Pani Jeziora

ISBN: 83-7054-129-1
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Dodał/a opinię:MArtT
Recenzja - Pani Jeziora
6,6 i jeszcze raz 6! "Wiedźmin" Sapkowskiego to niewątpliwie jedna z najlepszych książek, jakie miałam przyjemność czytać. Nasza duma.
Wszystkie 7 części (pięcioksiąg + dwie poprzedzające) trzymają w napięciu i doskonale się ze sobą łączą oraz uzupełniają. Zakończenie "Pani Jeziora" długo gości w myślach. Po każdej części gwarantowany "kac książkowy" :) Jestem zachwycona tą historią.
Sadu plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-07-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Zakończenie wspaniałej sagi wciągnęło mnie niesamowicie. Akcja co chwile zaskakuje, wiele wątków pobocznych, wszytko piękne dopełnione. Dużo trzymających w ciągłym napięciu opisów bitew i walk, smutnych i wzruszających momentów, tajemnic, chwil romantycznych i dialogów od których nie możesz powstrzymać się od śmiechu. Sapkowskiego uznaję za mistrza polskiej literatury! Lektura obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli fantasy!
ladymiss778 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,Mam,Wyzwanie- fantastyka 2016,
Ostatnio oceniłam całość serii wiedźmin przy dodawaniu do biblioteczki "Ostatniego Życzenia" Jako, iż nie zamierzam czytać Sezonu Burz czuję się zobowiązana, by napisać o tej serii coś jeszcze. Spędziłam z nią ponad miesiąc, aż! A może raczej tylko tyle? Nie czytam zadziwiająco szybko, ale w Wiedźminie to co innego. Styl pisania Sapkowskiego mnie ujął na tyle, że żyłam każdą stroą tej cudownej prozy. Pisarz wykreował bowiem świat fantastyczny i wspaiały, o którym chce się opowiadać. Moim ulubionym tomem na zawsze zostanie Pani Jeziora, a szczególnie wzruszające zakończenie, którego się nie spodziewałam. Polecam wszystkim miłośnikom dobrej fantastyki!
MArtT plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Ulubione :),
Karen72 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Mistrzostwo :)
krasu plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Ciri ucieka ze swgo świata za pomocą wieży Jaskółki. Trafia do krainy elfów i jednorożców. Król chce miec z nią dziecko, by wzmocnic jeszcze bardziej gen Starszej Krwi, niestety jego plany legnął w gruzach. Dzięki pomocy magicznych koni, Cirilla ucieka z tego świata przed istotami, które chcą posiąśc jej dar poruszania się między czasem i przestrzenią by móc rządzic wielką różnorodnością wymiarów, które powstały po Koniungcji.
Wiedźmin Geralt dociera do kięstwa Toussanit, słynącego z winnic i wybornych win znanych na całym świecie. Okazuje się, iż Jaskier zna tutejszą królową, z którą łączył go gorący romans i może coś więcej. Przypadkiem Geralt dowiaduje się gdzie ukrywa się czarnoksięznik Vilgefortz, przetrzymujący Yennefer i czychający na dar Ciri. Fringilla Vigo- członkini Loży stara się wyciągnąc z niego tę informację powołując się na przelotny romans, który połączył ich los na czas pobytu wiedźmina w księstwie win, dobrej i szczodrze nakrapianej trunkiem zabawy.
Czy Chaos zatryjumfuje, czy może zwycięży Dobro? Ostatnia częśc tego wspaniałego dzieła kunsztu pióra i ludzkiej wyobraźni.
Edyta_S plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
I tym razem A. Sapkowski pokazał klasę, seria książek o wiedźminie cóż można powiedzieć to klasyka, napisana językiem , który nie do każdego przemówi, specyficzne poczucie humoru, ale i tak czytam i powracam do tej serii z przyjemnością
aqunia94 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-07, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki - 2013 ,
Generalnie jestem zachwycona przygodami wiedźmina Geralta, aczkolwiek ten tom podobał mi się najmniej, niby sporo się działo, ale jakoś przeniesienie się przez Ciri do innego Uniwersum - Król Artur, Merlin itd- jakoś mnie nie przekonało. Niemniej Saga Wiedźmin to pozycja obowiązkowa na liście każdego fana fantastyki:)
danutka plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,z_52 książki 2013,
Kolejna powtórka i kolejne podniesienie ocen. O czym jest cykl o wiedźminie, każdy pewnie wie, więc przynudzać nie będę. Zaznaczę tylko, że z każdym spotkaniem dostrzegam w tych powieściach więcej szczegółów i coraz więcej wartości. Mimo znajomości fabuły, konsekwencji kolejnych wydarzeń i zakończenia, przygody Geralta, Yennefer i Ciri potrafią mnie pochłonąć, zagrać na emocjach, dostarczyć intelektualnej rozrywki, wywołać uśmiech czy nawet parsknięcie głośnym śmiechem tak skutecznie, że zapominam o otoczeniu, dając się wessać temu brutalnemu światu. Jego bogactwo, każdy przejaw życia opisany z wyczuciem dramatyzmu, urozmaicona geografia, logika zdarzeń, wielość krajów, ich ustroje, polityka i społeczeństwa, zróżnicowane i pełne, nie potrafią znudzić. Do tego szczypta, całkiem spora, magii, liczne rasy istot myślących i potworów, zamieszkujących wspólnie każdy zakątek wiedźminowego świata, ubarwiają odczytywanie zależności, oddziaływań i smaczków zawartych na niemal każdej stronie siedmioczęściowego cyklu. Przednia rozrywka, do której na pewno jeszcze nie raz wrócę.
(Ocena: t. 1-7 - 6/6)
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach: 26 Ksiażek 2013,Mam,
Świetny opis bitewnego zgiełku, naprawdę czuć taki bestialski klimat i krew skapującą z kart książki. Atmosferę zdecydowanie psuje "skakanie po wymiarach", jest ono zdecydowanie zbyt długie, przez co tworzy się bardzo chaotyczna narracja. Niemniej jednak dobre zakończenie sagi o Geralcie.
Kirjanna Linia koment
Przeczytane:2015-04-24, Na półkach: Przeczytałem,
damonowa Linia koment
Przeczytane:2015-03-20, Na półkach: Przeczytałem,
aeljot Linia koment
Przeczytane:2015-03-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,12 książek w 2015 roku,
Justine943 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
RoT Linia koment
Przeczytane:2014-04-17, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Missmi Linia koment
Przeczytane:2014-02-04, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Dawno temu/ nie pamiętam daty,
Eliszeba Linia koment
Przeczytane:2014-01-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane,Wymarzona...,
Furin Linia koment
Przeczytane:2014-01-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
mouna Linia koment
Przeczytane:2014-03-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Moje,
karolina_c Linia koment
Przeczytane:2013-08-06, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
jestempsychiczny Linia koment
Przeczytane:2013-07-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
gan1983 Linia koment
Przeczytane:2005-11-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Sapkowski Andrzej,
iwan Linia koment
Przeczytane:2009-06-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,