Okładka książki - Najcenniejszy dar

Tytuł oryginału: The Christmas Box
Tłumaczenie: Hanna de Broekere
Ilustracje: -
Dodał/a opinię: justynab1903

Bardzo wzruszająca, a zarazem prosta historia o bardzo głębokim przesłaniu. Staruszka Mary zatrudnia do pomocy rodzinę, której w zamian ofiaruje lokum. Wszyscy stają się sobie bardzo bliscy jednak Mary ciągle próbuje wyjawić Richardowi jakąś tajemnicę, chce mu coś przekazać - coś co otworzy mu oczy na swoje życie i życie swojej rodziny, coś co było pierwszym darem na Boże Narodzenie. Przepiękna historia

Kup książkę

Avatar użytkownika - Deutschland191
Deutschland191
Przeczytane:2016-12-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 2016, 52 książki 2016, Mam,
Piękna w swojej prostocie rodzinna opowieść, opisująca przeżywanie świąt Bożego Narodzenia i stawiająca pytanie co tak naprawdę jest najważniejsze. Sięgnęłam po nią ze względu na magię jaką autor stwarza w swoich książkach i dlatego, że brakuje mi pięknej i mroźnej zimy. Bardzo polubiłam Mary. Kobieta,która doznała największego bólu pozostała otwarta na potrzeby innych ludzi. Książka pokazuje, że najcenniejszym darem jest szczęśliwa rodzina, pieniądze są ważne, jednak nie powinny być ważniejsze od własnej rodziny. Zastanawiałam się dlaczego Mary tak szczególnie nawiązała więź z córką Richarda, jednak kiedy odkryłam jej historię zrozumiałam. Każdy z nich dał sobie coś dobrego.Warto przeczytać tę krótką i poruszającą historię. Wciąż jednak liczę na to, że kiedyś święta będą białe. Może doczekam się tej chwili.
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2016-03-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Książka opowiada losy Richarda, jego żony Keri i córki Jenny. Rodzina ta wprowadza się do starej rezydencji, aby zaopiekować się jej właścicielką - starszą panią o imieniu Mary. Kobieta próbuje wyjawić Richardowi co jest najcenniejszym darem, chce aby otworzył oczy na swoje życie i życie swojej rodziny. Myślę, że przesłanie zawarte w tej książce jest nadal aktualne i wszyscy powinniśmy się do niego stosować.
Avatar użytkownika - violeta86
violeta86
Przeczytane:2015-08-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Niezwykle wzruszająca opowieść o miłości rodziców do swego dziecka. Zmusza do refleksji nad tym, co powinno liczyć się przede wszystkim - praca i gonitwa za pieniądzem, czy chwile spędzone z dzieckiem? Czyta się jednym tchem. Polecam każdemu nie zależnie od wieku.
Avatar użytkownika - justsmileback
justsmileback
Przeczytane:2015-06-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Krótka opowieść o samotności, wartości rodziny, tajemnicy starszej kobiety. Utwór pouczający, szczególnie dla zapracowanych rodziców. :)
Avatar użytkownika - ania87
ania87
Przeczytane:2014-12-26, Ocena: 6, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Piękna i wzruszająca w sam raz na Boże Narodzenie! Jest to ciepła i magiczna opowieść o tym co jest najcenniejszym darem na święta.W książce, a raczej książeczce, bo czyta się ją wyjątkowo szybko i cudownie, opisane są dwie historie opowiedziane przez Richarda- jego rodziny i Mary,staruszki, u której wynajmują mieszkanie, oraz tajemniczej skrzynki bożonarodzeniowej... Warto przeczytać, zdecydowanie polecam.
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2014-01-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku, pożyczone ;),
Rewelacyjna książka o prawdziwej magi Bożego Narodzenia. Książka bardzo krótka jednak z tak wielkim przesłaniem. Młode małżeństwo wszelkie oszczędności zainwestowało w nowo powstającą firmę i dlatego nie może pozwolić sobie na przyzwoite mieszkanie. Gnieżdżą się oni z małą córeczką w niewielkim mieszkaniu. Pewnego dnia kobieta-Keri znajduje ogłoszenie o domu do wynajęcia w zamian za opiekę nad starszą panią. Okazuje się że oprócz mieszkania młodzi ludzie otrzymują dużo więcej niż wspaniały dach nad głową. Staruszka-Mary stara się przekazać pochłoniętemu karierą i rozwojem firmy Richardowi co jest w życiu najważniejsze. Piękna piękna książka którą polecam każdemu.
Avatar użytkownika - ewazub
ewazub
Przeczytane:2014-01-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2014 roku :), Mam,
Piękna historia o najcenniejszym darze Bożego Narodzenia. Młode małżeństwo z córeczką decyduje się na zamieszkanie ze starszą damą w zamian za zajmowanie się domem i towarzystwo. Zapracowani rodzice czasem nie dostrzegają potrzeb małej dziewczynki, szczególnie ojciec nie znajduje czasu, by choć przeczytać bajkę. Starsza Pani, choć może staroświecka stara się przekazać rodzinie prawdę o Bożym Narodzeniu. Ukrywa jakąś tajemnicę. na strychu jej domu znajduje się m.in. kołyska... a także pudełko... puste pudełko, z którego dochodzą dźwięki muzyki...
Avatar użytkownika - kiki94kms
kiki94kms
Przeczytane:2013-11-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
Bardzo ciekawa i pochłaniająca książka. Jest tu ujęte dużo emocji. Jest tu ujęte tyle uczuć i bezwarunkowej pomocy, uświadomieniu sobie co dla życia jest najważniejsze i jakie problemy mogą nam przytoczyć rzeczywistość .
Avatar użytkownika - justynab1903
justynab1903
Przeczytane:2013-07-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2013-04-06, Ocena: 6, Przeczytałam,
Rewelacyjne opowiadanie szczególnie na czas BOżego Narodzenia, ale do połknięcia w każdej chwili. Daje dużo do myślenia, ponagla do działania, jest lustrem naszego życia, naszej codzienności, wspaniale pokazuje nasze zabieganie, głód pieniądza, bezsensowny bieg do wcześniej obranego celu, który... nie jest Najważniejszy!!! Najcenniejszy dar to.... a może zostawię Go do odkrycia:)
Avatar użytkownika - patita1990
Przeczytane:2014-04-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 2014 przeczytane,
Obiecaj mi
Richard Paul Evans0
Okładka ksiązki - Obiecaj mi

Opowieść o obietnicach, których moc zdolna jest pokonać czas "W zamkniętych na klucz i ukrytych w szafie szkatułkach przechowuję dwa naszyjniki. Są podarunkami...

Szukając Noel
Richard Paul Evans0
Okładka ksiązki - Szukając Noel

"Pamiętaj, liczy się tylko miłość" Gdy Mark był dzieckiem, mama opowiadała mu, że anioły czasem przebierają się za ludzi i schodzą na ziemię. Gdy dorósł...