Opis ksiązki

Kup Teraz

Dreszcz

Ocena ( 15 osób )
4.3
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2013-03-20
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7574-846-8
Liczba stron: 400
Dodał/a książkę:czytam
Dodał/a opinię:agnik66
Recenzja - Dreszcz
Ryszard Zwierzchowski to główny bohater książki. Mam ponad sześćdziesiąt lat, lubi skręty, alkohol, konkretną rockową muzykę, granie na swojej gitarze. Wymiguje się od pracy, db o swoją wygodę.
Pewnego dnia Ryszard oberwał piorunem, a przy tym otrzymał super moc.

Książka w sam raz dla wielbicieli rocka i heavy metalu. Można sobie puścić dane tytuły i czytać książkę nadając jej klimatu.

Książka fajna, miejscami zabawna. Jednak mimo to nie wciągnęła mnie aż tak bardzo, by sięgnąć po dalsze części. Czegoś mi tutaj brakowało.

Na plus jeszcze ilustracje, które były w każdym rozdziale.
Recenzja
DanielP Linia koment
Na półkach:

Z czym kojarzy się Śląsk? Po przeczytaniu tej książki z pewnością kojarzył się będzie z katowickim Osiedlem Tysiąclecia, na którym rozgrywa się akcja powieści. Dreszcz to powieść, która może zmienić nastrój czytelników w jednej chwili, za sprawą jednego zdania. Są tu momenty, w których nie można powstrzymać się od śmiechu, ale są i strony, podczas lektury których trzeba zachować powagę. Jaki jest ostateczny wynik tego spotkania

catarina78 Linia koment
Na półkach:

Rockowy dreszcz

 

Pewnego słonecznego dnia na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach spada grom z jasnego nieba na podstarzałego rockmana. I zaczyna się jazda.

 

Ryszard Zwierzchowski, pseudonim artystyczny "Zwierzu", jest niemłodym już muzykiem rockowym. Spędza czas na nic nie robieniu w małym mieszkanku w blokowisku. Jedyne, co go interesuje, to ostre brzmienie i wspomnienia z przeżytych przed laty koncertów. Gdy jest ładna pogoda, przesiaduje przed blokiem na leżaczku i rzępoli na gitarze, czym doprowadza sąsiadów do szału

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
nichols plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-20, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki wyzwanie 2016,
W trakcie lektury bezustannie dziwiłam się, dlaczego polscy autorzy nie są zbyt popularni w swoim kraju. I nadal nie wiem. Bo weźmy na przykład takiego Jakuba Ćwieka, który jest bardzo dobrym pisarzem, polskim w dodatku, po polsku tworzącym. Udowadnia Czytelnikom, że, nie uwierzcie w to, młode blogerki, że akcja książki może dziać się w Polsce, a nasze ojczyste imiona nie muszą brzmieć śmiesznie, zastąpione jakimiś Brianami czy Liamami.
Powieść zaczęłam zaraz po przeczytaniu Okaleczonego Oka i skończyłam tego samego dnia. 282 strony luźnej lektury, rozśmieszającej, pełnej przekleństw i śląskiej gwary (denerwującej na prawie każdej kartce).
Rycha "Dreszcza" polubiłam, choć gdybym spotkała takiego kolesia w rzeczywistości, to raczej bym się z nim nie zaprzyjaźniła. Ulubioną postacią stał się Benjamin, z jednej strony ułożony i przedsiębiorczy, logicznie myślący, a z drugiej fan komiksów, mający marzenie zostać Alfredem Ryśka.
Jestem ciekawa, czy w następnej części zmieni się charakter Zwierza, czy złapią Mimikrę. Chętnie po nią sięgnę, kiedy tylko pojawi się w bibliotece. Polecam dla tych, którzy chcą się odprężyć przy czytaniu, nie zawracając sobie głowy jakimiś ciężkimi zagadkami.
Twiggy plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Przy tej książce tak dobrze się bawiłam, że postanowiłam dac jej ful gwiazdek. Dużo humoru, dużo rock n' rolla i w dodatku supermoce. Mało znam takich książek, a szkoda. Polecam każdemu. ;)
Zetka_Siedlce plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-10, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Wypożyczone (2014),
Książka momentami zabawna, jednak nie wciągnęła mnie tak bardzo, jak się spodziewałam. Wątek z mimami dosyć ciekawy, z mnichem dosyć dziwny. Zachowanie Benjamina jest absurdalne.
Betsy plusminus Linia koment
Lekko, na luzie i z duża dawką humoru i muzy - to przepis powstałych historii tegoż autora. Do tej pory nie mogę zapomnieć mnóstwa śmiechu i dobrej zabawy podczas lektury tego tytułu. Choć do dobrej fantastyki jeszcze jej brakuje, to należy powiedzieć, że jest na dobrej drodze, aby osiągnąć sukces. Nie tylko na naszym rynku. Polecam serdecznie lekturę ,,Dreszcza". Ja już nie mogę doczekać się kolejnego tomu przygód Ryśka.
agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-17, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Wyzwanie - fantastyka,
Ryszard Zwierzchowski to główny bohater książki. Mam ponad sześćdziesiąt lat, lubi skręty, alkohol, konkretną rockową muzykę, granie na swojej gitarze. Wymiguje się od pracy, db o swoją wygodę.
Pewnego dnia Ryszard oberwał piorunem, a przy tym otrzymał super moc.

Książka w sam raz dla wielbicieli rocka i heavy metalu. Można sobie puścić dane tytuły i czytać książkę nadając jej klimatu.

Książka fajna, miejscami zabawna. Jednak mimo to nie wciągnęła mnie aż tak bardzo, by sięgnąć po dalsze części. Czegoś mi tutaj brakowało.

Na plus jeszcze ilustracje, które były w każdym rozdziale.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
Z czym kojarzy Wam się Śląsk? Z pewnością kojarzy Wam się z Panoramą Racławicką, Spodkiem w Katowicach, może Karkonoszami. Po przeczytaniu tej książki będzie Wam się jeszcze kojarzył z z katowickim osiedlem Tysiąclecia, na którym rozgrywa się akcja powieści. "Dreszcz" to powieść, która może zmienić Wasz nastrój w jednej chwili za sprawą jednego zdania. Były takie momenty, w których śmiałem się do rozpuku, ale były i takie momenty, w których musiałem zachować powagę. Jaki był ostateczny wynik tego spotkania? Czy "Dreszcz" jest warty przeczytania? O tym już za chwilę...

Dreszcz to mieszkaniec osiedla Tysiąclecia w Katowicach. Całe jego życie to koncerty i AC/DC. Jego "spokojne" życie zmieniło jedno wydarzenie: uderzenie piorunem. W tym pechowym dniu zyskuje super moce, które odmieniają całe jego życie. Gdy ratuje pewnego chłopaka spełnia się marzenie tego Brytyjczyka - ma możliwość zostania lokajem superbohatera. Codziennie przynosi mu kebaby i kupuje mu nową gitarę, która spłonęła podczas uderzenia piorunem. Za namową Alojzego wyjeżdżają na koncert do Krakowa. Podczas ich numeru tajemniczy mimowie, którzy od kilku tygodni sieją postrach wśród studentów, robią rzeź w knajpie. Na szczęście w pobliżu jest Dreszcz i ratuje wszystkich przed okrutną śmiercią. Kim są tajemniczy mimowie i mnich?

,,Ale nie trzeba, tak mi dobrze - stwierdziła, po czym sięgnęła wolną ręką sięgnęła po znaczek do kurtki Rycha-"Tak. Twoją matkę też.
blebelebe plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Opis z pewnością zachęca do przeczytania, może się skuszę.
kavayee Linia koment
Przeczytane:2016-05-29, Ocena: 1, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
aga95 Linia koment
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach: Fantastyka,
Lady_Mary Linia koment
Przeczytane:2015-03-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2015 roku :),
Raven Linia koment
Przeczytane:2014-03-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Kirika Linia koment
Przeczytane:2014-05-27, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,2014,Mam,
LukaRhei Linia koment
Przeczytane:2014-02-11, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
pinczerakapinczp Linia koment
Przeczytane:2013-12-05, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach: Mam,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
Minevra Linia koment
Przeczytane:2013-05-02, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Moira Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
gosia45 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Dreszcz Żar mrozu
Patricia Briggs
Okładka - Dreszcz Ołowiany świt
Michał Gołkowski
Okładka - Dreszcz Ja, Inkwizytor. Łowcy dusz
Jacek Piekara
Okładka - Dreszcz Przebudzenie Lewiatana. Część 2
James S.A. Corey
Okładka - Dreszcz Księżniczka
Andrzej Pilipiuk
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów