Klin

ISBN: 83-88791-39-7
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Dodał/a opinię:Dorota Józefiak
Recenzja - Klin
Bardzo przyjemny debiut pani Joanny. Historia troszkę skomplikowana, ale urocza. Książka w fajny sposób umila wieczór i czyta się ją naprawdę szybko.
be_ha plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-12-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016 roku,Mam,
Cała Chmielewska, absurdalne sytuacje, zabawne dialogi, książka w sam raz na poprawę humoru.
vaapu plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-11, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2016,
To nieco słabsza od ostatnio czytanych przeze mnie książek Chmielewskiej - Całe zdanie nieboszczyka, Klin i przede wszystkim Lesio podobały mi się jednak bardziej. Mimo to spędziłam przy niej kilka przyjemnych godzin - jest to, co u tej autorki cenię - dziwaczne intrygi, zaskakujące zbiegi okoliczności, charakterystyczne poczucie humoru i zatrzęsienie mężczyzn o imieniu Janusz - zawsze się w tych jej Januszach gubiłam, a tu występują wręcz hurtowo :D
Elina44 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015 ,
Świetna książka. Nie jest przegadana. Uwielbiam tendencję bohaterki do pakowania się w kłopoty, bo robi to z prawdziwą fantazją. Dialogi są bardzo śmieszne. Autorka umiejętnie opisuje zdarzenia, że wydają nam się zagmatwane, a jednocześnie wcale się nie gubimy. Polecam książkę każdemu. Szybko się czyta, nie jest obszerna, więc można ją zabrać na wakacje.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach: 52 książki 2014,
Chmielewska jak zawsze tryska intrygą i humorem. Bajeczny początek, kiedy w zwykłym mieszkaniu, w naszej Warszawie, na kanwie romansu rozgrywa się intryga godna londyńskich łamigłówek. Swoją drogą, metoda "klin klinem" - niezgorsza.
Febra plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52książki/2014,
Gdy ukochany mężczyzna nie ma czasu nawet na to by zadzwonić znaczy, że uczucie do kobiety zgasło. Kobieta nie chce tej prawdy przyjąć do świadomości, czeka, wścieka się, usprawiedliwia mężczyznę, wątpi, ma jednak nadzieję, w końcu postanawia spprawdzić czy luby przebywa u siebie próbując namówić koleżankę, by ta do niego "pomyłkowo" zadzwoniła. I jak to w PRL bywało,do rozmowy dwóch pań włącza się ktoś trzeci dysponujący aksamitnym, męskim głosem. Tym głosem tłumaczy życiową prawdę o braku czasu u facetów, proponuje, że sam sprawdzi bo jak słyszy koleżąnka,nie chce, a następnie radzi by nieszczęśliwą miłość zastąpić nową znajomością - na zasadzie klin klinem. Z tego to klina wyłaniają się w dalszym czasie afera na skalę państwową a może nawet większą , komedia pomyłek, cudowne zbiegi okoliczności, tajemnice do rozwiązania. Przeczytałam jednym tchem w jeden wieczór podśmiewując się z przygód bohaterki - Aśki i kiwając głową przy fragmentach opisujących rzeczywistości PRL-u.
Mysza_99 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
violabu plusminus Linia koment
Przeczytane:1991-12-15, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,2012 i wcześniej,
Zaczytując się w lekkich kryminałach Joanny Chmielewskiej na początku lat 90', sięgnęłam również po jej pierwszą powieść pt. "Klin".
Jakże srodze się zawiodłam!
Być może dlatego, że to początki pisarstwa autorki?
Powieść napisana jest przystępnie, jednak niemiłosiernie nudnie. Nieciekawa fabuła nie uzyskała mojego uznania.
mikita plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
Właśnie przeczytałam pierwszą książkę Chmielewskiej "Klin" - na początku myślałam, że to nie dla mnie - ale po jakimś czasie tak się wciągnęłam, że nie byłam w stanie przestać czytać! Polecam!
22200116Zp Linia koment
Przeczytane:2016-01-06, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,gimnazjum,