Godzina pąsowej róży

Recenzja - Godzina pąsowej róży
Bardzo dobra książka dla młodziezy
papetka plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Była to książka, do której w czasach młodzieńczych wracałam wielokrotnie. Od jakiegoś czasu planowałam znowu wyruszyć z Andą w podróż w czasie, do epoki babki Eleonory. Obawiałam się trochę tego, w jaki sposób będę teraz odbierała "Godzinę pąsowej róży", bo przecież mam już te dwadzieścia lat więcej. Po ponownej lekturze stwierdziłam, że główna bohaterka, troszkę głupiutka i naiwna Anda jest tak samo zabawna i sympatyczna, jak wtedy, gdy wyruszałam na moje pierwsze spotkanie z nią. Byłam wtedy jej rówieśnicą.

Książkę jest lekka i zabawna. Czyta się ją bardzo szybko, mi na podróż do XIX wieku wystarczył jeden wieczór. Nie wiem, jak "Godzinę pąsowej róży" odbiorą młodzi czytelnicy, ale dla mnie -- jak pewnie dla wielu moich rówieśników -- powieść ta, to sentymentalna podróż do beztroskich lat młodzieńczych.
Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 (327) książek w 2015 roku,Audiobooki,Dla dzieci,Mam,
Nastolatka za sprawą ciotki z obrazu i starego zegara przenosi się w czasie 80 lat do końcówki XIX wieku. Musi odnaleźć się w całkiem innej rzeczywistości, jako, że świat jej prababek diametralnie różni się od tego jej z lat 60 - tych XX wieku. co najdziwniejsze wraz z nią w przeszłości jest jej rodzina, koleżanki ze szkoły czy nauczyciele, jednak oni, w przeiwieństwie do nastolatki, nie pamiętają nic z XX wieku.

Dla współczesnego czytelnika mamy tu podwójną podróż w czasie. raz, że do XIX stulecia, a drugi do lat 60, od których dzieli nas bądź co bądź także spory kawał czasu.

Anda wydaje mi się osobą naiwną i dosyć głupiutką. Cały czas zapomina, że jest w innym stuleciu i co rusz wypatruje dwudziestowiecznych wynalazków. Rozbroiła mnie scena, kiedy to dziewczyna chce zadzwonić. Ja rozumiem, że można nie wiedzieć co to jest turniura, ale raczej nie powinno się spodziewać, że spotka się w tamtej epoce samochody czy tramwaje.

Ogólnie książka trochę już "trąci myszką" i nie wiem czy może przypaść do gustu nastolatkom z XXI wieku.
Mamut plusminus Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Czytam,
Bardzo dobra książka dla młodziezy
Duska1973 plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-06-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Bardzo fajna książka.Skierowana raczej do mlodziezy,ale nie tylko. Jesli chcecie sie przeniesc w czasie,wraz z bohaterka powiesci a przy tym sie dobrze bawic to zapraszam do lektury.
AgnieszkaG Linia koment
Przeczytane:2016-11-27, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,