Dziennik cwaniaczka 6 - Biała gorączka

ISBN: 978-83-10-12241-4
Dodał/a książkę:kuba0901
Dodał/a opinię:Natalia Nowak-Lewandowska
Recenzja - Dziennik cwaniaczka 6 - Biała gorączka
Zapraszam na kolejne przygody amerykańskiego nastolatka Grega Heffleya. Tym razem święta Bożego Narodzenia, a co się wiąże ze świętami dla wszystkich dzieci? Prezenty! Greg również na nie czeka. Największą jego bolączka jest jednak wytrwanie przez długie tygodnie w postanowieniu bycia grzecznym, bo jak wiadomo niegrzecznym dzieciom św. Mikołaj nie przynosi podarunków. Oczywiście los płata mu różne figle, rodzeństwo też nie pomaga, no i jeszcze rodzice. Ukrywają prezenty w przedziwnych miejscach, ale Greg się nie poddaje i nie ustaje w poszukiwaniach.
Wiele zabawnych sytuacji, okraszonych doskonałymi spostrzeżeniami nastolatka, a dodatkowo zobrazowanie opowieści świetnymi rysunkami, czyli to co każdy młody czytelnik powinien przeczytać. Moja starsza córka nadal świetnie się bawi, czytając przygody Grega, który pomimo wszędobylskiego pecha, jest chłopcem bardzo inteligentnym, rezolutnym i spostrzegawczym.
Autorem serii ,,Dziennik cwaniaczka" jest Jeff Kinney, amerykanski pisarz, rysownik i twórca gier online. Wychował się w Fort Washington w stanie Maryland w USA. Uprawiał wszelkie sporty, na jakie zapisał go ojciec. Był regularnie ogrywany w młodzieżowy baseball, a trener piłki nożnej oddelegował go do przynoszenia piłek. Uchylał się przed lekcjami pływania, chowając się w szatni i owijając papierem toaletowym, by nie zmarznąć. Aby uciec od tej niesławnej przeszłości i rozpocząć wszystko na nowo, w 1995 roku Kinney przeprowadził się do Northeast. Pracował jako grafik prasowy i programista oraz zajmował się innymi zadaniami niewymagającymi wysiłku fizycznego.
Mając dwadzieścia parę lat, Jeff Kinney postanowił napisać książkę swobodnie opartą na motywach swojego dzieciństwa, która by przedstawiła w pigułce najśmieszniejsze rzeczy, jakie przytrafiły się w tym czasie jemu oraz jego rodzinie. Spędził około cztery lata, spisując wszystko, co spamiętał z tamtego okresu, a następne trzy - na tworzeniu historii. Początkowo wcale nie zamierzał jej prezentować w internecie, ale gdy pracował nad książką, pojawiła się okazja, aby przedstawić ją na stronie www.funbrain.com. "Dziennik cwaniaczka" pojawił się tam w maju 2004 roku i od tej pory zyskał ponad 20 milionów czytelników.*

* informacja ze strony Wydawnictwa Nasza Księgarnia
CicheBaBum plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-19, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
"To książka dla twoich dzieci, jeżeli lubią czytać... a zwłaszcza jeżeli nie lubią.- Whoopi Goldberg"
To co w opisie z okładki pojawia się pod koniec książki.
Moim synom jak zwykle podobało się, ale jak dla mnie Greg sięgnął dna żenady i głupoty.
Greg wierzy, że Agent Świętego go śledzi i to we własnym domu. Przez to nie jest pewien tego czy cokolwiek dostanie w tym roku. Ale to nie jedyne zmartwienia chłopca. Kombinuje jak zdobyć kasę dla swojego nieszczęśliwego wirtualnego przyjaciela. Przez to popada w coraz większe tarapaty. Chęć zysku przysłania mu rozum, ale czy Greg kiedykolwiek nim grzeszył? :-/ Przyjaźń z Fredziem, odśnieżanie za pomocą szlaufu, napisanie książki o Dinozaurze Grzesiu, wydanie "Plotkarza Sąsiedzkiego" i "opyanie" go w oryginalny sposób... Ojej... Dzieciakom się spodoba. A to co zrobił Manny podczas śnieżycy? Dzieciakom się spodoba.
Polecam poczytać w okresie przed Gwiazdką.
nasturia plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-14, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Czytam regularnie w 2014 roku,

* informacja ze strony Wydawnictwa Nasza Księgarnia
Okładka - Dziennik cwaniaczka 6 - Biała gorączka Czerwony Kapturek
Gabriela Mistral
Okładka - Dziennik cwaniaczka 6 - Biała gorączka Atlas miast
Martin Haake
Okładka - Dziennik cwaniaczka 6 - Biała gorączka Ale historia... Jadwiga kontra Jagiełło
Grażyna Bąkiewicz
Okładka - Dziennik cwaniaczka 6 - Biała gorączka Biały Mustang