda Collier to dziewczyna z tzw. dobrego domu mająca przed sobą przyszłość nauczycielki. Mimo różnic pochodzenia tych dwoje zakochanych w sobie ludzi chcieli stworzyć szczęśliwy związek, jednak tak się nie stało. Dawson w młodości nieumyślnie doprowadził do śmierci człowieka nadal nie może pogodzić się z tym wydarzeniem, Amanda chociaż jest żoną i matką nie czuje się szczęśliwa w małżeństwie.
Po latach dawni kochankowie spotykają się na pogrzebie znajomego. Czy uda im się uporać z przeszłością? Jakie będą ich dalsze losy? O tym już w powieści.
Gdybym miała określić tę powieść jednym słowem stwierdziłabym, że jest piękna. Autor w bardzo trafny sposób przedstawił przewrotność losu, kto z nas by nie chciał, żeby w szczególnych momentach życia była z nami ta ważna osoba a z pewnych przyczyn nie może jej być? Niby historia przedstawiona nie jest oryginalna, ale wzrusza i nie pozwala przejść obojętnie. Trzyma w napięciu i nie pozwala się oderwać. Alkoholizm, śmierć, prawdziwa,ale niespełniona miłość to główne wątki tej książki. Przez cały czas kibicowałam Amandzie i Dawsonowi, oboje zaznali wiele bólu , dlatego czytelnik cały czas ma nadzieję, że szczęście się do nich uśmiechnie.
Nie mogę doczekać się kiedy zobaczę ekranizacje powieści. Serdecznie polecam tę powieść fanom autora i tym , który uwielbiają życiowe historie. Myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.
patsi plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,
Takiego zakończenia nie spodziewałam się. Gorąco polecam.
atena plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-29, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,"Wyzwanie - powieści obyczajowe",26 książek 2013,
Kolejna książka tego autora i nie ma rozczarowania, polecam ją każdemu, kto czytał kiedykolwiek jakąś jego powieść. Dwoje ludzi zakochuje się w sobie, niestety ich drogi się rozchodzą. Czy po wielu latach, gdy się spotkają, ich uczucie będzie równie mocne, czy będą ze sobą do końca? To tylko niektóre z pytań, które się cisną na usta, a odpowiedzi poznacie na końcu powieści.
darr2 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-01-28, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2013,
Historia nigdy nie wiadomo jak się zakończy... Każdy przeżywa wzloty i upadki, ważne żeby umiec się podnieśc i iśc dalej.
kami00000 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-01-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,
Zdecydowanie najlepsza książka Nicholasa Sparksa jaką miałam przyjemność czytać. Sparks po raz kolejny zaskakuje czytelniczki. Kiedy myślisz, że już znasz jego styl i nie możesz śmiało przewidzieć zakończenie książki okazuję się, że dzieje się zupełnie coś innego i jak zwykle nie można powstrzymać łez. Wspaniała. Idealna. Zaskakująca. Po prostu Sparks w najlepszym wydaniu.
azetka79 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-06-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Zafascynował mnie wątek anioła stróża. Właśnie tak... Anioł stróż w tym wypadku ma ciemne włosy i nosi niebieską wiatrówkę:) Wątki rewelacyjnie się zaplatają w doskonały warkocz... jednak ten Anioł bez skrzydeł...
bibliotekarkaB plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-03-25, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Dawson wychowywał się w patologicznej rodzinie, Amanda jest panienką z dobrego domu. Pokochali się jako nastolatkowie. On, dla jej dobra, zrezygnował z tej miłości. Spotykają się po latach na pogrzebie wspólnego przyjaciela. Przez 300 stron autor "wałkuje" temat żalu po rozstaniu bohaterów. Dopiero pod sam koniec książki akcja rozwija się bardziej dynamicznie, ale i tak zakończenie jest do przewidzenia. Kilka razy w trakcie czytania sprawdzałam, czy to na pewno napisał Nicholas Sparks. W zamyśle autora chyba miało to być opowiadanie, ale ze względów finansowych rozbudował fabułę do powieści. Jeżeli tak, to cel chybiony. W sumie niekoniecznie warto czytać.
blebelebe plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Gorąco polecam :)
wiolamp Linia koment
Przeczytane:2016-08-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Milkaa Linia koment
Przeczytane:2016-02-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
kasia986753421 Linia koment
Przeczytane:2016-01-10, Na półkach: Chcę przeczytać,
onlyagness Linia koment
Przeczytane:2015-12-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
emulina Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Karmelek3 Linia koment
Przeczytane:2015-06-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
damonowa Linia koment
Przeczytane:2015-06-11, Na półkach: Przeczytałem,
badkarolina Linia koment
Przeczytane:2015-04-24, Na półkach: Przeczytałem,
magdalena_emilka Linia koment
Przeczytane:2015-01-27, Na półkach: Przeczytałem,Różne różności,
Bas1992 Linia koment
Przeczytane:2014-11-01, Na półkach: Przeczytałem,
zaczytanamimi Linia koment
Przeczytane:2014-07-16, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
violabu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mandy Linia koment
Przeczytane:2014-09-13, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,
AsiaSzach Linia koment
Przeczytane:2014-08-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach: Mam,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
KKS Linia koment
Przeczytane:2014-06-11, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
jolantasatko Linia koment
Przeczytane:2014-05-19, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2014 przeczytane,
Habina Linia koment
Przeczytane:2014-01-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane w 2012,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
myrtij Linia koment
Przeczytane:2013-12-13, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
figlarna24 Linia koment
Przeczytane:2013-01-06, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
sylwia91zdw Linia koment
Przeczytane:2013-08-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
betxp Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Magnolis Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
asza Linia koment
Przeczytane:2013-02-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2013,
break
Okładka - Dla Ciebie wszystko Nieznajomy (Audiobook)
Harlan Coben
Okładka - Dla Ciebie wszystko Władza miecza
Wilbur Smith
Okładka - Dla Ciebie wszystko Ogród kości
Tess Gerritsen
Okładka - Dla Ciebie wszystko Dziecko w czasie
Ian McEwan
Okładka - Dla Ciebie wszystko Sześć lat później
Harlan Coben
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów