Okładka książki - Pani Jeziora

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a opinię: MArtT

6,6 i jeszcze raz 6! "Wiedźmin" Sapkowskiego to niewątpliwie jedna z najlepszych książek, jakie miałam przyjemność czytać. Nasza duma. Wszystkie 7 części (pięcioksiąg + dwie poprzedzające) trzymają w napięciu i doskonale się ze sobą łączą oraz uzupełniają. Zakończenie "Pani Jeziora" długo gości w myślach. Po każdej części gwarantowany "kac książkowy" :) Jestem zachwycona tą historią.

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2016-07-15, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2016,
Zakończenie wspaniałej sagi wciągnęło mnie niesamowicie. Akcja co chwile zaskakuje, wiele wątków pobocznych, wszytko piękne dopełnione. Dużo trzymających w ciągłym napięciu opisów bitew i walk, smutnych i wzruszających momentów, tajemnic, chwil romantycznych i dialogów od których nie możesz powstrzymać się od śmiechu. Sapkowskiego uznaję za mistrza polskiej literatury! Lektura obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli fantasy!
Ostatnio oceniłam całość serii wiedźmin przy dodawaniu do biblioteczki "Ostatniego Życzenia" Jako, iż nie zamierzam czytać Sezonu Burz czuję się zobowiązana, by napisać o tej serii coś jeszcze. Spędziłam z nią ponad miesiąc, aż! A może raczej tylko tyle? Nie czytam zadziwiająco szybko, ale w Wiedźminie to co innego. Styl pisania Sapkowskiego mnie ujął na tyle, że żyłam każdą stroą tej cudownej prozy. Pisarz wykreował bowiem świat fantastyczny i wspaiały, o którym chce się opowiadać. Moim ulubionym tomem na zawsze zostanie Pani Jeziora, a szczególnie wzruszające zakończenie, którego się nie spodziewałam. Polecam wszystkim miłośnikom dobrej fantastyki!
Avatar użytkownika - MArtT
Mistrzostwo :)
Avatar użytkownika - krasu
krasu
Przeczytane:2015-09-20, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Ciri ucieka ze swgo świata za pomocą wieży Jaskółki. Trafia do krainy elfów i jednorożców. Król chce miec z nią dziecko, by wzmocnic jeszcze bardziej gen Starszej Krwi, niestety jego plany legnął w gruzach. Dzięki pomocy magicznych koni, Cirilla ucieka z tego świata przed istotami, które chcą posiąśc jej dar poruszania się między czasem i przestrzenią by móc rządzic wielką różnorodnością wymiarów, które powstały po Koniungcji. Wiedźmin Geralt dociera do kięstwa Toussanit, słynącego z winnic i wybornych win znanych na całym świecie. Okazuje się, iż Jaskier zna tutejszą królową, z którą łączył go gorący romans i może coś więcej. Przypadkiem Geralt dowiaduje się gdzie ukrywa się czarnoksięznik Vilgefortz, przetrzymujący Yennefer i czychający na dar Ciri. Fringilla Vigo- członkini Loży stara się wyciągnąc z niego tę informację powołując się na przelotny romans, który połączył ich los na czas pobytu wiedźmina w księstwie win, dobrej i szczodrze nakrapianej trunkiem zabawy. Czy Chaos zatryjumfuje, czy może zwycięży Dobro? Ostatnia częśc tego wspaniałego dzieła kunsztu pióra i ludzkiej wyobraźni.
Avatar użytkownika - Edyta_S
Edyta_S
Przeczytane:2015-06-15, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
I tym razem A. Sapkowski pokazał klasę, seria książek o wiedźminie cóż można powiedzieć to klasyka, napisana językiem , który nie do każdego przemówi, specyficzne poczucie humoru, ale i tak czytam i powracam do tej serii z przyjemnością
Avatar użytkownika - aqunia94
aqunia94
Przeczytane:2013-11-07, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki - 2013 ,
Generalnie jestem zachwycona przygodami wiedźmina Geralta, aczkolwiek ten tom podobał mi się najmniej, niby sporo się działo, ale jakoś przeniesienie się przez Ciri do innego Uniwersum - Król Artur, Merlin itd- jakoś mnie nie przekonało. Niemniej Saga Wiedźmin to pozycja obowiązkowa na liście każdego fana fantastyki:)
Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2013-10-27, Ocena: 6, Przeczytałem, z_52 książki 2013,
Kolejna powtórka i kolejne podniesienie ocen. O czym jest cykl o wiedźminie, każdy pewnie wie, więc przynudzać nie będę. Zaznaczę tylko, że z każdym spotkaniem dostrzegam w tych powieściach więcej szczegółów i coraz więcej wartości. Mimo znajomości fabuły, konsekwencji kolejnych wydarzeń i zakończenia, przygody Geralta, Yennefer i Ciri potrafią mnie pochłonąć, zagrać na emocjach, dostarczyć intelektualnej rozrywki, wywołać uśmiech czy nawet parsknięcie głośnym śmiechem tak skutecznie, że zapominam o otoczeniu, dając się wessać temu brutalnemu światu. Jego bogactwo, każdy przejaw życia opisany z wyczuciem dramatyzmu, urozmaicona geografia, logika zdarzeń, wielość krajów, ich ustroje, polityka i społeczeństwa, zróżnicowane i pełne, nie potrafią znudzić. Do tego szczypta, całkiem spora, magii, liczne rasy istot myślących i potworów, zamieszkujących wspólnie każdy zakątek wiedźminowego świata, ubarwiają odczytywanie zależności, oddziaływań i smaczków zawartych na niemal każdej stronie siedmioczęściowego cyklu. Przednia rozrywka, do której na pewno jeszcze nie raz wrócę. (Ocena: t. 1-7 - 6/6)
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, Ocena: 4, 26 Ksiażek 2013, Mam,
Świetny opis bitewnego zgiełku, naprawdę czuć taki bestialski klimat i krew skapującą z kart książki. Atmosferę zdecydowanie psuje "skakanie po wymiarach", jest ono zdecydowanie zbyt długie, przez co tworzy się bardzo chaotyczna narracja. Niemniej jednak dobre zakończenie sagi o Geralcie.
Chrzest ognia. Wiedźmin. Tom 5
Andrzej Sapkowski0
Okładka ksiązki - Chrzest ognia. Wiedźmin. Tom 5

CZY SPEŁNI SIĘ ZŁOWROGA PRZEPOWIEDNIA? Andrzej Sapkowski, arcymistrz światowej fantasy, po raz kolejny zaprasza do swej krainy Nigdy-Nigdy i przedstawia...

Miecz przeznaczenia
Andrzej Sapkowski0
Okładka ksiązki - Miecz przeznaczenia

"Miecz przeznaczenia" jest zbiorem opowiadań stanowiących swoistą kontynuację przygód Geralta ze zbioru "Ostatnie życzenie", a zarazem poprzedza...

Top 5 książek
Złodziejka książek