Kronika ptaka nakręcacza

ISBN: 978-83-7495-959-9
Dodał/a książkę:czytam
Dodał/a opinię:Lady_Mary
Recenzja - Kronika ptaka nakręcacza
Dlaczego w ogóle sięgnęłam po tę książkę? Sama nie wiem, co było tym impulsem. Pozycję tę już dość długo miałam na swojej półce, ale jakoś nie po drodze mi było chyba. Nie należy do moich ulubionych gatunków, nie wyszła spod pióra ulubionego autora... Ale w końcu stało się. Historia lekko psychodeliczna - świat rzeczywisty miesza się ze światem snu i fantazji i to do tego stopnia, że czytelnik sam już nie wie, co jest snem, a co jawą. Ale co jest główną cechą tej powieści? Ona wciąga! I to tak bardzo, że nie byłam w stanie odłożyć jej z powrotem na półkę, dopóki nie przeczytałam wszystkich prawie 600 stron! Polecam.
Recenzja
en-ca_minne Linia koment
Przeczytane:2013-11-11, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,Mam,

Kronika ptaka nakręcacza to książka z gatunku tych, które TRZEBA przeczytać ponownie, ale nie od razu, bez pośpiechu, dać sobie czas na przetrawienie jej absurdalnej, lecz cudownej, treści.

Kronika... była, jest i będzie kwintesencją prozy Murakamiego. Jej treść jest równie nierealna, jak treść innych jego książek, ale piękno tego zjawiska polega na tym, że ten brak realizmu (u innych autorów często nie do przełknięcia) tworzy inny realizm. Mówiąc ogólnie, czytelnik nie widzi niczego nierealnego w tym, że opisane wydarzenia nie mogłyby się wydarzyć w świecie, który znamy

aga95 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-25, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2016,Mam,
Nie wiem co myśleć. Niby ciekawa, ale fragmentami nudnawa.
Lady_Mary plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016 roku :),
malamimbla plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-11, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2015,
Pierwsze spotkanie z twórczością Murakamiego bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. "Kronika ptaka nakręcacza" ujmuje wielowątkową, niespiesznie rozwijającą się akcją, mnogością dygresji i luźno połączonych z główną historią opowieści.Rozmyte granic między snem, jawą i różnymi światami tworzy nierzeczywistą rzeczywistość powieści, która wcale nie jest połączona ze sobą logicznymi ciągami przyczynowo-skutkowymi. Autor udowadnia, że tak naprawdę nie znamy świata, w którym żyjemy - znamy tylko jedną z jego warstw,innych ludzi natomiast poznać możemy jedynie na tyle, na ile oni sami nam pozwolą.
annaart plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-03-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Rewelacyjna książka! Polecam!
Regalia Linia koment
Przeczytane:2016-08-08, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Azucena Linia koment
Przeczytane:2016-05-21, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Literatura współczesna,
Dominika_21 Linia koment
Przeczytane:2016-03-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,FAVORI,