Okładka książki - Pamiętnik

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2010-08-06
ISBN: 978-83-7659-253-4
Dodał/a opinię: mysha

Ładna, wzruszająca, chociaż żeby jakos strasznie mnie porwała to raczej nie..

Kup książkę

Wyobraź sobie, że przeżyłeś niesamowitą, genialną, fantastyczną i niezwykle romantyczną historię. Okazuje się, że jesteś zakochany po uszy, tak samo jest ze strony osoby, którą uwielbiasz. Spędzasz niepowtarzalne chwile u boku swej wakacyjnej miłości. Tak, wakacyjnej, ponieważ twoją lubą poznałeś właśnie w tym czasie. Snujesz wybujałe plany na przyszłość, kiedy nagle ona znika... wyjeżdża, zostawia cię i rozdziera twoje serce na kawałki, częściowo zabierając je ze sobą. Mija już wiele czasu od tamtych pamiętnych wakacji, ale ty nadal o niej rozmyślasz. Przy twoim boku nie ma miejsca dla żadnej innej kobiety, choć doskonale zdajesz sobie sprawę, że ona już nie wróci. Odczuwasz pustkę w sercu, której niczym nie potrafisz zapchać. A wtedy pojawia się twoja bogini - dawna wakacyjna miłość, w której zakochujesz się na nowo... Była ucieleśnieniem moich marzeń. Dzięki niej stałem się tym, kim jestem, a trzymanie jej w ramionach wydawało się bardziej naturalne niż bicie serca. "Pamiętnik" to debiutancka powieść Nicholasa Sparksa, która przysporzyła mu całe rzesze fanek i fanów. Według wielu historia opowiedziana przez tego człowieka jest niezwykła, pomimo wszelkich smutków i dramatów głównego bohatera. Magiczna, wzruszająca i niesamowicie realna. Moja opinia o tej pozycji różni się jednak znacznie od powyższych zdań, a dlaczego? Owszem, historia ...
Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2014-03-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Dzisiejszą recenzje zacznę od przestrogi: NAWET NIE PRÓBUJCIE ZACZYNAĆ CZYTAĆ TEJ KSIĄŻKI!!! Czemu? O tym dalej. W domu opieki przebywa mężczyzna, który codziennie odwiedza pewną pensjonariuszkę, chorą na chorobę Alzheimera. Mężczyzna-Noah Calhoun, dzień w dzień czyta kobiecie, która choć tego nie pamięta, jest jego żoną, pamiętnik. Pamiętnik jest spisaną historią ich wielkiej miłości i przeżyć, tych radosnych, ale i tych dramatycznych....   Z "Pamiętnikiem" po raz pierwszy spotkałam się jako ekranizacją i nie ukrywam, że jest to jeden z moich ukochanych filmów. I nie tylko ze względu na obsadę aktorką (która swoją drogą jest wyśmienita), ale głównie z uwagi na wachlarz emocji, jaki mi ten film dostarczył. Od łez, gniewu, żalu po śmiech. Opowieść tak niezwykła, że nie potrafię wytłumaczyć sama przed sobą dlaczego tak długo zwlekałam z przeczytaniem pierwowzoru.    Jeśli ktoś z was nie ma pojęcia o tej książce, ale i bohaterach, to  przybliżę wam ich pokrótce.  Noah jest młodym chłopakiem, pochodzącym z rodziny robotniczej. Jest rok 1932, Karolina Południowa i tu Noah spotyka młodziutką  Allie Nelson, bogatą dziewczynę, która spędza tu tylko wakacje. Od słowa do słowa młodzi zakochują się w sobie opętańczo i gdy nadchodzi moment rozłąki przyrzekają sobie wieczną miłość, pamięć i listy. Noah dotrzymuje obietnicy i piszę listy ...
Avatar użytkownika - BooksMyHarbour
BooksMyHarbour
Przeczytane:2017-05-26, Ocena: 4, Przeczytałem, Opinie,
"To miłość, po prostu. Najbardziej zdumiewająca rzecz, jaką w życiu widziałam." Słowa wypowiedziane przez bohaterkę epizodyczną mogą być kluczem do odczytania powieści. Każdy z nas ma własne wyobrażenie miłości. Mówi się o niej na różne sposoby. Lecz jedno jest pewne - na określenie tego zjawiska nie ma pojęć jednoznacznych. To niewątpliwie siła determinowana przez liczne sprzeczności. Sięgnęłam po tę książkę kierowana ciekawością, trochę sceptycznie, dla zmiany konwencji. Klasyczny romans? Raczej tak. Jednak poruszający w wyjątkowy sposób. Mam tu na myśli zwłaszcza zakończenie historii. To książka na jeden długi wieczór. Lecz w pamięci zostanie na dłużej.
Avatar użytkownika - izagd2121
izagd2121
Przeczytane:2016-12-08, Ocena: 5, Przeczytałem,
Piękna książka o miłości .
Avatar użytkownika - Ewfor
Ewfor
Przeczytane:2016-11-05, Ocena: 5, Przeczytałem, Wyzwanie czytelnicze 2016,
Starszy mężczyzna przebywa w Domu Opieki razem ze swoją małżonką chorą na Alzheimera. Codziennie czyta jej notatki - wspomnienia, jakie zapisał dawno temu. Czyta to jak powieść, której zakończenia kobieta nie potrafi się domyśleć. Piękna opowieść o miłości dwojga młodych ludzi wzrusza ją i zaciekawia. Niestety choroba pustoszy jej pamięć i staruszka nie wie kim jest mężczyzna przychodzący do niej każdego dnia, nie pamięta ani jego, ani tego co było zanim zachorowała, ale darzy go wielką sympatią. Czy nadejdzie taki dzień, w którym pozna w tym czarującym starszym panu mężczyznę, z którym spędziła najpiękniejsze lata swojego życia? Którego z nich starość zabierze szybciej, ją czy jego? Co tak naprawdę wydarzyło się w życiu tych dwojga starszych ludzi, że wspomnienia są jak balsam dla zmęczonej życiem duszy? Przyznam szczerze, chociaż z niemałym wstydem, że książka tego autora trafiła w moje ręce pierwszy raz. Nie przepadam ze tego typu powieściami, ale skuszona sławą jego dorobku, postanowiłam przekonać się sama za co kocha go taka rzesza czytelniczek (i czytelników). Zakupu książki nie żałuję i myślę, że w najbliższym czasie skuszę się na pozostałe powieści tegoż autora. Książka napisana została dość specyficznie. Pierwsza części spisana w osobie trzeciej w formie opowieści. Narrator przedstawia czytelnikowi życie dwojga młodych ludzi, pochodzących z dwóch różnych klas społecznych. Robi to w sposób ciepły i bardzo interesujący. Niby standardowa historia miłosna. Opisanie mi ...
Avatar użytkownika - alams
alams
Przeczytane:2016-09-16, Ocena: 6, Przeczytałem, przeczytam 52 książki,
Super książka o miłości lekturka na jeden dzień. Historia Miłości która trwa wiecznie
Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2016-08-20, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
"Pamiętnik" jest niesamowity tylko niestety strasznie krótki... Pocieszenie stanowi dla mnie fakt, że istnieje kontynuacja! To książka o tytule "Ślub", tylko proszę nie czytajcie jej opisów, gdyż zepsujecie sobie całą niespodziankę, którą kryje "Pamiętnik". Czy powieść ma jakieś minusy? Nie wiem, ponieważ tak wciągnęła mnie historia, iż zupełnie nie zagłębiałam się w inne jej aspekty. Nie zwróciłam nawet uwagi czy wystąpiły jakieś literówki... Podsumowując serdecznie zachęcam Was do zapoznania się z tą lekturą, gdyż jest pięknym przykładem na bezinteresowną miłość do "grobowej deski". A list, który przy końcu powieści wyjaśnia ideę "Pamiętnika" zawiera właśnie niewyobrażalne wyznanie tego uczucia. Dech zapiera! całość recenzji: https://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/08/nicholas-sparks-pamietnik.html
Avatar użytkownika - Willa871
Willa871
Przeczytane:2016-01-19, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 2016, Mam, Romans, Ulubione,
Niewielu jest autorów, którzy piszą tak pięknie o miłości jak Nicholas Sparks. Przeczytałam kilka jego pozycji i każdą się zachwycałam. Nie przeczytałam wcześniej jego debiutanckiej powieści, ale właśnie nadrobiłam tą skuchę. Pensjonariusz domu opieki czyta chorej na Alzheimera staruszce historię pewnej miłości, która narodziła się między biednym chłopakiem i dziewczynie z miasta pochodzącej z bogatej rodziny, dzięki lekturze na nowo przeżywa swoją pierwszą, niezapomnianą i wielką miłość. Ta historia po prostu mnie oczarowała. Aż żałuję, że wcześniej nie miałam okazji jej przeczytać. Jest po prostu wspaniała. Autor zręcznie operuję tutaj językiem, że czuje się prawdziwe emocje przy lekturze. Sama nie wiem, kiedy wniknęłam w ten pięknie przedstawiony świat. Aż dziw, że taką piękną historię o miłości napisał mężczyzna. Nie każdy tak potrafi, ale Sparks ma do tego prawdziwy talent. Nie zobaczymy tutaj wielkiej namiętności, chociaż jest opisana scena zbliżenia, ale pokazana w tak piękny sposób. Jak zdążyłam zauważyć po lekturze kilku jego pozycji, że skupia się bardziej na sferze duchowej. Sfera fizyczna jest dodatkiem, uzupełnieniem tego pięknego uczucia jakim jest miłość. Dzięki takim książkom jak ,,Pamiętnik" człowiek zaczyna odzyskiwać wiarę w miłość. Kto nie marzy o przeznaczeniu i pokonaniu wszystkich przeciwności losu, żeby w końcu być z ukochaną osobą do końca życia: na dobre i na złe. Styl autora bardzo mi się podoba. Czyta się lekko i przyjemnie, nie można się oderw ...
Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2016-03-10, Ocena: 5, Przeczytałem,
Króciutka, ale ciekawa. Polecam.
Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2016-02-02, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 w 2016, Audiobook,
Sparks ma to do siebie, że przyciąga czytelników. Pamiętnik jest jego debiutem i na tle innych jego późniejszych powieści wypada naprawdę dobrze. Przepis tkwi w prostocie i w języku. Można by się czepiać wielu spraw książkę można lubić lub nie. ale ostatnio wyczytałam gdzieś takie pasujące tu określenie: banał, ale piękny. z tą pięknotą bym tu nie przesadzała, po prostu przyjemna książka. zapadająca w pamięć, dla krótkotrwałego relaksu.
Avatar użytkownika - julita_185
julita_185
Przeczytane:2012-08-24, Ocena: 6, Przeczytałem, 2012, 2013, 2015,
Pierwsza moja ulubiona książka! Uwielbiam ją czytać. Przepiękna historia wielkiej miłości. Czytałam już kilka razy i na pewno za jakiś czas znów przeczytam po raz kolejny. Jednak tym razem muszę stwierdzić, że film mi się podobał o wiele bardziej niż książka. Jeden jedyny raz wystawiłam taką opinię, ale nie chcę powiedzieć, że książka jest zła. Dla książki jak i filmu najwyższa ocena :D
Avatar użytkownika - natalia6202
natalia6202
Przeczytane:2016-02-22, Ocena: 5, Przeczytałem,
Właśnie skończyłam czytać otóż tą książkę. Jest naprawdę niesamowita, historia miłości Alli oraz Noaha jest przecudowna. Moment, gdy ona musi wybrać och jakie emocje! Przeplatanie przeszłości z teraźniejszością nadają książkę pikantności. Jest to lekka i przyjemna lekturka, jednak brakuje mi większej liczby wiadomości o ich dzieciach
Avatar użytkownika - Valancy92
Valancy92
Przeczytane:2015-09-25, Ocena: 4, Przeczytałem,
Często tak jest, że książki, które kończę w bólach, zachęcają mnie do sięgnięcia po kolejne części. W przypadku "Pamiętnika" jest dokładnie odwrotnie: mimo, że czytało mi się lekko i przyjemnie, nie mam zamiaru przeczytać ani jednej książki tego autora więcej. Niejednokrotnie miałam ochotę, jak to się mówi, "rzygać tęczą". Książka jest o miłości... i jeszcze o miłości. I w sumie o miłości. Aha, takim dosyć ważnym wątkiem była jeszcze miłość. Do wymagającej literatury ta powieść nie należy na pewno. Do złej również. Ale ja osobiście niespecjalnie przepadam za powieściami, których treść jest utkana watą cukrową. Wydawać by się mogło, że związek głównych bohaterów jest doskonały, uświęcony z Góry, wolny od kłótni, od wszelkich nieporozumień, a wszystkie trudne chwile wynikają z sytuacji zewnętrznej. Obserwując otaczający mnie świat, nie widzę racji bytu dla takiej historii. Uważam ją wręcz za szkodliwą... Książka roztacza przed nami wizję miłości doskonałej, nieskalanej i mającej właściwości magiczne. Tę książkę czytają zwykli ludzie, zwłaszcza kobiety - które po wielu latach małżeństwa dochodzą do wniosku, że ich związek to pic na wodę i dlaczego to właśnie one muszą cierpieć z mężem, któremu brak jest krzty romantyzmu. Może trochę wyolbrzymiam, ale bardzo wierzę w edukacyjną rolę książek w dzisiejszym świecie, a do tego uważam, że romantyzm jest towarem deficytowym. Rozniecanie tęsknoty za czymś, co nie istnieje, bo jest to tylko półprawda literacka, w której autor za ...
Avatar użytkownika - dariaa_13
dariaa_13
Przeczytane:2014-08-04, Ocena: 5, Przeczytałem,
Wspaniała, niezwykła, chwytająca za serce. Miłość do śmierci, pomimo trudu, lat, choroby, pomimo wszystkiego. Prawdziwa, wielka miłość, NA ZAWSZE.
Avatar użytkownika - maja_klonowska
maja_klonowska
Przeczytane:2015-11-19, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2015, Mam,
Ostatnio trafiały mi się dość ciężkie lektury, które zmuszały do głębszych przemyśleń. Chciałam więc tym razem przeczytać coś lekkiego, przyjemnego i ze szczęśliwym zakończeniem. Mój wybór padł na słynną powieść Nicolasa Sparksa ,,Pamiętnik". W domu spokojnej starości, pewien mężczyzna, który najlepsze lata życia ma już dawno za sobą, czyta pamiętnik kobiecie cierpiącej na chorobę Alzheimera. Kobieta niczego nie pamięta ze swojej przeszłości, ma kłopoty z przypomnieniem sobie wczorajszego dnia, nie pamięta nawet swojego imienia. Jednak każdego dnia ów mężczyzna, który przedstawił się jako Duke, uparcie czyta jej historię dwojga ludzi - Noaha i Allie. Poznali się oni jako nastolatkowi, podczas wakacji. Bogata rodzina Allie miała dom w miejscowości, w której mieszkał Noah. Na początku nic nie zapowiadało silnego uczucia, które miało połączyć nastolatków. Jednak wkrótce zrozumieli, że wakacyjna znajomość jest czymś poważniejszym niż przelotny, letni flirt, który zakończy się wraz z wyjazdem Allie. Jednak związek bogatej dziewczyny i chłopaka z prowincji, który nie miał perspektyw na obiecującą karierę, nie wszystkim się spodobał. Cóż, każdy rodzic chce najlepiej dla swojego dziecka, podobnie myśleli państwo Nelson. Chcieli zapewnić córce lepszą przyszłość niż życie z chłopakiem ze wsi, a skoro właśnie kończy się lato, to znakomita okazja, by zakończyć tę niedorzeczną miłość. Allie i Noah obiecują sobie wzajemną korespondencję, jednak po wyjeździe Allie, Noah mimo że prze ...
Avatar użytkownika - Pilar
Pilar
Przeczytane:2015-11-19, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2015, Mam,
piękna i ujmująca historia o miłości do samego końca. O miłości na dobre i złe. W zdrowiu i w chorobie.
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2015-11-13, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 ksiązki 2015,
Bardzo romantyczna opowieść o miłości,która przetrwała mimo upływu lat i choroby obojga małżonków.Ostatni lata swojego życia spędzają w domu starców,gdzie mąż czyta chorej żonie pamiętnik z ich wspólnego życia.Kolejny raz przeczytałam i nadal tak samo a nawet bardziej mnie poruszyła.Polecam!
Avatar użytkownika - Daisy
Daisy
Przeczytane:2015-05-23, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 ksiazek, Mam,
Sparks pisze pięknie,jego książki są życiowe,pełne miłości. Czytałam kiedyś że każda jest oparta na prawdziwych wydarzeniach zaczerpniętych z jego życia. A przeżyć taką miłość jak para z pamiętnika ,to piękne i ta wiara że łabędź to żona ...
Avatar użytkownika - PatrycjaCz
PatrycjaCz
Przeczytane:2015-07-18, Ocena: 6, Przeczytałem,
CUDO!:)
Avatar użytkownika - Edyta_S
Edyta_S
Przeczytane:2012-02-13, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
książka tak samo piękna jak film, dużo wątków miłosnych, pięknych przyrzeczeń i cudownych miejsc
Avatar użytkownika - maleenstwoo
maleenstwoo
Przeczytane:2015-04-12, Ocena: 2, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie - książki zekranizowane,
Ekranizacja była dla mnie niezbyt wciągająca, ale słysząc i czytając wiele pozytywnych opinii postanowiłam sięgnąć też po książkę. Miałam nadzieję, że, jak to zwykle bywa książka okaże się o wiele lepsza niż film, dużo się nie pomyliłam. Trochę lepsza, ale bez szału. Jak dla mnie to dość ciekawa historia, lecz bardzo źle opisana. Mało akcji, dużo opisów, za dużo. Moim zdaniem nie warto tracić na nią czasu.
,,Kiedy człowiek pierwszy raz się zakochuje jego życie nieodwracalnie się zmienia i choćby nie wiedzieć jak się próbowało, to uczucie nigdy nie zniknie(...). I cokolwiek byś zrobił, zostanie z tobą. Na zawsze.'' Uwielbiam film, z którym zapoznałam się przed przystąpieniem do lektury. I ta, choć może być dla niektórych banalna, wręcz wtórna i z miałkim przesłaniem, które przecież było już tyle razy powielane - mnie zauroczyło. Autorowi udało się złapać istotę tego uczucia, ukazać jego siłę i piękno - tym większe oklaski że uchwycił to mężczyzna. Dobrze napisana, urokliwa, nieco sentymentalna i ckliwa - jednak poruszająca. Polecam!
Avatar użytkownika - magdalena_emilka
magdalena_emilka
Przeczytane:2014-10-01, Ocena: 6, Przeczytałem, Różne różności,
Jedna z najlepszych książek jakich czytałam. Świetne opisy, masa pięknych cytatów, które osobiście uwielbiam. Książkę mogę kończyć i czytać na nowo i nie widzę powodu, by przestała mi się podobać
Avatar użytkownika - aleksa6
aleksa6
Przeczytane:2014-09-26, Ocena: 3, Przeczytałem, 26 książek 2014,
Czy można porównać czytanie tej historii do wisienki na torcie? Tak. Jesz tort. Jesz. Ale czujesz, że to ciągle nie to. Że czegoś brakuje. I w końcu pojawia się ta wisienka. Większa część czasu to opowiadanie romantycznej, "ckliwej" historii dwojga ludzi. Cała wrażliwość, całe wrażenie, pełnia magii życia i miłości odsłania się nam pod koniec, kiedy to akcja rozgrywa się w domu opieki. To był ten moment, którego czytelnik poszukuje. Wcześniej czułam rozwleczoną, piękną miłosną historię.
Avatar użytkownika - PaniKaP
PaniKaP
Przeczytane:2010-04-09, Ocena: 5, Przeczytałem, 2010,
Wzruszająca i piękna powieść o prawdziwej miłości, która przetrwała próbę czasu i przeciwności losu. Pokazuje nam jak silna potrafi być miłość i jak wiele człowiek jest w stanie dla niej poświęcić. Nicholas Sparks ma to do siebie, że jego powieści zachwycają od samego początku do końca. Z wielką łatwością porywa nasze serca i wprowadza nas w wir namiętnych miłości i romansów, budząc w nas uczucia o których istnieniu nie mieliśmy dotychczas pojęcia.
Piękna historia miłości dwojga ludzi,która potrafiła przetrwać najgorsze.
Avatar użytkownika - ania87
ania87
Przeczytane:2014-05-31, Ocena: 6, Przeczytałem, Wyzwanie - powieści obyczajowe 2014,
Dawno żadna książka mnie tak nie wzruszyła, płakałam jak bóbr i nie mogłam się oderwać od tej historii przepięknej i burzliwej miłości. Trzeba przeczytać, koniecznie!
Popłakałam się jak bóbr przy tej książce. I to co najgorsze, wzięłam ją sobie do autobusu. Trochę przeczytałam na przystanku, trochę w autobusie. I właśnie tam się troszku popłakałam. Uroniłam kilka łez, co mogło wydać się dziwne. I pewnie takie było dla ludzi wokół. A ja jakoś nie umiałam się powstrzymać. Także, książkę polecam, historia piękna, miłość romantyczna. Ale nie czytajcie jej w miejscach publicznych. Lepiej w domku przy herbatce :)
Avatar użytkownika - Betka
Betka
Przeczytane:2014-02-21, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki w 2014 roku,
Dawno nie czytałam tak cudownie napisanej książki o miłości przy której czytaniu uroniłam niejedną łzę. A wszystko to za sprawą ,,Pamiętnika" Nicholasa Sparksa. Choć autorem jest mężczyzna potrafi napisać powieść chwytającą za serce. Muszę wspomnieć, że jest to moje pierwsze spotkanie z jego twórczością. Oj dużo straciłam..... Allie Nelson i Noah Calhoun to bohaterowie ,,Pamiętnika", których poznajemy jako parę nastolatków. Między młodymi ludźmi wybucha namiętne uczucie. Spędzają ze sobą każdą wolną chwilę, aż do czasu gdy Allie musi wyjechać z miasteczka. Ich drogi rozchodzą się aż na czternaście lat. Czy tak długa rozłąka może zniszczyć uczucie??? Wydawałoby się że tak. Ale nie w przypadku tych dwojga. Tylko... no właśnie. Allie jest zaręczona pomimo to pewna notatka prasowa sprawia iż wraca na stare śmieci do swojego Noaha. Między tą dwójką znowu zaiskrzy i to z podwójną siła. Jaką decyzję podejmie dziewczyna, co na to Leon, jak potoczyły się ich dalsze losy???? O tym wszystkim dowiedzą się Ci co sięgną po tą pozycję. Książkę czyta się bardzo szybko. Mnie chwyciła za serce. Może ktoś powie to takie babskie czytadło. Ale czasem trzeba sięgnąć po coś lekkiego a przy tym tak dobrze napisanego. Ciekawa jestem następnych książek Nicholasa Sparksa. Moja ocena 6/6
Avatar użytkownika - Maalinaa
Maalinaa
Przeczytane:2013-01-29, Ocena: 6, Przeczytałem,
Wow. Niesamowita historia. Niesamowita książka.
Avatar użytkownika -

Skończyłam dzisiaj o 1 w nocy:) "Pamiętnik" to historia jak każda inna - rozpoczyna się jak to bywa w przypadku Nicholasa Sparksa takim krótkim wprowadzeniem w życie i świat przedstawiony. Bohaterowie opowiadają o swoim życiu itd.... To wszystko mnie nie zdziwiło, bo "Pamiętnik" to już 3 książka tego autora, którą miałam okazję przeczytać. Początek mnie zniechęcał... Myślałam, że to będzie takie banalne romansidło, bo zwykle 1 książki autora wcale nie są najlepsze... I w sumie jak przebrnęłam przez 3 lub 2 pierwsze rozdziały wciągnęła mnie. Zaczęłam się zastanawiać jak to będzie, jak się wszystko rozwinie... No i się rozwinęło:) Do ostatniego rozdziału czytałam tą książkę praktycznie nie przerywając jej. Historia była niesamowita i choć kiedy doczytałam ją już do prawie ostatniego rozdziału... byłam pewna, że to nie będzie super książka... Wszystko się zmieniło kiedy czytałam ten ostatni rozdział. To on sprawił, że ta książka jest wyjątkowa. Bo ani historia, ani sposób jej napisania nie był aż tak nieprzewidywalny jak zakończenie... Nareszcie nie wszystkie historie miłosne ukazują sztuczny przekoloryzowany świat... Ta historia jest zdecydowanie inna i choć Sparks nareszcie do zakończenia historii nie użył śmierci jest to opowieść o prawdziwym szczęśliwym życiu zakończona tragicznie. Łzy przy niej płyną choć może nie tak jak przy "Ostatniej piosence". Dziękuję, że pan Sparks wprowadza do romansu takie historie jak "Pamiętnik". To dzięki jego twórczości potrafię z uśmieche ...
Avatar użytkownika - sylwia91zdw
sylwia91zdw
Przeczytane:2013-11-06, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Wzruszająca, prawdziwa miłość, spotykająca człowieka tylko raz w życiu... i trwająca całe życie. Polecam gorąco
Avatar użytkownika - wiola120892
wiola120892
Przeczytane:2013-09-12, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2013,
Wstyd przyznać, ale "Pamiętnik" przeczytałam dopiero po obejrzeniu w telewizji filmu. Mimo tego, że wiedziałam jak skończy się historia wywołała ona na mnie wielkie wrażenie. Jak każda książka Sparksa także i ta jest poruszająca, wzruszają i pełna miłości, która jednak nie kończy się szczęśliwie, ale daje człowiekowi wiele radości i szcześcia w chwili jej trwania.
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2013-10-06, Ocena: 5, Przeczytałem,
przepiękna opowieść o życiu i jego zawiłościach... jak tu nie wierzyć w Boga i Jego moc, kiedy z perspektywy czasu oglądamy piękną miłość, a co za tym idzie i piękne życie Noaha i Allie, cudność życia.... nic doddać nic ująć... przenika mnie dreszcz... to opowieść do której się wraca... zdecydowanie
Avatar użytkownika - karla1214
karla1214
Przeczytane:2013-09-25, Ocena: 1, Przeczytałem, 52 książki 2013,
Zdecydowanie nie jestem fanką Sparksa. "Pamiętnik" to moja pierwsza książka tego autora, i raczej nie powrócę już do jego twórczości. Słyszałam o wielu filmach nakręconych na podstawie książek tego pana, jednak żadnego nie obejrzałam. Nigdy nie byłam fanką romansideł, a ta książka zdecydowanie mnie do nich nie przekonała. Historia była strasznie cukierkowa i ckliwa. Najbardziej trzymającym w napięciu momentem było to, jak główna bohaterka miała powiedzieć mężowi, że go zdradziła. A on ledwo co zareagował. Co tu jest nie tak ?! Główny bohater przynajmniej jak dla mnie był strasznie nudny i wyjątkowo miękki jak na faceta opisywanego jako strasznie umięśnionego. Usłyszałam kiedyś, że ta książka to klasyka romansideł, a ja stwierdziłam, że warto znać klasykę. Jednak w książce nie znalazłam ani jednego romantycznego momentu. Zdecydowanie nie polecam.
Avatar użytkownika - darr2
darr2
Przeczytane:2013-04-24, Ocena: 6, Przeczytałem, 12 książek 2013,
Najlepsza książka Nicholasa Sparksa! Genialna, po prostu porywająca serce i ciało. Takiej miłości pragnie chyba każdy :)
Avatar użytkownika - monika11281
monika11281
Przeczytane:2012-05-08, Ocena: 6, Chcę przeczytać, Mam,
Przepiękna ksiażka ,czytałam ją już kilka razy i jeszcze zdarza sie mi przy niej płakać.Polecam wszystkim!!!
Avatar użytkownika - kami00000
kami00000
Przeczytane:2013-04-16, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2013, Mam,
"Pamiętnik" czyli debiut literacki Sparksa. Najbardziej popularna i okrzyknięta "najlepszą" książka tego autora. Kobiety na całym świecie zachwyciły się historią Noah i Alli. I miały racje. Cudowna, wzbudzająca uczucia. Ostatnie 30 stron czytałam dwie godziny, nie mogąc powstrzymać łez płynących mi po policzkach, nie widząc słów. Książka do której zawsze chętnie będę wracać. Romantyczna, prawdziwa, wzruszająca, cudowna. Niesamowita. Kocham. Kocham. Kocham.
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2009-09-08, Ocena: 2, Przeczytałem, 2012 i wcześniej,
"Pamiętnik" Nicolasa Sparksa to krótko opisana historia prawdziwej miłości. Miłości tak idealnej, że aż trudnej do uwierzenia. Książka ckliwa i wzruszająca, jednak opowiadanie zupełnie oderwane od realiów życia.
Avatar użytkownika - white_swan
white_swan
Przeczytane:2013-06-01, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki - 2013,
Może i jest to opowieść o pięknej miłości, która wszystko przezwycięży, nawet rozłąkę i chorobę, ale czegoś mi w niej brakowało. Po prostu przeszkadzało mi pokazanie pary w dwóch jedynie momentach ich życia i zbycie paroma zdaniami tego, co działo się wcześniej i później. Pod tym względem o wiele bardziej podobał mi się film, który dla mnie jakoś pełniej ukazywał historię miłości Noaha i Allie, bo ta książkowa historia średnio mnie porwała.
Avatar użytkownika - Juliette
Juliette
Przeczytane:2013-05-18, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2013, Przeczytane,
Kronika niezwykłej miłości. Pewnego lata połączyło ich wspaniałe uczucie. Rozstali się na 14 lat, próbując iść w swoją stronę, ustatkować się, dojrzeć. Jednak okazało się, że życie osobno, nie ma dla nich sensu. Napisana wspaniałym językiem historia naprawdę mną poruszyła. Po raz pierwszy w życiu bohaterowie przemówili do mnie w ten sposób. Płakałam i cieszyłam się razem z nimi. Przeżywałam każdy ich ból i cierpienie. Na zmianę łamali mi serce i dawali nadzieję, że jednak prawdziwa miłość istnieje. Czytałam, nie mogąc się oderwać. Nie zabierać się do czytania bez paczki chusteczek! Z całego serca polecam.
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2013-04-30, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2013,
Kiedy mężczyzna kocha kobietę... Spędzili ze sobą niezapomniane wakacje po których rozstali się na 14 lat. Cała treść książki to wielkie, wręcz utopijne uczucie Noana do Allie. Bardzo wzruszające zakończenie. Noan jest zrozpaczony, że choroba Alzheimera, która dotknęła Allie, nie pozwala jej pamiętać spędzonych razem wspaniałych lat.
Avatar użytkownika - anonimowa000
anonimowa000
Przeczytane:2013-04-02, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Książka ciekawa.Może na początku tak się nie zapowiada, ale z czasem coraz bardziej wciąga.Jak zwykle, w książkach Sparks'a, zakończenia są najlepsze.Polecam wszystkim miłośnikom romansów.
Avatar użytkownika - mysha
mysha
Przeczytane:2013-02-24, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Ładna, wzruszająca, chociaż żeby jakos strasznie mnie porwała to raczej nie..
Avatar użytkownika - blebelebe
blebelebe
Przeczytane:2013-02-26, Ocena: 6, Przeczytałem,
Gorąco polecam :)
Fajna, wzruszająca - nie powiem, że nie. Chociaż myślałam, że będzie trochę lepsza :)
Avatar użytkownika - Anytsuj
Anytsuj
Ocena: 6, Przeczytałem,
Zawsze przy tym ryczę jak małe dziecko
Avatar użytkownika - Madaleno
Madaleno
Przeczytane:2010-11-02, Ocena: 5, Przeczytałem,
Przyjemna lektura, choć mnie bardziej jednak podobała się ekranizacja.
Avatar użytkownika - moonraavi
kamilabunia
Przeczytane:2016-04-20, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Zetka_Siedlce
Zetka_Siedlce
Przeczytane:2016-04-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Wypożyczone (2016),
Avatar użytkownika - FireDancer
Ocena: 5, Przeczytałam,
Ślub
Nicholas Sparks0
Okładka ksiązki - Ślub

Wilson Lewis, wzięty, dobrze prosperujący prawnik, ma siebie za przykładnego męża i ojca. Nie może zrozumieć, dlaczego stosunki z dziećmi układają mu sie...

Na zakręcie
Nicholas Sparks0
Okładka ksiązki - Na zakręcie

Miles Ryan, prowincjonalny szeryf, samotnie wychowuje dziewięcioletniego syna Jonaha. Jego życiową obsesją jest schwytanie człowieka, który przed...