Opis ksiązki

Kup Teraz

Dziecięce koszmary

Ocena ( 14 osób )
5.2
Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2013-01-23
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788375085587
Liczba stron: 408
Dodał/a książkę:asymaka
Dodał/a opinię:michalina25s
Recenzja - Dziecięce koszmary
Genialna książka.
Kolejna na którą trafiłam przypadkowo kupując na zasadzie "a to może jeszcze tą" przy kupowaniu używanych książek :D
Poza kryminałami uwielbiam także książki o tematyce psychologicznej. "Dziecięce koszmary" w pełni spełniły moje oczekiwania wobec książki. Napisana przystępnym językiem, porusza tematykę chorych psychicznie dzieci. W książce w zgrabny sposób przeplatane są trzy wątki- śledztwa, matki wychowującej chore psychicznie dziecko oraz pielęgniarki w szpitalu, która jako dziecko przeżyła koszmar.
Fascynująca była zarówna tajemnica przeszłości pielęgniarki jak i w wiarygodny sposób opisane jej przeżycia po latach z tym związane.
Poruszył mnie zarówno obraz miłości matki do chorego psychicznie dziecka, jak i pielęgniarki do podpiecznych. Książka dopracowana szczegółowo a książka wciąga i trzyma w napięciu.
Lektura książki skłoniła mnie do przemyśleń i bardzo cieszę się, że trafiłam na tą książkę.
Polecam! :)
Recenzja
coolmamma Linia koment
Przeczytane:2013-10-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013 ,Mam,

W Bostonie dochodzi do brutalnej zbrodni. Ginie matka i troje dzieci. Do szpitala w stanie śpiączki trafia natomiast ojciec rodziny. Na miejsce zbrodni zostaje wezwana sierżant D.D. Warren. Początkowo wszystko wskazuje na to, że to właśnie ojciec jest mordercą. Miejsce i okoliczności zbrodni świadczą niemal niepodważalnie, że to on w brutalny sposób zabił członków swojej rodziny, a potem próbował i sobie odebrać życie strzałem w głowę.Z pozoru prosta sprawa zaczyna się jednak k

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Sil plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-03, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Posiadam,

Ocena: 5/6


 


Danielle Burton nie ma za sobą łatwego życia. Dzieciństwa raczej stara się nie wspominać. Ojciec, stróż prawa, miał dość interesujące nocne ciągotki. Mało powiedzieć, że był alkoholikiem. Gdy wpadał w ciąg, rodzina chowała się po kątach i modliła, by nastał poranek i by koszmar się skończył. Trudno w sumie zrozumieć, dlaczego żona nie zabrała dzieci i nie wyjechała jak najdalej od niego. Niestety, nie zrobiła tego i zapłaciła za to najwyższą możliwą cenę. Zginęła jedna z jej córek. Zginął jedyny syn. Zginęła i ona. Na końcu zginął i on, pociągnął za spust na oczach swojego najmłodszego dziecka, którym była Danielle. Nie można więc się dziwić temu, że dziewczyna miała, i w zasadzie nadal ma, problemy z przystosowaniem się. Mało sypia, jak już zamyka oczy, to nękają ją koszmary. W ciągu dnia stara się za wiele nie myśleć, a tym bardziej - nie wspominać. Jest w pełni oddana swojej, dość ciężkiej pracy. Na co dzień Danielle jest wykwalifikowaną pielęgniarką, pracującą na dziecięcym oddziale psychiatrycznym jednego z bostońskich szpitali. Małym pacjentom oddaje się w całości. Niejednokrotnie bierze kilka dyżurów pod rząd i dogląda maluchy. Nie sposób powiedzieć o niej coś złego, tyle że... właśnie zbliża się 25-ta rocznica tragedii, podczas której straciła najbliższych. W tym czasie Danielle przestaje być sobą. Nachodzą ją dziwne myśli. Dopadają ją... wspomnienia. A te mogą wyrządzić wiele krzywdy. Nie tylko jej...


 


Dziecięce koszmary to niezwykle wciągająca i pouczająca lektura. Myślę, że wielu czytelników znalazłoby w niej coś dla siebie. Lisa Gardner stworzyła pasjonujący thriller ze sporym wątkiem psychologicznym i elementami nadprzyrodzonymi. W książce znajdziemy uzdrowicieli i dzieci, które są przekonane, że na co dzień kontaktuje się z nimi sam diabeł. To on zmusza je do takich, a nie innych zachowań. To przez niego są niejednokrotnie niebezpieczne dla otoczenia. W pewnym momencie cała powieść wkracza na dość niespodziewany poziom. Zaczynają ginąć ludzie, a jedynym ogniwem łączącym zabójstwa jest główna bohaterka. Czy idealna pielęgniarka skrywa jakiś zabójczy sekret? Czy to możliwe, by pod powłoką perfekcyjnej opiekunki czaił się potwór? Czyżby dziewczyna miała mordercze usposobienie? By się tego dowiedzieć, koniecznie należy sięgnąć po powieść Lisy Gardner, zatytułowaną Dziecięce koszmary.


 


O powieści można wypowiadać się chyba wyłącznie w superlatywach. Czyta się ją bardzo dobrze i płynnie. W zasadzie można ją pochłonąć w jeden dzień.  Jeśli chodzi o fabułę, to czytelnika aż ciarki przechodzą na samo jej wspomnienie. Potworność goni potworność, zło czai się za każdym rogiem... człowiek zaczyna się bać o swoje bezpieczeństwo. Może lepiej nie gasić światła? W końcu nie wiadomo, co skrywa ciemność. Może w każdym domu, w każdym pomieszczeniu, w każdym miejscu czai się zło? Demony? Może tylko czekają na okazję, by cichutko podpowiedzieć domownikom jakieś koszmarne uczynki? Może lepiej nie zasypiać? Jedno jest pewne, Dziecięce koszmary trzymają w nacięciu aż do ostatniej strony. Warto sięgnąć po tę powieść. 


 

basiekgo plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-26, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015-czytam regularnie 2015,
Pokazane jest życie trzech kobiet które mają swoje tajemnice, które muszą się zmagać z przeciwnościami losu.
Danielle pracuje na oddziale psychiatrycznym dla dzieci, w dzieciństwie przeżyła koszmar została zabita cała jej rodzina , została sama z pytaniem dlaczego ona przeżyła.
Victoria to matka dziecka z zaburzeniami,nie pamieta już co to normalność ciągle żyje w gotowości na to co może zrobić jej syn, który jest dzieckiem.
D.D. Waren policjantka która musi rozwikłać sprawę śmierci całej rodziny, nie wierzy w to że mógł to zrobić ojciec rodziny, potwierdza to następne morderstwo.
michalina25s plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-09-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,Mam,
Genialna książka.
Kolejna na którą trafiłam przypadkowo kupując na zasadzie "a to może jeszcze tą" przy kupowaniu używanych książek :D
Poza kryminałami uwielbiam także książki o tematyce psychologicznej. "Dziecięce koszmary" w pełni spełniły moje oczekiwania wobec książki. Napisana przystępnym językiem, porusza tematykę chorych psychicznie dzieci. W książce w zgrabny sposób przeplatane są trzy wątki- śledztwa, matki wychowującej chore psychicznie dziecko oraz pielęgniarki w szpitalu, która jako dziecko przeżyła koszmar.
Fascynująca była zarówna tajemnica przeszłości pielęgniarki jak i w wiarygodny sposób opisane jej przeżycia po latach z tym związane.
Poruszył mnie zarówno obraz miłości matki do chorego psychicznie dziecka, jak i pielęgniarki do podpiecznych. Książka dopracowana szczegółowo a książka wciąga i trzyma w napięciu.
Lektura książki skłoniła mnie do przemyśleń i bardzo cieszę się, że trafiłam na tą książkę.
Polecam! :)
asymaka plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki,Mam,

Lubię dobre kryminały, nawet udało mi się nie tak dawno przeczytać jeden całkiem ciekawy polskiego autora! Ten natomiast poruszył mnie do głębi, ponieważ opowiada o chorobie, jakiej nie znałam, o jakiej nie słyszałam, z jaką się nigdy nie spotkałam. Ta lektura wstrząsnęła mną naprawdę mocno!
Lisa Gardner jest bestsellerową amerykańską pisarką, jak czytam z okładki książki, każda z jej powieści sprzedaje się doskonale i staje się wielkim hitem. Ona sama mieszka w New Hampshire wraz z córką i małżonkiem.
W tym kryminale poznajemy Danielle, która przeżyła straszną tragedię, straciła całą najbliższą rodzinę: mamę, brata, siostrę, tatę... na jej oczach niemalże jej własny ojciec zastrzelił najpierw ukochaną rodzicielkę, następnie rodzeństwo dziewczynki, a ona nie potrafi się pozbierać po tym traumatycznym przeżyciu pomimo upływu lat. Tak wiele ma pytań, a nie zna na nie odpowiedzi, chciałaby na przykład wiedzieć, dlaczego ojciec zamordował wszystkich, a ją ocalił? Dlaczego nie odebrał jej życia? Czy tak ją kochał, czy aż tak nienawidził...? Nurtuje ją to pytanie, ale niestety nikt nie potrafi jej pomóc, udzielić jej zadowalającej odpowiedzi, czyżby już nigdy nie miała poznać prawdy?
Oprócz  Danielle mamy tu jeszcze Victorię, której historia również do łatwych nie należy, a jej życie to pasmo udręki, strachu i ...miłości do ukochanego syna.
Mamy też do czynienia z kobietą, która zajmuje się śledztwem, próbuje rozwikłać zagadkę, zrozumieć, co się stało i o co w tym wszystkim chodzi. Nie pasuje jej tu nic do siebie, ani fakty, ani motyw, nic a nic...
Z tą historią nie sposób się nudzić, niejednokrotnie przy jej czytaniu zwyczajnie się bałam, denerwowałam, martwiłam, przeżywałam wszystko tak, jakbym była tuż obok, czułam na karku oddech mordercy... brrrr...
Wiele się tutaj dzieje, spotykamy mnóstwo ludzi, dorosłych i dzieci, które są opisane w sposób nietuzinkowy, fascynujący, czasem mrożący krew w żyłach! Nie dziwi mnie to, że książki tej pisarki sprzedają się tak wspaniale i są niebywale popularne!
Nigdy w życiu nie wytypowałabym osoby, która jest tutaj tak naprawdę zła, ogarnięta złymi mocami, myślami,  mająca tak nieprawdopodobnie pokrętny umysł! Może Wam uda się odgadnąć?
Podoba mi się, że pomimo takiej tematyki autorka poruszyła tu zagadnienie choroby, o której napisałam na początku mojego opisu książki. Ja nigdy nie słyszałam i nie spotkałam się z takim schorzeniem, podobnie jak napisała pisarka, gdy widywałam dzieci niegrzeczne myślałam, że to wina rodziców, że to oni czegoś nie dopilnowali, bądź też nawet nie próbowali uczyć, tłumaczyć swoim dzieciom, jak powinny się zachowywać.
Cytat nawiązujący do tych dzieci z końca "Dziecięcych koszmarów", ze 'Słowa od autorki...':
"Jak wielkie było moje zdziwienie, gdy dwa lata temu z takim problemem zaczęło się borykać dziecko moich dobrych znajomych, troskliwych rodziców aktywnie uczestniczących w procesie wychowawczym, a mimo to wciąż czujących, że przegrywają walkę o własne dziecko.
Jestem niezmiernie wdzięczna tej rodzinie, że podzieliła się ze mną swoimi doświadczeniami obejmującymi sesje terapeutyczne z rozmaitymi specjalistami, niezliczone wizyty na zamkniętych oddziałach psychiatrii dziecięcej..."
Gdyby nie przykład tej rodziny nigdy autorka nie zajęłaby się tym tematem, nie stworzyłaby tak intrygujących postaci,  tak prawdziwych, nie wiem, czy ja dałabym radę jednocześnie kochać swoje dziecko, tulić je do snu, głaskać i zastanawiać się jednocześnie, czy dożyję do rana, czy to moje jak aniołek wyglądające maleństwo nie poderżnie mi w nocy gardła? Te dzieci nie są złe, nie do końca i nie bezgranicznie, jak napisane jest pod tytułem
" TE DZIECI NIE CHCĄ BYĆ ZŁE.
ALE NIE POTRAFIĄ INACZEJ..."

Ancia272 plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Muszę przeczytać w najbliższej przyszłości.
AlaniemaKota Linia koment
Przeczytane:2016-08-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016,
Madziq84 Linia koment
Przeczytane:2016-08-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
arbuzik_07 Linia koment
Przeczytane:2016-07-27, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
moniaaa87 Linia koment
Przeczytane:2016-06-15, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Berry,
Twiggy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
emulina Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
blackolszi Linia koment
Przeczytane:2013-02-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2013,
IzaaK Linia koment
Przeczytane:2015-04-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2015,
wisnia86 Linia koment
Przeczytane:2014-04-05, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,
Madlene Linia koment
Przeczytane:2013-12-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
jurata Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
coolmamma Linia koment
Przeczytane:2013-10-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013 ,Mam,
kropelka551 Linia koment
Przeczytane:2013-09-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Faledor Linia koment
Przeczytane:2013-06-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów