Obietnica pod jemiołą

Dodał/a książkę:czytam
Dodał/a opinię:wkp
Recenzja - Obietnica pod jemiołą
BYLE DO ŚWIĄT

Richard Paul Evans to jedna z jaśniej świecących gwiazd powieści o miłości, a jego ,,Obietnica pod jemiołą" to jakże ciepła i sympatyczna lektura w sam raz na zbliżające się wielkimi krokami Święta!

Elise Dutton jest samotna, a w jej przeszłości kryją się rzeczy, które chętnie wymazałaby w całości. Przez popełniony niegdyś błąd nie potrafi się otworzyć, ani docenić, a szara codzienność przy organizowaniu wycieczek naukowych dla szkół, oraz nielubiana koleżanka z pracy, nie poprawiają jej samopoczucia. I nagle wszystko się zmienia, kiedy przysiada się do niej przystojny prawnik i składa propozycję: by do Wigilii udawała jego dziewczynę. Oboje są samotni, on dość ma pojawiania się na przedświątecznych imprezach bez nikogo. W zamian obsypywał ją będzie prezentami. Szaleniec? Być może, ale mimo obiekcji, Elise podpisuje z nim umowę pod jemiołą i... Jej życie zmienia się nie do poznania, a w sercu zaczyna rodzić się uczucie...

Najnowsza powieść Evansa to naprawdę bardzo dobra lektura dla każdego, kto nie przechodzi obojętnie obok miłości, a Święta to dla niego coś więcej, niż tylko komercja i przejaskrawione dekoracje wiszące w sklepach już od października. Co istotne, jest to powieść romantyczna zdecydowanie z bardziej ambitnej półki, niż zwykło się o tym gatunku sądzić. Mi osobiście, tak treścią, jak i poprowadzeniem akcji, skojarzyła się z jakże ciepłymi komediami z lat 80 i 90. Kultowymi filmami, które do dziś urzekają i wciąż na nowo są oglądane.

Styl, jakim operuje Evans, jest lekki, prosty i przyjemny. Łatwy w odbiorze, szybki w czytaniu. W pewnym sensie kobiecy, ale mężczyźni, którzy po ,,Obietnicę..." sięgną, będą się bawili równie dobrze, co przedstawicielki płci pięknej. Autor serwuje bowiem dużą porcję emocji, sporo wzruszeń i potrafi poprawić humor. Przede wszystkim zaś trąca romantyczne nuty w sercu czytelnika, a to zawsze ujmuje. Podobnie jest z atmosferą Świąt, które zbliżają się tak w powieści, jak i w rzeczywistości.

,,Obietnicę pod jemiołą" warto więc przeczytać, warto także dać na gwiazdkowy prezent każdemu, nie zależnie od płci, kto posiada romantyczną duszę a okres Bożego Narodzenia wciąż wyzwala w nim ciepłe uczucia. Polecam.

Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2015/11/21/obietnica-pod-jemiola-richard-paul-evans/
iwona-w plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-11-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Niespodziewana, trochę tajemnicza umowa a tyle zmian. Czy obie strony zdołają dotrzymać zawartych w niej postanowień? Jakie zmiany nastąpią w życiu Elise i Nicka?
azetka79 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-07-11, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016,
piękne... takie prawdziwe, że płakałam jak bóbr... takie moje... dziękuję
KKS plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Znakomita!
ejotek plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
Jeden telefon z pracy sprawił, że Elise Dutton zniszczyła życie, nie tylko sobie... spotkało ją coś, czego nie da się zapomnieć, czego nie można łatwo wybaczyć, czego będzie żałowała do końca swoich dni.

"Obietnica pod jemiołą" to nie tylko książka ze świątecznym klimatem w tle (który potęguje wizyta w Nowym Jorku uznawanym w Stanach za kultowy w tej wyjątkowej atmosferze), ale również - a może przede wszystkim - o błędach przeszłości. Jak przeżywamy te chwile, których zmienić nie możemy... Jak bardzo ich żałujemy, ale czasu cofnąć się nie da... Nie da się tego wymazać. Książka pokazuje, że każdy w jakiś sposób pokutuje za to co zrobił... Jestem wrażliwym człowiekiem, kobietą, matką, żoną i szczerze mówiąc nie potrafię ocenić, które z nich - Elise czy Nick - popełniło straszniejszy błąd... Które z nich bardziej cierpi... Które już sobie wybaczyło...

To książka prosta i ciepła, ale z ważnymi przesłaniami, w której nie brakuje - obok spraw trudnych - również humoru. Bawiłam się wybornie, tęskniłam, śmiałam się, uroniłam łzę, trzymałam kciuki, współczułam i zazdrościłam - i o to chyba chodzi, by czytana lektura wywoływała całą gamę emocji, prawda? Ta właśnie taka jest i dlatego serdecznie ją polecam, nie tylko przed Bożym Narodzeniem.

całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/01/richard-paul-evans-obietnica-pod-jemioa.html
Simi_48 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,"Świąteczne wyzwanie 2015",52 książki 2016,
,,Kuchnię mam tylko dlatego,że bez niej nie chcieli nam sprzedać domu."
,,W nieskończoność karzemy innych za ten sam błąd. Wobec siebie postępujemy identycznie. To nie jest właściwe, mimo to nadal to robimy."
Lekka i przyjemna. Kolejna książka pana Evansa, której przeczytanie sprawiło mi wielką radość. Książka opowiada o przebaczeniu. Wybaczeniu błędów osobom, które się kocha. Znajdziemy w niej wiele miłości oraz magii świąt. Ciepła, poruszająca, wzruszająca. Richard Paul Evans kolejny raz podarował swoim czytelnikom piękną i wartościową historię, która na długo zapada w pamięć. Polecam!
szpachela plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-26, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,Świąteczne wyzwanie 2015,
Przyjemna i ciepła powieść. Dwoje samotnych ludzi z bolesną przeszłością zawiera między sobą umowę. Mają spędzić ze sobą przedświąteczny czas. Co wyniknie z tej umowy i czy bohaterowie poznają swoje tajemnice? Przekonajcie się sami :) Książka miło nastraja na czas Świąt. Ma jednak dla mnie mały minus - troszkę za bardzo krąży wokół drogich prezentów. Kobietę można zdobywać i adorować także na inne sposoby i tego mi w tej powieści zabrakło :)
juliasokol22 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Milosc jest silniejsza niz wszystko! Ellis, skrzywdzona, pamietajaca to, ze ktos ja zranil w przeszlosci, zamknieta w swojej skrupie nie widzi tego, ze wszystko mozna zmienic wybaczeniem. I pewien mezczyzna uczy jej tego. Prawdziwa, przejmujaca opowiesc, ktora moze urzec kazdego!
kinderka plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Piękna, współczesna historia dziewczyny, która musiała nauczyć się wybaczać. Ale nie sama. ktoś jej w tym pomógł i dzięki temu stała się szczęśliwsza!
adeleide plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Ciepła, piękna opowieść o tym, jak ważne jest wybaczanie błędów osobom, które się kocha. Idealna na zimowe, chłodne wieczory, szczególnie polecam w okresie przedświątecznym!
kwiatek34556 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Jako fan Evansa jestem zachwycony tą książką! Moja żona jednak Evansa nie lubi, ale tę książkę czytała i uważa, że jest świetna!
pietraszek plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Niesamowita historia, której czytanie wręcz wyciska łzy z oczu! Jeśli chcecie poczytać coś naprawdę wartościowego - koniecznie sięgnijcie po Evansa - jakąkolwiek jego książkę!
dalia22 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Książka naprawdę piękna, opisuje wzruszającą historię, idealną na świąteczne wieczory (ale i nie tylko!), do tego piękna okładka i przystępna cena. Nic tylko czytać!
wkp plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-21, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,