Okładka książki - Historia wewnętrzna. Jelito - najbardziej fascynujący organ naszego ciała

Historia wewnętrzna. Jelito - najbardziej fascynujący organ naszego ciała

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2015-03-04
Tytuł oryginału:
Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a opinię: nunachopin

Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że książka o defekacji i procesach ją poprzedzających, może być tak zabawna i interesująca. To nieprawdopodobne jak wiele funkcji organizmu zależy od dobrostanu jelit.

Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2016-02-18, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2016,
kingaczyta.blogspot.com Są takie elementy naszego ciała, o których raczej nie mówimy. A nie robimy tego, bo się wstydzimy, uznajemy je za nieinteresujące, a w rzeczywistości odgrywają one ogromną rolę w naszym funkcjonowaniu. A mowa tu o jelitach. Tak, tak, to nie żart; ta książka jest właśnie o nich. A co lepsze, wcale nie trzeba być studentem medycyny, uczniem profilu biologicznego, żeby móc i co najważniejsze - chcieć ją przeczytać. Początkowo myślałam, że ta książka to jakiś żart albo ma po prostu podchwytliwy tytuł. Ale nie. To jest opowieść o jelitach. Zanim jednak klikniecie na krzyżyk zamykający przeglądarkę, dajcie mi trochę czasu, bo jestem przekonana, że w jakiś sposób na pewno zachęcę Was do lektury. Jelita na ogół wydają się nieciekawe, nikt też jakoś szczególnie chętnie nie opowiada o swoich chorobach z nimi związanymi. Autorka natomiast pokazuje, że jest to bardzo ciekawy organ. Nigdy nie sądziłam, że można tak wyśmienicie i tak lekko przekazywać podstawową wiedzę medyczną. Nie brakuje tutaj humoru, a autorka bez skrępowania przeprowadza nas przez czynności fizjologiczne, takie jak na przykład wypróżnianie. Dołączone rysunki są świetnym dodatkiem i chociaż nie są niezbędne, to ładnie wszystko obrazują. Po przeczytaniu tej książki czuję się naładowana wiedzą. Poznałam mnóstwo interesujących faktów i lepiej zrozumiałam wszystkie te procesy zachodzące w moim organizmie. Oby więcej takich książek. Ja chętnie przeczytałabym w takim stylu o każdym innym organie. Tak więc zachęcam Was do odbycia niezwykle pasjonującej podróży wgłąb ciała i lepszego poznania swoich jelit. Potraktujcie ten tytuł jako ciekawostkę i sięgnijcie po tę książkę, bo warto. Czyta się ją jak dobrą historię!
Avatar użytkownika - nunachopin
nunachopin
Przeczytane:2015-10-20, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015, Do zdobycia,
Avatar użytkownika - tlenianka
tlenianka
Przeczytane:2015-09-27, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2015, Mam,
Bardzo ważna dla mnie książka. Opowiada o naszym organizmie. O tym, co się dzieje w naszym wnętrzu, a z czego w ogóle nie zdajemy sobie sprawy. Nagle w zupełnie inny sposób spojrzałam na swój przewód pokarmowy - okazał się czymś wspaniałym, a nie tylko oślizłym tworem niezbędnym do przetrwania. Książka jest napisana w bardzo obrazowy sposób. Wprawdzie w książce są rysunki, jednak nie są one niezbędne. Sposób opisywania wydarzeń w nas zachodzących kojarzy mi się z serialem "Było sobie życie". Polecam tym, którzy mają kłopoty z jelitami lub cierpią na depresję. Choć uważam, iż jest to pozycja dla każdego człowieka ciekawego świata (nie tylko) wewnętrznego.
Avatar użytkownika - Sweetcoala
Sweetcoala
Przeczytane:2015-04-02, Ocena: 5, Przeczytałem, czytam regularnie w 2015 roku, Mam,
Rewelacyjna książka, dzięki której zaczęłam jeszcze bardziej szanować i podziwiać swój układ pokarmowy. Nie śmiejcie się, ale jelita są naprawdę niedoceniane! Mnóstwo ciekawostek, porad i wskazówek związanych z jelitami. Wspaniale i zabawnie opisana droga, przez którą przechodzi np. kawałek tortu. I jeszcze parę rozdziałów o naszym życiu wewnętrznym. Naprawdę warto przeczytać tę książkę!
Historia wewnętrzna. Jelito - najbardziej fascynujący organ naszego ciała
Giulia Enders0
Okładka ksiązki - Historia wewnętrzna. Jelito - najbardziej fascynujący organ naszego ciała

Przeczytaj tę książkę, a twoje postrzeganie własnego ciała zmieni się o 180 stopni… Skąd bierzemy energię do życia? Z czego wynika nasza odporność...

Top 5 książek
Złodziejka książek