Opis ksiązki

Kup Teraz

Endgame. Tom 2. Klucz Niebios

Ocena ( 6 osób )
5.0
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2015-10-21
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788379244942
Liczba stron: 512
Dodał/a książkę:elibri
Dodał/a opinię:Paulina Balcerzak
Recenzja - Endgame. Tom 2. Klucz Niebios
Klucz Niebios rozpoczyna się kilka dni po zdobyciu Kluczu Ziemi. Gracze zaczynają poszukiwania Klucza Niebios, jednak jak się później okazuje nie jest to łatwe i większość Graczy nie chce go zdobyć. Ale dlaczego? Czemu nie chcą wygrać?

Książka cały czas zaskakuje i trzyma w napięciu. Ja czytając ostatnie 50 stron byłam jak na szpilkach i aż ręce mi się trzęsły. To co oznaczono za Klucz Niebios było okropne i bardzo utrudniało robotę i sumienie Graczy. Jak to główkowałam jak ja bym postąpiła, to miałam i mam nie lada wyzwanie, bo z jednej strony przychodzi obowiązek i zobowiązanie wobec swojego ludu, a z drugiej sumienie.

Co uznać mogę za malutką wadę to to, że postacie nie zaskoczyły mnie swoim zachowaniem. Jak postępowały w pierwszej części tak i tu, więc nadal lubiłam i nienawidziłam te same postacie. Kibicowałam też tym samym i bałam się o ich losy. Jedna postać mnie zaskoczyła ale nie pozytywnie. Powiedzmy, że rozumiem jest Endgame, a on zostawia ślad po sobie w głowie, ale nie do tego stopnia by wycinać części ciała ukochanej osoby, to było blee XD

Książka zaskoczyła mnie tym, że są w niej poruszane wątki religijne i to nie wymyślone tylko cytaty Biblii- Mojżesz, przejście przez Morze Czerwone itp. Ale nie tylko religia chrześcijańska tu jest, wspominano również o buddyzmie, hinduizmie itp. Ciekawe też było to że do akcji dodano agentów CIA i FBI to dodawało dodatkowej akcji, dramatu i rozlewu krwi!

Podsumowując książka jest cudowna, wspaniała, świetna. Jest prześliczne wydana, rozdziały są jak zwykle ciekawe, niedługie, a obrazki oczywiście cholernie trudne do rozwiązania :D Powieść czyta się znacznie szybciej i lepiej niż swojego poprzednika, wydawać by się mogło, że autor wpadł w rytm i dopiero się rozkręca i pewnie będzie miał dla Nas jeszcze nie jednego asa w rękawie i jak to będzie w trzeciej części to może to być najlepsza seria ever! I już nie mogę doczekać się kolejnej części, czyli poszukiwanie Klucza Słońca *.* Tak wiem, że ten post jest chaotyczny, ale nie wiem co napisać, bo nadal jestem w szoku oczywiście miłym :) No i trudno mi opisywać akcje nie rzucając spojlerami, ale chyba udało mi się nic nie spolerowywać, jakbym coś napisała dajcie znać w komentarzach :)

Raz jeszcze serdecznie polecam Wam tą serię, bo jest inna niż wszystkie, jest wyjątkowa! ❤❤❤❤
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Patrycja30733 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016 ,
Kiedy skończyłam czytać Endgame, wiedziałam, że koniecznie muszę przeczytać kolejną część. Bardzo spodobała mi się fabuła i byłam strasznie ciekawa co z bohaterami, a szczególnie interesowały mnie losy Sarah Alopay i Jago Talocka, których polubiłam w trakcie czytania pierwszego tomu. Dobra, mniejsza o większe, przejdźmy do meritum.

Endgame nadal trwa, nieliczni w tym Asling i Hilal wierzą że można to przerwać. Klucz ziemi został odnaleziony, a w jego posiadaniu jest Sarah Alopay, teraz przyszła kolej na dwa kolejne klucze. Pierwszy z nich to klucz niebios, kto go zdobędzie? W grze znajduje się dziewięciu zawodników. Każdy stara się zdobyć klucz, aby zyskać chwałe dla swojego ludu. Nie zawahają się dla nich zabijać, niektórzy pracują sami, inni razem. Sarah ciągle współpracuje z Jago. Asling uzyskała pomoc od tajnej urzędowej komórki, która jest wtajemniczona w Endgame i wie co się święci. Hilal ibn isa al-salt wie coś o czym pozostali nie mają pojęcia. Na domiar złego ludzie dowiadują się jak niewiele czasu im zostało.

Drugi tom Endgame jest pełen krwawych momentów i zmiennej akcji. Od książki nie sposób się oderwać, jest bardziej dopracowana niż pierwszy tom, łatwiej też zapamiętać bohaterów. Plusem jest też to, że fabuła nie jest przewidywalna i ciężko nam przewidzieć zakończenie, dlatego też (przyznam się bez bicia), będąc w połowie książki przekartkowałam ją do ostatniego rozdziału i przeczytałam go, a dopiero potem, wróciłam tam gdzie się zatrzymałam i skończyłam czytać całą historię, wcześniej poznając jej zakończenie. Jestem dziwną osobą, która kocha spojlery (za spojlery do The Orginals, dałabym się pokroić ;))

Polecam wszystkim "Klucz Niebios", jak i "Wezwanie" jeśli lubicie zagadki, łamigłówki, krwawe sceny i ostrą rywalizację miedzy bohaterami, to ta książkowa pozycja wydawnictwa SQN jest dokładnie dla was.
justa21 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-31, Na półkach: Przeczytałem,

Druga runda


Teologowie twierdzą, że Sąd Ostateczny, na końcu ziemskiej historii, będzie demaskował to, co każdy człowiek pozostawił po sobie na świecie. Na owym sądzie będziemy również świadkami triumfu Boga i klęski zła. Idea Sądu Ostatecznego po raz pierwszy pojawiła się w religii staroegipskiej, ale niemal każda wiara ma swoją wersję tego spektakularnego wydarzenia. Mają ją również James Frey i Nils Johnson-Shelton w przepastnych umysłach których zrodziła się idea Gry, a także Zdarzenia, które zapoczątkować ma nowy porządek, które oznaczać będzie koniec dotychczasowego świata.


Osoby, które miały możliwość uczestniczyć w Grze jako bierni obserwatorzy, dzięki lekturze spektakularnej powieści „Endgame. Wezwanie” doskonale wiedzą, z czym mamy do czynienia i na jakie niebezpieczeństwo narażamy się podejmując wyzwanie. Wiedzą też, że nie mamy w starciu najmniejszych szans, skoro dwanaście pierwotnych plemion już od wieków szkoli Graczy, nastolatków gotowych do udziału w Grze, która zadecydować ma o losach świata. Celem jest odnalezienie trzech kluczy ukrytych na Ziemi, zaś nagrodą – zwycięstwo i przeżycie całego plemienia. Dwunastu Graczy zwarło się ze sobą w śmiertelnym uścisku, żadna umiejętność nie okazuje się tu zbędna – strzelanie, walka, tropienie, wspinaczka, rozwiązywanie zagadek, to tylko kilka przykładów z szerokiego wachlarza zdolności, którymi dysponuje dwunastu przedstawicieli. A właściwie już dziewięciu, bowiem pierwsza część książki pozostawiła nas ze świadomością, że najsłabsze ogniwa zostały wyeliminowane. Co więcej – został już odnaleziony jeden z poszukiwanych kluczy – Klucz Ziemi, zdobyty przez Sarah Alopay.


Czas zatem na drugą odsłonę rozgrywek, na poszukiwanie Klucza Niebios, a do Gry wkraczamy wraz z kolejnym tomem powieści. Jeśli ktokolwiek sądził, że akcja nie może być już bardziej skomplikowana, bohaterowie bardziej zagrożeni, a fantazja autorów – bardziej rozbudowana, to powinien sięgnąć po „Klucz Niebios”, żeby obalić swoją teorię. Otwierając powieść wkraczamy do wirtualnego świata, w którym wszystko dzieje się szybko i trzeba nie lada koncentracji, by śledzić wszystkie wydarzenia oraz szczegóły otaczającego nas świata. Świata, który zmierza wprost ku zagładzie, bowiem do Ziemi przybliża się asteroida, która najprawdopodobniej zmieni życie na naszej planecie. Owa wiadomość, potwierdzona przez przywódców niemal stu państw, wywołuje panikę wśród narodów, ludzie zaczynają gromadzić zapasy żywności i przygotowywać się na nadejście początku nowej ery.


Nie zmienia to jednak faktu, że Gra trwa nadal. Sarah, mimo swoich osiągnięć czuje się zmęczona i zniechęcona. Do dalszej walki dopinguje ją Jago, wspólnie chcą wygrać i w ten sposób ocalić swoje plemiona. An Liu po utracie ukochanej Chiyoko, która zginęła w Stonehenge, decyduje się na karkołomny krok – wyrusza z odwiedzinami do wuja Chiyoko, chce bowiem wyrzec się swojego ludu i walczyć dla jej plemienia. Wobec odmowy – pogrąża się w odmętach swojego nienawistnego umysłu. Hilal powoli leczy straszliwe rany i przyzwyczaja się do myśli, że na jego widok płaczą nawet dzieci, określając go mianem potwora. To staje się jednak nieistotne wobec faktu, że dysponuje kosmicznym urządzeniem, dzięki któremu może wyśledzić pozostałych graczy. Aisling, podróżująca pod fałszywym nazwiskiem zostaje zatrzymana na lotnisku przez agentkę CIA, która … wie niemal wszystko na temat Engdame.


Co dzieje się z pozostałymi Graczami? Czy uda im się odnaleźć kolejny Klucz? Z którymi z Graczy pożegnamy się tym razem? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w drugim tomie powieści, chociaż może właściwszym jest określenie „projekt”, bowiem tworowi Freya i Hohnsona-Sheltona daleko jest do tradycyjnie rozumianej książki – wszystko w niej żyje, akcja wręcz pulsuje od natłoku przyszłych zdarzeń, emocje eksplodują, zaś wrażenie tymczasowości ale też i interaktywności sprawiają liczne rysunki, fragmenty komunikatów, wycinków prasowych. Brak tylko dłuższego zatrzymania się nad kolejnymi postaciami, być może wglądu w ich psychikę, poświęcenia czasu ich wewnętrznym przeżyciom i rozterkom. Ta powierzchowność powoduje, że mamy wrażenie uczestniczenia w komputerowej grze, co nie zmienia faktu, że jest to gra wciągająca oraz … śmiertelnie niebezpieczna. I nie wyobrażam sobie (o ile przeżyjemy), że dobrowolnie można zrezygnować z udziału w trzeciej rundzie zmagań…


 


Recenzja została umieszczona na blogu www.qulturaslowa.blogspot.com

AdrianaH plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016,
Kontynuacja międzynarodowego multimedialnego fenomenu Endgame. Wezwanie!
Klucz Ziemi został już odnaleziony. Pozostały jeszcze dwa. I dziewięciu Graczy. Tylko jeden może zwyciężyć. Toczy się gra o istnienie ludzkości.
Klucz Niebios - gdziekolwiek jest i czymkolwiek jest - będzie następny. Pozostałych przy życiu dziewięciu graczy nic nie powstrzyma przed jego zdobyciem.
Poprzednia część, czyli "Endgame. Wezwanie, podobała mi się. Jeśli jeszcze nie widzieliście recenzji to możecie zrobić to teraz klikając TU. Jeśli zapoznaliście się już z tamtą recenzją lub przeczytaliście książkę to zapraszam do przeczytania opinii na temat drugiej części.
Więc wracając - pierwsza częśc podobała mi się. Postanowiłam sięgnąć po kontynuację, w której celem jest odnalezienie Klucza Niebios. Czy spodobała mi się druga część? Przekonajcie się sami!

W tym tomie, jak i w poprzednim język jakim posłużyli się autorowie był w pełni zrozumiały dla czytelnika. Treść była bardzo wciągająca i zaskakująca. Czytanie tej książki zajęło mi naprawdę niewiele czasu. Litery w książce były duże, co ułatwiło mi czytanie.
Do tego warto wspomnieć, że okładka książki jest moim zdaniem cudowna. Przedstawia ona wszystkie kontynenty z zaznaczonymi graczami.

W książce występuje dużo ciekawych momentów i akcji, gdzie gracze starają się pokonać siebie nawzajem. Autorzy cały czas tworzą przeszkody tym graczom. Bohaterowie, których bardzo polubiłam, nie poddają się, tylko walczą dalej. Pomimo ran, bólu, który przeszywa ich ciało, są w stanie zrobić wszystko, aby zdobyć drugi klucz.
Zapewniam, że przy tej książce nie będziecie się nudzić. Więc jeśli nie macie co robić, a posiadacie własny egzemplarz, natychmiast zabierzcie się do czytania!

Czytając książkę nie liczyłam wcale czasu. Czytałam, przerzucałam stronę za stroną i nagle patrzę, a tu koniec książki. Zapomniałam o rzeczywistości, o tym, że trzeba iść spać, bo przecież sen jest ważny. Przeniosłam się do gry i czułam się jakby wszystko działo się wokół mnie.
Moim zdaniem pozytywem tej książki było też to, że do samego końca, nie wiedziałam kto wygra. Dzięki temu cała książka była ciekawa, a nie tylko jakaś część.

Podsumowując, książkę Wam polecam. Jeśli jeszcze nie sięgnęliście po poprzednią cześć, zróbcie to jak najszybciej.
Przeczytaliście już tą książkę? A może macie zamiar? Co o niej sądzicie? Zapraszam do dyskusji w komentarzach!

MOJA OCENA: 9/10


Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Sine Qua Non.
Nuki47 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-20, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,Mam,
Kiedy dorwałam się do drugiej części "Endgame", od razu chciałam ją pochłonąć. Tak też zrobiłam, ale moje odczucia są mieszane. Pierwsza część bardzo mi się spodobała, fabuła niby w rodzaju "Igrzysk Śmierci" Susanne Collins, a jednak tak bardzo inna. Tutaj było podobnie, ale w pewnym momencie odniosłam wrażenie, że autorka uśmierca postacie na siłę. Odpadło tyle samo uczestników, co w pierwszej części i jak na ironię losu znowu zmarła osoba, której kibicowałam. Niesamowite jest to, że kiedy myśli się, że jakaś postać już przegrała, okazuje się, że wyszła z tego żywa. Dałam się kilka razy na to nabrać i już się zaczynałam cieszyć, ale niestety. I to zakończenie... Pfff... No nie powiem, bardzo zaskakujące. Frey potrafi BARDZO zaskoczyć czytelnika, co jest jak dla mnie ogromną zaletą "Endgame", uwielbiam zaskakujące książki pełne zwrotów akcji. Muszę przyznać, że dzięki tej części bardzo polubiłam Hilala i Shari. Mam pewnego faworyta, ale może lepiej jeśli nie będę o nim mówić, bo jeszcze zginie w kolejnej części.
paulina0944 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-11, Na półkach: Przeczytałem,
Klucz Niebios rozpoczyna się kilka dni po zdobyciu Kluczu Ziemi. Gracze zaczynają poszukiwania Klucza Niebios, jednak jak się później okazuje nie jest to łatwe i większość Graczy nie chce go zdobyć. Ale dlaczego? Czemu nie chcą wygrać?

Książka cały czas zaskakuje i trzyma w napięciu. Ja czytając ostatnie 50 stron byłam jak na szpilkach i aż ręce mi się trzęsły. To co oznaczono za Klucz Niebios było okropne i bardzo utrudniało robotę i sumienie Graczy. Jak to główkowałam jak ja bym postąpiła, to miałam i mam nie lada wyzwanie, bo z jednej strony przychodzi obowiązek i zobowiązanie wobec swojego ludu, a z drugiej sumienie.

Co uznać mogę za malutką wadę to to, że postacie nie zaskoczyły mnie swoim zachowaniem. Jak postępowały w pierwszej części tak i tu, więc nadal lubiłam i nienawidziłam te same postacie. Kibicowałam też tym samym i bałam się o ich losy. Jedna postać mnie zaskoczyła ale nie pozytywnie. Powiedzmy, że rozumiem jest Endgame, a on zostawia ślad po sobie w głowie, ale nie do tego stopnia by wycinać części ciała ukochanej osoby, to było blee XD

Książka zaskoczyła mnie tym, że są w niej poruszane wątki religijne i to nie wymyślone tylko cytaty Biblii- Mojżesz, przejście przez Morze Czerwone itp. Ale nie tylko religia chrześcijańska tu jest, wspominano również o buddyzmie, hinduizmie itp. Ciekawe też było to że do akcji dodano agentów CIA i FBI to dodawało dodatkowej akcji, dramatu i rozlewu krwi!

Podsumowując książka jest cudowna, wspaniała, świetna. Jest prześliczne wydana, rozdziały są jak zwykle ciekawe, niedługie, a obrazki oczywiście cholernie trudne do rozwiązania :D Powieść czyta się znacznie szybciej i lepiej niż swojego poprzednika, wydawać by się mogło, że autor wpadł w rytm i dopiero się rozkręca i pewnie będzie miał dla Nas jeszcze nie jednego asa w rękawie i jak to będzie w trzeciej części to może to być najlepsza seria ever! I już nie mogę doczekać się kolejnej części, czyli poszukiwanie Klucza Słońca *.* Tak wiem, że ten post jest chaotyczny, ale nie wiem co napisać, bo nadal jestem w szoku oczywiście miłym :) No i trudno mi opisywać akcje nie rzucając spojlerami, ale chyba udało mi się nic nie spolerowywać, jakbym coś napisała dajcie znać w komentarzach :)

Raz jeszcze serdecznie polecam Wam tą serię, bo jest inna niż wszystkie, jest wyjątkowa! ❤❤❤❤
Simi_48 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Wyzwanie Initium - fantastyka,
,,Aksum chce, aby każdy człowiek ujrzał, poczuł, zrozumiał, że żaden bóg, żadne święte pismo, żaden klecha, żadna świątynia, żaden kepler czy Stwórca nie jest niezbędny, aby dostąpić objawienia. Klucz do raju posiadają wszyscy ludzie, co do jednego. Każdy jest bogiem swojego wszechświata."
,,Endgame: Klucz Niebios" to drugi tom popkulturowego fenomenu. Z 12 pozostało tylko 9. Uosabiają wszystko : piękno, brzydotę, nienawiść, miłość, miłosierdzie. Pierwszy klucz został już znaleziony. Co z drugim? Czy gracze zdołają poświęcić niewinną osóbkę, by zakończyć grę? Książka tak jak poprzednia część mnie zachwyciła. Mam swoich ulubionych graczy, choć muszę przyznać, że w drugim tomie doszedł do nich ktoś jeszcze. Sądzę, że w ostatniej części się wykaże. Kolejni gracze zginęli. Zostaje ich coraz mniej, a Abbadon przyśpiesza. Autorzy wprowadzili nowe wątki: Aksum musi otworzyć Arkę i zabić Ea, w Endgame wkracza CIA. Pojawia się nowa bohaterka. Uwielbiam tę trylogię. Bezwzględnie wciąga i sprawia, że chce się jej więcej. Polecam!
dobraksiazka plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
"Klucz Niebios" to kontynuacja serii Endgame, która ma przeciwników, jak i wielu zwolenników. Ja należę do tej drugiej grupy i postanowiłam się dowiedzieć, jak dalej potoczą się losy Graczy.

Klucz Ziemi został odnaleziony przez Sarah Alopay jednocześnie zapoczątkowując Zdarzenie. Koniec świata zbliża się wielkimi krokami, a z dwunastu graczy przy życiu pozostało jedynie dziewięciu. Ich następnym zadaniem będzie odnaleźć i połączyć Klucz Niebios z Kluczem Ziemi. Jak się okazuje nie będzie on kolejnym artefaktem, ale małą dziewczynką, córeczką jednego z Graczy, który desperacko ma zamiar jej bronić. Uczestnicy gry powoli rozumieją, że keplerzy, którzy ich powołali igrają z nimi, zmuszają do okrutnych zabójstw i odzierają z człowieczeństwa. Kilkoro z nich wpada na pomysł, aby powstrzymać Stwórców i zatrzymać tą brutalną rozgrywkę. Są jednak tacy, którzy przepełnieni nienawiścią zrobią wszystko, by pozabijać przeciwników i wygrać.

Choć ważą się losy świata, a wróg może w każdej chwili zaatakować, to tworzą się nieliczne sojusze mniej lub bardziej szczere. Sarah i Jago grają razem, połączyło ich uczucie i zamierzają chronić siebie nawzajem. Aisling Kopp korzysta z pomocy wyszkolonych ludzi ze swojego ludu. Maccabee Adlai i Baitsakhan działają razem, jednak gdyby nadarzyła się sposobność zniszczyliby się nawzajem. Matka Klucza Niebios ma wsparcie całego swojego ludu i organizują nie lada niespodziankę dla każdego z Graczy, który zechce się zbliżyć do dziewczynki. Z kolei An Liu "gra dla śmierci" i nie spocznie dopóki nie uśmierci wszystkich.

Ilość postaci i mnogość wątków czasem mnie przerastała, ale jest to też ogromnym plusem tej powieści. Dzięki temu możemy poznać punkt widzenia każdej z postaci. Możemy dowiedzieć się, co jej w głowie siedzi i albo jej kibicować, albo nienawidzić od pierwszych stron. Przyznam, że moimi faworytami są Jago i Sarah. Wiadomo, są wyszkolonymi zabójcami, ale przynajmniej nie są pozbawieni moralności jak niektórzy Gracze.

Styl pisania autorów czasem mnie irytował. Te wszystkie dokładne współrzędne i opisy broni niezbyt przypadły mi do gustu, ale rozumiem, że było to istotne dla pisarzy. Za to rozgrywające się wydarzenia są wręcz emocjonujące! Czytałam z zapartym tchem jak Gracze stawali ze sobą oko w oko i mierzyli się ze sobą ujawniając swoje imponujące umiejętności. Jest to trochę przerażające, bo gdyby się wszyscy sprzymierzyli, to bez wątpienia uchodziliby za najgroźniejszą grupę na całej Ziemi.

"Endgame" to niewątpliwie godna uwagi seria pełna zagadek, starożytnych ludów i budowli. Ponadto podczas zagłębiania się w tę multimedialną rozgrywkę czytelnik nie pozostaje obojętny i poddaje się różnym emocjom.
Bookendorfina plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
"Szczęście, satysfakcja, zadowolenie - wszystko to tworzy cieniutki całun, który narzucamy na cierpienie. Ale ból zawsze się pod nim kryje. Czeka."

Przyznaję, że bardzo odpowiada mi zaproponowana przez autorów formuła cyklu "Endgame". Drugi tom "Klucz Niebios" przeczytałam z jeszcze większym zainteresowaniem, dostarczył mi wielu pozytywnych czytelniczych wrażeń. Uwielbiam kumulację tajemnic, sekretów, zagadek, szyfrów, zwrotów akcji, nieoczekiwanych wydarzeń i nietuzinkowych bohaterów. Wzbogacenie bardzo rozbudowanej fabuły w bezpośrednie odniesienia do spuścizny starożytnych cywilizacji zręcznie podsycało moją ciekawość. Niezwykle dynamiczna akcja, umiejętnie budowane napięcie, logiczne i konsekwentne dopracowanie szczegółów, nie pozwala czytelnikowi na oderwanie się od powieści.

Chętnie uczestniczymy w tej intrygującej zabawie. Wspólnie z bohaterami staramy się dotrzeć do Klucza Niebios, doszukujemy się ukrytych znaczeń magicznych przedmiotów, nieustannie podróżujemy, podążamy tropem zwycięstwa lub przegranej, eliminujemy najsłabsze ogniwa, współpracujemy z tajnymi służbami, zawieramy sojusze i liczymy na uśmiech losu, bo nie wszystko zależy od graczy. W dalszym ciągu stawką jest życie wielu milionów ludzi, przetrwanie rodu, ratunek dla Ziemi, ale wkrada się już pewna podejrzliwość wobec reguł, zasad i uzasadnienia gry Endgame. Naszymi narzędziami w walce są miłość i nienawiść, prawda i fałsz, lojalność i zdrada, mądrość i głupota. Tym razem o toczącej się grze wie już nie tylko garstka osób, ale cały świat. Czym jest Klucz Niebios i jakie jest jego prawdziwe znaczenie w grze?

Nieprawdopodobna ilość wątków, pobocznych odniesień, mocno stymulują naszą uwagę i gwarantują ciekawą, intrygującą rozrywkę. Doskonale odnalazłam się wśród świetnie wykreowanych postaci i dużej ilości detali do zapamiętania. Szybko zaakceptowałam układ typograficzny książki, który w ten specyficzny sposób wzmacnia treść powieściowej historii. Mamy mnogość ilustracji, loga, symbole, mini cytaty, tytuły rozdziałów z lokalizacją bohaterów, odnośniki do stron internetowych. Wszystko to wprowadza element zaskoczenia i niejako celowo utrudnia przemieszczanie się po tej książkowo-wirtualnej rzeczywistości, w końcu Endgame to wielkie światowe wyzwanie. Z niecierpliwością czekam na trzeci tom cyklu, kolejną porcję bardzo dobrej sensacji i science fiction.

bookendorfina.blogspot.com
BoRoWiK Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sadu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów