OPIS CZYTELNIKA:

ISBN: 978-83-7659-202-2
Dodał/a książkę:Magdalena Galiczek-Krempa
Dodał/a opinię:marzena29
Recenzja - Mistyfikacja
Super książka. Zresztą jak wszystkie Cobena. Do samego końca trzyma w napięciu Jak zwykle autor wodzi czytelnika za nos, to co wydaje się być oczywiste przez ponad połowę książki na kilka stron przed końcem już takie nie jest. . Polecam
Recenzja
ilona Linia koment
Na półkach: Przeczytałem,

Każda zbrodnia zostanie ukarana. Choćby po wielu latach…

Piękna Ona, piękny On, dobrze usytuowani, bogaci, zakochani. Prowadzą cudowne, można powiedzieć „cukierkowe” życie. I nagle wszystko się zmienia. Tragedia odbiera im szczęście. To, co było tak wspaniałe, niespodziewanie umiera. Jak to możliwe, że skrywane przed światem zdarzenia sprzed trzydziestu lat ponownie wyszły na światło dzienne? Dlaczego to, co wydarzyło się dawno temu, doprowadziło do kolejnej śmierci?

Harlan Coben potrafi doprowadzić czytelnika do szału

Lady_Mary plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-03-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2017 :),
Świetna, trzymająca w napięciu od początku do końca powieść. Sposób prowadzenia narracji i dialogi zapewniają czytelnikowi mnóstwo ciekawych wrażeń i nie pozwalają się oderwać od książki.
kjakksiazka plusminus Linia koment

Twoim marzeniem jest wyjazd do Stanów Zjednoczonych? Chcesz poznać bliżej amerykańskie życie i poczuć dreszczyk emocji? Z Harlan'em Coben'em to nic trudnego. Autor wielu thrillerów zadba o to, żeby USA przedstawione w książce zapadło głęboko w pamięci. Jeśli nie czytaliście jeszcze Cobena, warto zacząć od '' Nie mów nikomu'', które jest idealnym odzwierciedleniem warsztatu pisarza. Ale ja nie o tym. Dziś chciałabym przybliżyć tytuł ''Mistyfikacja'', który autor napisał w swojej młodości.

Laura Ayans to była modelka i właścicielka domu mody Svengali. Młoda, szczęśliwa, zakochana po uszy w Davidzie Baskinie, gwieździe ligii NBA. Wydają się być stworzeni dla siebie. Niestety sielankę, przerywa tragiczny wypadek, który kończy ich miesiąc miodowy. Nagle zniknięcie Davida, powoduje zamieszanie w życiu Laury. Wszystko wskazuję na to, że David utonął w trakcie kąpieli w oceanie. Żona nie potrafi pogodzić się z śmiercią męża. Na własną rękę próbuję rozwiązać zagadkę dziwnego zbiegu okoliczności. Morderstwo, samobójstwo, czy upozorowana śmierć? Wielkie niebezpieczeństwo, czeka wszystkich, którzy pracują przy rozwiązaniu zagadki. Czy Laura zdoła dowiedzieć się gorzkiej prawdy? Komuś bardzo zależy by fakty nie wyszły na jaw.

Fabuła książki całkiem przystępna. Mamy piękna modelkę i najzdolniejszego koszykarza. Rozpoznawalni na całym świecie z milionami na koncie bankowym. Żyć, nie umierać. Przejdźmy do intrygi. Początkowo czytelnik nie domyśla się przyczyny śmierci mężczyzny. Jednak po jakimś czasie, całe to zamieszanie staję się dosyć przewidywalne, co było dla mnie zaskoczeniem. Bardziej znane tytuły autora są skomplikowane i z trudnością rozszyfrować dany wątek. Dla zatarcia przeszłości giną kolejne osoby, które były bliskie Laurze. Świat przedstawiony przez Cobena jest typowo amerykański, nie spotykany w Europie.

Mistyfikacja to powieść stworzona dla czytelników, którzy mają uprzedzenia do literatury sensacyjnej, a lubią literaturę, lekką na pochmurne wieczory. Plusem powieści jest ławy język, który z przyjemnością pozwala brnąć w tekst. Zbrodnie nie są drastyczne, a zagadki momentami troszkę pokręcone w stylu poźniejszych dzieł autora. Lekki dreszczyk emocji spowoduje, że jeśli nie kochaliście thrillerów, to zaczniecie je ubóstwiać

Coben we wstępie w oryginalny sposób umieszcza ostrzeżenie: „No tak… jeśli to pierwsza moja książka, którą trzymasz w ręku, odłóż ją. Zwróć. Weź inną. Nie ma sprawy, ja poczekam” Uważam, że słowa są skierowane do przyszłych fanów pisarza. Skąd ten wstęp? Cieżko stwierdzić. W tym momencie zadaję sobie pytania. Harlenie bałeś się reakcji fanów? Chciałeś udowodnić, że każdy kiedyś zaczyna? Trudne pytania, brak odpowiedzi, mieszane uczucia.

Jestem pozytywnie nastawiona, wiadomo trzeba przymknąć oko na pierwsze dzieło autora, stworzone w czasach, kiedy nikt go jeszcze nie znał. W końcu miał tylko dwadzieścia parę lat. Fani kochają za całą twórczość, nie za poszczególne pozycje. Brawo za odwagę i pokazanie, że nie każde dzielo musi być idealne. Wiadomo od razu Rzymu nie zbudowano.

zuza4231 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Świetny koniec. Bardzo zaskakujący ;p
bibliotekarkaB plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-03-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Niezwykłej urody Laura jest właścicielką domu mody. David jest znanym koszykarzem. Tragiczny wypadek podczas ich miodowego miesiąca zmienia diametralnie życie Laury, która powoli nabiera wątpliwości dotyczących śmierci Davida. Stanęła przed drzwiami, za którymi kryło się coś strasznego, coś złego, co groziło zniszczeniem rodziny.
Świetny kryminał. Autor pozwala czytelnikowi dość szybko domyślać się, kto jest zabójcą, ale dopiero na ostatnich kartach odkrywa motyw mistyfikacji.
Tula plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-06-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Uwielbiam książki Cobena i ta tez nie jest wyjątkiem. Nie wiem jak on to robi, ale nie potrafię oderwać się od lektury.
Ruda_Krakow plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-03-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Jeszcze nie ten styl pisania, w końcu to debiutowa książka autora, ale intryga nie z tej ziemi! Mimo "gorszej" jakości kunsztu literackiego Mistyfikacja jest fantastyczna!
marzena29 plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-06-16, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2011,
greta89 Linia koment
Przeczytane:2015-03-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
IzaaK Linia koment
Przeczytane:2015-03-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2014 i wcześniej,Mam,
edytka222 Linia koment
Przeczytane:2014-02-12, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Kryminały,
andr Linia koment
dayna15 Linia koment
Przeczytane:2014-12-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,z_Przeczytałam przed 2013,
lustitia Linia koment
Przeczytane:2014-02-09, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Wpisz nazwę półki,
jolantasatko Linia koment
Przeczytane:2014-01-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2011,
magdkos Linia koment
Przeczytane:2014-01-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane odkąd pamiętam do końca 2013 ;),
iwona-w Linia koment
Okładka - Mistyfikacja Umrzeć po raz drugi. Audiobook
Tess Gerritsen
Okładka - Mistyfikacja We dwoje
Nicholas Sparks
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja