Historia wewnętrzna. Jelito - najbardziej fascynujący organ naszego ciała

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2015-03-04
Dodał/a książkę:czytam
Dodał/a opinię:tlenianka
Recenzja - Historia wewnętrzna. Jelito - najbardziej fascynujący organ naszego ciała
Bardzo ważna dla mnie książka.
Opowiada o naszym organizmie. O tym, co się dzieje w naszym wnętrzu, a z czego w ogóle nie zdajemy sobie sprawy. Nagle w zupełnie inny sposób spojrzałam na swój przewód pokarmowy - okazał się czymś wspaniałym, a nie tylko oślizłym tworem niezbędnym do przetrwania.
Książka jest napisana w bardzo obrazowy sposób. Wprawdzie w książce są rysunki, jednak nie są one niezbędne. Sposób opisywania wydarzeń w nas zachodzących kojarzy mi się z serialem "Było sobie życie". Polecam tym, którzy mają kłopoty z jelitami lub cierpią na depresję. Choć uważam, iż jest to pozycja dla każdego człowieka ciekawego świata (nie tylko) wewnętrznego.
agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
kingaczyta.blogspot.com

Są takie elementy naszego ciała, o których raczej nie mówimy. A nie robimy tego, bo się wstydzimy, uznajemy je za nieinteresujące, a w rzeczywistości odgrywają one ogromną rolę w naszym funkcjonowaniu. A mowa tu o jelitach. Tak, tak, to nie żart; ta książka jest właśnie o nich. A co lepsze, wcale nie trzeba być studentem medycyny, uczniem profilu biologicznego, żeby móc i co najważniejsze - chcieć ją przeczytać.

Początkowo myślałam, że ta książka to jakiś żart albo ma po prostu podchwytliwy tytuł. Ale nie. To jest opowieść o jelitach. Zanim jednak klikniecie na krzyżyk zamykający przeglądarkę, dajcie mi trochę czasu, bo jestem przekonana, że w jakiś sposób na pewno zachęcę Was do lektury.

Jelita na ogół wydają się nieciekawe, nikt też jakoś szczególnie chętnie nie opowiada o swoich chorobach z nimi związanymi. Autorka natomiast pokazuje, że jest to bardzo ciekawy organ. Nigdy nie sądziłam, że można tak wyśmienicie i tak lekko przekazywać podstawową wiedzę medyczną. Nie brakuje tutaj humoru, a autorka bez skrępowania przeprowadza nas przez czynności fizjologiczne, takie jak na przykład wypróżnianie. Dołączone rysunki są świetnym dodatkiem i chociaż nie są niezbędne, to ładnie wszystko obrazują.

Po przeczytaniu tej książki czuję się naładowana wiedzą. Poznałam mnóstwo interesujących faktów i lepiej zrozumiałam wszystkie te procesy zachodzące w moim organizmie. Oby więcej takich książek. Ja chętnie przeczytałabym w takim stylu o każdym innym organie.

Tak więc zachęcam Was do odbycia niezwykle pasjonującej podróży wgłąb ciała i lepszego poznania swoich jelit. Potraktujcie ten tytuł jako ciekawostkę i sięgnijcie po tę książkę, bo warto. Czyta się ją jak dobrą historię!
nunachopin plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Do zdobycia,
Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że książka o defekacji i procesach ją poprzedzających, może być tak zabawna i interesująca. To nieprawdopodobne jak wiele funkcji organizmu zależy od dobrostanu jelit.
tlenianka plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,Mam,
Bardzo ważna dla mnie książka.
Sweetcoala plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2015 roku,Mam,
Rewelacyjna książka, dzięki której zaczęłam jeszcze bardziej szanować i podziwiać swój układ pokarmowy. Nie śmiejcie się, ale jelita są naprawdę niedoceniane! Mnóstwo ciekawostek, porad i wskazówek związanych z jelitami. Wspaniale i zabawnie opisana droga, przez którą przechodzi np. kawałek tortu. I jeszcze parę rozdziałów o naszym życiu wewnętrznym. Naprawdę warto przeczytać tę książkę!
anoola Linia koment
Przeczytane:2016-10-14, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016,Mam,
moniapili Linia koment
Przeczytane:2016-04-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,