Okładka książki - Mężczyzna w brązowym garniturze

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-245-8859-6
Dodał/a opinię: RattyAdalan

Uwielbiam Agatę Christie, jej kryminały wciągają czytelnika, nie mozna się od nich oderwać. Polecam każdemu ksiązki jej autorstwa. Pozdrawiam

Kup książkę

Avatar użytkownika - PrzyKawieZKsiazk
PrzyKawieZKsiazk
Przeczytane:2017-03-24, Ocena: 4, Przeczytałem,
Główną bohaterką tego kryminału jest młoda dziewczyna, Anna Bedingfeld. Nie dawno przeżyła śmierć swojego ojca, który był naukowcem. Niestety nie był zdolny do pozyskania większego majątku. Sprzedaż majątku wystarcza na spłatę długów. Na szczęście Anny zostaje ona zaproszona przez przyjaciół do Londynu, gdzie postanawia poszukać pracy. Podczas powrotu ze spotkania staje się świadkiem śmierci człowieka. Posiada ona zmysł obserwatorski i uważa, że ta śmierć nie była dziełem przypadku. Przy całym zdarzeniu był obecny mężczyzna ubrany w brązowy garnitur. Mężczyzna o tym rysopisie był widziany w okolicy, gdzie zginęła pewna aktorka. Anna postanawia rozwiązać tę zagadkę. Powieść ta jest troszkę naiwna, co daje się zauważyć. Nasza bohaterka z każdej opresji wychodzi bez szwanku. Nic nie jest w stanie jej przestraszyć ani zatrzymać. Zastanawiałem się nad tym, czy może to być niezamierzony efekt komediowy... Kryminał retro, w którym ciężko uwierzyć, że taka historia miała miejsce, ale powala nam się to dobrze bawić w czasie czytania. Występuje tu także staroświecki wątek romantyczny, z tajemniczym mężczyzną i przeszkodami na drodze do szczęśliwego zakończenia.
Avatar użytkownika - Elina44
Elina44
Przeczytane:2015-12-01, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki - 2015 ,
Szpiegowska książka z bardzo rozwiniętym, jak na Agatę Christie wątkiem romantycznym. Trochę naiwna, ale bardzo odważna, inteligentna i sprytna dziewczyna wyrusza z deszczowej, bezpiecznej Anglii do egzotycznej, pięknej i niebezpiecznej Afryki. Z własnej woli wplątuje się w aferę i przez przypadek wchodzi w posiadanie drogocennych kamieni szlachetnych. Poznaje młodego mężczyznę, który na początku bardzo ją intryguje, a potem coraz bardziej fascynuje. Ona ukrywa go przed napastnikiem, on opiekuje się nią, gdy zostaje napadnięta. Ich relacja w zmienia się interesujący sposób. Akcja jest wartka i nieprzewidywalna. Polecam.
Avatar użytkownika - Espera
Espera
Przeczytane:2011-09-21, Ocena: 6, Przeczytałem,
Moim zdaniem najlepsze dzieło Agathy Christie.
Avatar użytkownika - whisky
Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Tajemnica błękitnej wazy. Audiobook
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Tajemnica błękitnej wazy. Audiobook

Słuchowisko na płycie CD. Występują: Marian Opania, Andrzej Ferenc, Krzysztof Kołbasiuk, Joanna Sobieska, Krzysztof Gosztyła....

Tajemnica Sittaford
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Tajemnica Sittaford

Zasypana śniegiem Anglia. Maleńka wioska Sittaford zostaje odcięta od reszty świata. Podczas seansu spirytystycznego przy wirującym stoliku gość z zaświatów...