Moja bliskość największa

ISBN: 978-83-03-04999-0
Dodał/a książkę:jusia
Dodał/a opinię:jusia
Recenzja - Moja bliskość największa
,,Moja bliskość największa" to zbiór piętnastu tekstów, które kryją w sobie przeróżne historie o miłości. Trudno przejść obojętnie obok opowiadań, których tematyka dotyka każdego z nas i które możemy porównać do swojego życia.
Autor jest doskonałym słuchaczem ludzkich historii, które plastycznie przelewa na kartki papieru tworząc tak trafne felietony, można tylko ubolewać, że są one zbyt krótkie, aby się w nich rozsmakować.
arven1989 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-18, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,,
lubię Pana Wiśniewskiego, i czytam jego książki, ale ta była dla mnie chwilami irytująca, miałam wrażenie że wydana aby coś wydać. Autor pisze tu krótkie teksty o różnych odcieniach bliskości, mądre niektóre, dają do myślenia, ale spodziewałam się czegoś więcej.
jusia plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-08, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,
violabu plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,
Janusz Leon Wiśniewski jest w swojej twórczości albo rewelacyjny, albo słaby. Jest to niewątpliwie człowiek o nieprzeciętnej inteligencji, wnikliwy obserwator, pasjonat kobiet (w tylko i wyłącznie pozytywnym znaczeniu), naukowiec-ścisłowiec, a jednocześnie świetny pisarz. To wszystko odzwierciedla się w zbiorze opowiadań "Moja bliskość największa". Przeplatają się w nim teksty "zwykłe" i informacje naukowe. Takie połączenia cenię i lubię w Wiśniewskim najbardziej. Niektóre opowiadania są takimi, jakich niestety nie pamięta się po tygodniu, aczkolwiek nie poruszają tematów płytkich, a zawsze istotne. W zbiorze tym znajdziemy również informacje będące wynikami badań, a dotyczące szeroko rozumianych bliskich relacji pomiędzy ludźmi. Są i historie szokujące, i zadziwiające.
Czyta się szybciutko. Polecam.
patkabm Linia koment
Przeczytane:2015-10-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,