OPIS CZYTELNIKA:
Kup Teraz

Dziedzictwo

Ocena ( 9 osób )
4.0
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2012-09-19
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-61428-78-7
Liczba stron: 308
Dodał/a książkę:czytam
Dodał/a opinię:Magdalena L
Recenzja - Dziedzictwo
hmmm moja skala jest 5-cio stopniowa, tak sie zastanawiałam nad czwórką dla tej ksiązki ale 3 to jest tak w sam raz. historia ciekawa, własciwie dwie historie, badziej podobała mi się ta sprzed lat, była też zagadka i delkatny wątek uczuciowy. ogólnie przyjemna obyczajwa powieśc do poczytania, ale ja chyba za bardzo się w tych kryminałach lubuję :)
Recenzja
Kasiek Linia koment
Na półkach:

Młoda kobieta porzuca swoje dziecko. Dlaczego to robi? Czy dowiemy się tego? Jakie to wydarzenie będzie miało konsekwencje? Krótki fragment intryguje, stawia wiele pytań. I nagle - trach! Przenosimy się w czasy współczesne: dwie siostry przyjeżdżają do tego samego dworu, w którym wiele lat temu zostało porzucone dziecko. Nie przybywają go szukać, po prostu ich babka zmarła i zapisała im ten dom, jeśli w nim zamieszkają. Erica – wolny duch i jej siostra, Beth, która cierpi na depresję. Chociaż żadna nie planuje tu zamieszkać, chcą jednak spędzić w owym domu święta

justa21 Linia koment
Przeczytane:2012-12-16, Na półkach: Przeczytałem,

Tajemnice przeszłości

Powroty do przeszłości bywają niekiedy bolesne. W starych szafach, na strychach, w przepastnych garderobach, ale także w pamięci możemy odnaleźć niekiedy coś, co na zawsze powinno pozostać osnute mrokiem, co nigdy nie powinno ujrzeć światła dziennego. Niekiedy jednak takie spotkanie z przeszłością działa oczyszczająco, terapeutycznie, pozwalając nam zmierzyć się z lękami i stawić czoła bolesnej prawdzie.

Erica Calcott i jej starsza siostra Beth nigdy nie wróciłyby do Storton Manor, starego wiktoriańskiego gmachu, gdyby nie śmierć

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Deutschland191 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,wypożyczone z biblioteki,Wyzwanie 52 książki 2015,
Kiedy wypożyczałam "Dziedzictwo" z biblioteki oczekiwałam porywającej lektury pełnej rodzinnych tajemnic i napiętej akcji, jednak książka nie spełniła moich oczekiwań do końca. Prolog interesujący i wstrząsający, z ogromnym zainteresowaniem śledziłam także narracje Caroline, jednak narracja z perspektywy Eriki nie była już tak wciągająca. Dużo nieistotnych i męczących opisów, bohaterka co chwilę rozwodzi się nad tym co przygotowywała na śniadanie lub szczegółowo opisuje jakie wykonuje czynności w chwili obecnej. Przyznam, że momentami miałam ochotę pominąć kilka nużących fragmentów wzrokiem, żeby akcja przyspieszyła. Przeczytałam wiele książek,gdzie akcja jest w pierwszej osobie i tam bohater wzbudzał moje zainteresowanie opowiadając swoją historie, niestety w tym przypadku Erica mnie tylko irytowała,dopiero pod koniec rozdział z czasów obecnych nabiera szybkości i coś zaczyna się dziać. Może gdyby nie rozwlekła akcja oceniłabym książkę na bardzo dobrą, nawet rewelacyjną, ale uznałam, że książka jest dobra i tylko dobra. Pomysł na książkę autorka miała trafiony, ale niestety wykonanie już nie zrobiło na mnie takiego wrażenia. Na plus można zaliczyć piękną i tajemniczą okładkę,ale to jednak zdecydowanie za mało.
Co jest w tej powieści na plus? Autorka pokazała w powieści skomplikowane relacje międzyludzkie, przykład jak bogaty pogardza biedniejszymi od siebie oraz jaki negatywny wpływ potrafią mieć tragiczne przejścia na dalsze życie. To także książka o prawdziwej miłości,która zakończyła się tragedią,smutnym dzieciństwie oraz o poczuciu winy za popełniony błąd. Książkę można przeczytać,jednak należy się przygotować na rozwlekłe fragmenty. Opis na okładce mówi, że echa pamięci odzywają się długo po zakończeniu. Cóż w moim przypadku ta książka nie utkwi mi w pamięci przez irytujący sposób w jaki została opisana. To debiut powieściowy, nie chce skreślać pani Katherine Webb po niezbyt udanym początku, ale muszę dać sobie czas zanim przeczytam jej kolejną książkę.
nikolsosna plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-09-14, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
hmmm moja skala jest 5-cio stopniowa, tak sie zastanawiałam nad czwórką dla tej ksiązki ale 3 to jest tak w sam raz. historia ciekawa, własciwie dwie historie, badziej podobała mi się ta sprzed lat, była też zagadka i delkatny wątek uczuciowy. ogólnie przyjemna obyczajwa powieśc do poczytania, ale ja chyba za bardzo się w tych kryminałach lubuję :)
MonikaP plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-31, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,x 52 ksiażki 2014,x Wyzwanie - powieści obyczajowe 2014,
Początek świetny - trzymający w napięciu, wzbudzający ciekawość, później niestety nie jest już tak dobrze. Nie jest to zła książka. Sam pomysł bardzo dobry - tajemnica z przeszłości (a właściwie dwie tajemnice), dwie siostry, które przyjeżdżają do odziedziczonej starej i pełnej tajemnic posiadłości, aby rozwikłać rodzinne zagadki. Całość czasem nudnawa i przewidywalna. Mogło być dużo lepiej.
salemeczka Linia koment
Przeczytane:2016-04-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2016,
leonia Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
anoola Linia koment
Przeczytane:2016-01-11, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016,Z biblioteki,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
kornimon Linia koment
Przeczytane:2015-01-10, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach: Nie mam-a chcę przeczytać,
bijtje Linia koment
Przeczytane:2014-03-02, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Justa75 Linia koment
Przeczytane:2014-01-31, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Moja własna,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Magnolis Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
izus90 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Dziedzictwo Marlene
Hanni Münzer
Okładka - Dziedzictwo Sirocco
Sabrina Ghayour
Okładka - Dziedzictwo Achromatopsja
Artur Chmielewski
Okładka - Dziedzictwo Narodziny hordy
Christie Golden
Okładka - Dziedzictwo Milion cudownych listów
Jodi Ann Bickley
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów