Opis ksiązki

Kup Teraz

Porwana pieśniarka

Ocena ( 8 osób )
5.5
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2016-01-13
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-64297-67-0
Liczba stron: 470
Dodał/a książkę:edytka222
Dodał/a opinię:Sheti
Recenzja - Porwana pieśniarka
Po jak wielu przeczytanych książkach siadacie do komputera, aby napisać recenzję, i nie jesteście w stanie nawet zacząć? Nie dlatego, że książka była zła. Wręcz przeciwnie - tak mocno na Was wpłynęła, że zabrakło Wam słów, aby to wyrazić. Mnie nie spotyka to zbyt często, bo też nie zawsze aż tak bardzo wczuwam się w czytaną historię. Oczywiście nie ma to nic wspólnego z moim brakiem chęci, ale wiecie - jedne książki przemawiają do nas bardziej niż inne. A ja chyba z każdą kolejną pozycją robię się coraz bardziej wymagająca...
Ponad pięćset lat temu trolle zostały uwięziona pod gruzami Samotnej Góry. Czym aż tak bardzo naraziły się jednej z czarownic, że ta postanowiła je tak srogo ukarać? Przez tak długi czas ludzie zdążyli zapomnieć o tych magicznych istotach, a wiedza o nich przetrwała jedynie w podaniach i legendach. Okazuje się, że mity na temat trolli są prawdziwe, a Cecile de Troyes ma okazję przekonać się o tym na własnej skórze. Zostaje porwana przez chciwego człowieka i oddana w ręce trolli, które wierzą, że dziewczyna może ich wyzwolić. Musi poślubić tajemniczego księcia trolli, który nawet nie ukrywa swojej niechęci do gatunku ludzkiego. Czy jednak pod jego chłodną powierzchownością kryje się coś więcej? Czy Cecile odkryje wszystkie zagadki zaginionego świata i wyzwoli trolle spod gruzów Góry?
Sięgając po debiut literackie Danielle L. Jensen nie spodziewałam się, że spisana przez nią historia aż tak mnie urzeknie! Piękna okładka przyciągnęła moją uwagę już od pierwszej chwili, gdy tylko na nią spojrzałam, a wspaniała treść sprawiła, że historia zyskała specjalne miejsce w moim sercu, obok kilku innych powieści, które pokochałam. Autorka pięknie operuje słowami, jej język jest dojrzały i głęboki. Świat trolli opisała bardzo szczegółowo, zarówno sam jego wygląd, jak i zasady w nim obowiązujące. Podczas czytania w naszej wyobraźni tworzy się wyraźny i klarowny obraz magicznej i pięknej krainy, którą jednak spowija pewien mrok. Zamieszkują ją nie tylko trolle, ale również mieszańce, których pochodzenie również bardzo dobrze poznajemy. Mimo czasów panowania okrutnego i bezwzględnego króla, w tej krainie chce się żyć!
Ciekawą rzeczą jest przedstawienie trolli. Zawsze kojarzyły mi się one z ogromnymi potworami, które żywią się ludzkim mięsem i nie należą do zbyt inteligentnych - z takim przedstawieniem tych istot spotykałam się do tej pory. Danielle Jensen porzuca wszelkie schematy i przekracza granice, bowiem urokowi księcia Tristana nie sposób się oprzeć! Nie tylko ze względu na wygląd i mieniące się srebrem oczy, ale również ze względu na charakter. Początkowo zimny, nieczuły i zdystansowany, a jednak pełen oddania i miłości. Oczywiście nie muszę mówić, że Cecile poznaje go początkowo od tej najgorszej strony? Aroganckiego i zbyt pewnego siebie dupka, którego urokowi jednak bardzo łatwo ulec. Co z nami kobietami jest nie tak, że uwielbiamy ten typ? Oczywiście pojawiają się tutaj również trolle nieco przypominające te ze znanych nam opowieści, ale zaufajcie mi - w świecie Danielle Jensen panuje ogromna różnorodność!
Mimo że fabuła w dużej mierze skupia się na klątwie, która spoczywa na rasie trolli, pojawia się też wiele innych wątków i motywów. Stanowią one jednolitą i logiczną całość. Tempo akcji jest doskonale zrównoważone, a odpowiednie stopniowanie napięcia i zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że nieraz serce staje w gardle, a czytelnik wychodzi z siebie i staje obok. Fabuła jest po prostu porywająca i ciężko oderwać się od tej książki choćby na chwilę! Próbowałam znaleźć chociaż jeden element, który mógłby mnie zirytować, ale to niewykonalne. Nawet wątek miłosny okazał się być całkiem znośny, a chwilami magiczny i pełen pasji. Owszem, lekko irytujące są wieczne ucieczki i powroty Cecile i Tristana, ale właściwie znajdują one logiczne wytłumaczenie w fabule.
Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że i tak nie napisałam wszystkiego na temat tej książki, co chciałabym Wam przekazać. Wywołała we mnie wiele emocji, porwała mnie do swojego świata, urzekła, oczarowała i sprawiła, że całkowicie się zatraciłam! Rzecz nie do uwierzenia, zakochałam się w trollu, doskonale rozumiałam główną bohaterkę i sama chciałabym być na jej miejscu i zostać porwana do magicznej krainy pod Samotną Górą. Tej książki nie da się ot tak odłożyć na półkę i o niej zapomnieć. Ta historia wżera się głęboko w serce i pamięć. Jest wspaniała, ma cudowny klimat i wiele do zaoferowania. To opowieść o nadziei, przyjaźni, miłości i oddaniu, w której nie brak tajemnic, zagadek, intryg i spisków. Zakończenie sprawiło, że kilka łez spłynęło po mojej twarzy (podobnie jak kilka innych scen) i pragnę jak najszybciej sięgnąć po kolejny tom! Wystawiam 5+/6.

www.bookeaterreality.blogspot.com
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Pabottyro plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Dziewczyna porwana przez trolle (skrót myślowy) i zmuszona do małżeństwa z ich księciem. Tylko ona zgodnie z przepowiednią może zdjąć ciążącą na nich klątwę. Banalne prawda? Cóż, jak się okazuje, nie do końca.
Cécile właśnie kończy siedemnaście lat i będzie mogła robić to, co najbardziej kocha. Śpiewać na scenach całego świata. Kiedy zostaje porwana i uwięziona w mieście pod gruzami Samotnej Góry jej świat się kończy. Legendy stają się mroczną rzeczywistością. Dziewczyna ma zostać żoną księcia i już nigdy nie wrócić do domu. Jakby tego było mało, wszyscy mają nadzieję, że jest w stanie zdjąć kilkusetletnią klątwę, która trzyma ich pod ziemią. Spore wymagania, nieprawdaż? Co się stanie kiedy dziewczyna nie będzie w stanie im sprostać?! Łatwo nie będzie, tym bardziej, że jej mąż stoi na czele rebeliantów. Zagrożenia czyhające z każdej strony, ciągłe napięcie i walka o przeżycie.

Historia opisana przez Danielle L. Jensen, może nie wieje świeżością, jednak to ciekawa, wielowątkowa opowieść. Pojawia się tu kilka wątków znanych mi np. z „Żelaznego króla” czy „Czasu Żniw” - mam tu na myśli kontrolę poprzez imię czy osłabienie przez żelazo (dość częste motywy w książkach fantasy). Jednak patrząc na całość muszę przyznać, że „Porwana pieśniarka”, to książka, która mnie pochłonęła i oczarowała. Autorka stworzyła niezwykły świat trolli – potężnych magicznych istot, uwięzionych pod ziemią, żyjących poniekąd na łasce ludzi, a mimo wszystko uważających się za lepszych, za stworzonych do władzy. Paradoks prawda? Co by nie powiedzieć, są potężni i silni, nie doceniają ludzi, mieszańców traktują jako pokarm dla potworów, jako tanią siłę roboczą, coś gorszego, skażonego.
Książę, który za wszelka cenę próbuje udowodnić, że jest lepszy od swoich przodków. Król, który nie liczy się z nikim i z niczym, skłonny do gróźb wobec syna, despota. Tajemnicza ciotka i bezbarwna matka. Intrygujący Marc i „zabójcze” bliźniaki. Historia nabiera tempa z każdą stroną.

Tristan – przystojny, młody elf, następca tronu. Przez całe życie ukrywał swoje prawdziwe poglądy i walczył z całych sił, by zachować swoje myśli i uczucia dla siebie. Ciążyła na nim odpowiedzialność zdjęcia klątwy. Nie potrafi sobie poradzić ze związaniem z Cécile oraz uczuciami jakie zaczynia do niej żywić. Młody monarcha ma jednak tajemnice Co ukrywa?

Cécile to twarda dziewczyna, która walczy o swoje marzenia. Z wszystkich sił sprzeciwia się losowi jaki ją dotknął i planuje wyrwać się z rąk trolli. Widać, że dziewczyna zmienia się w czasie trwania całej historii, podobnie zresztą jak jej mąż. Nie można jej odmówić odwagi, uporu i zawziętości. Momentami jednak jej zachowanie kojarzyło mi się z symptomami syndromu sztokholmskiego (za dużo psychologii haha). Ok, rozumiem, megaprzystojny mąż, służba i życie przepełnione rozrywkami, ale naprawdę miałam wrażenie, że chwilami Cécile zapomina, że ją porwali i więżą. (Tak na marginesie, miłych trolli zbyt wielu to tu nie ma). Nie mogę jej jednak omówić twardego charakteru i trafnych ripost. Muszę Wam powiedzieć, że zakochałam się w niektórych dialogach. Są zabawne i błyskotliwe (choć według mnie niektóre „ciut” przesłodzone).

Historia, którą stworzyła Danielle L. Jensen to coś więcej niż banalny romans międzygatunkowy. To skomplikowana historia upadku, klątwy, historia rewolucji i straconej miłości. „Porwana pieśniarka” to opowieść o poświęceniu i walce o ideały, o miłości i stracie.
Muszę przyznać, że autorka wykonała kawał dobrej roboty. Wykreowała cudowny, dopracowany świat. Stworzyła różne postaci, bardzo złożone i często problematyczne. Świetne dialogi i poczucie humoru. W „Porwanej pieśniarce” nic nie jest łatwe i proste. Skomplikowana polityka, żądza władzy, walka w imię lepszego świata. Książka wciąga czytelnika od pierwszej strony i trzyma w napięciu do ostatniej. Mino że przepełniona magią i istotami nie będącymi ludźmi, powinna spodobać się nie tylko miłośnikom fantasy.

http://pabottyro.blogspot.com/
gabolek000 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-07-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2016,52 książki 2016,posiadam,ulubione,zdobyłam 2016,zrecenzowane,
Recenzja na:
http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/2016/07/49-porwana-piesniarka.html

Jak zareagowałabyś, gdyby ktoś porwał cię, następnie wywiózł nie wiadomo gdzie, a potem oznajmił, że musisz poślubić obcą ci osobę? Zgodziłabyś się, wpadła w panikę, uciekła z krzykiem? Co by było, gdyby okazało się, iż twój nowy mąż to troll? Patrząc na wyobrażenia ludzi o tych stworzeniach, z pewnością zwymiotowałabyś tuż obok siebie, zalała się łzami i wolała zakończyć swoje nieszczęsne życie. Bo kto o zdrowych zmysłach chciałby bestii na męża? Ale może ten troll wcale nie będzie taki zły, bo już przy pierwszym spotkaniu dostrzegasz, że twój wybranek nie jest cuchnącym stworzeniem z ogromnym cielskiem i zielonymi brodawkami na całej płaszczyźnie twarzy. Powala cię jego niesamowita uroda i charakter. Co z tego będzie?

W literaturze pojawiły się już wampiry, wilkołaki, łowcy demonów, zombie i czarodzieje. Teraz przyszedł czas na potrzebny powiew świeżości, bowiem pewna autorka postanowiła zaryzykować. Z ohydnych trolli stworzyła istoty piękne. Wydobywając ich wady, przekuła w zalety, zmodyfikowała wygląd, dodała zupełnie nowe cechy i cele. Zaaranżowała niezwykłe miejsce zamieszkania, zwracając uwagę na obmyśloną wcześniej historię całej rasy. O kim mowa? O Danielle L Jensen i jej genialnej "Porwanej pieśniarce". Bo to dzięki tej książce, kilka miesięcy temu, o pisarce zrobiło się głośno. Opowieść ta stanowi początek nowej trylogii, pełnej magii, niebezpieczeństw, tajemniczych i zarazem niezwykle kuszących stworzeń oraz licznych bogactw.

Siedemnastoletnia Cecile de Troyes, obdarzona anielskim głosem, wiąże przyszłość z występami na scenach. Niebawem ma wyruszyć spełniać swe marzenia, jednak los zaplanował dla niej coś zupełnie innego. Dziewczyna zostaje porwana, zabrana do miejsca, które powinno istnieć tylko w legendach, i sprzedana trollom. Stworzenia od lat uważane za bajkę, są uwięzione pod Samotną Górą. Nie pamiętają, jak wygląda słońce, rośliny, zwierzęta, jak to jest pływać w morzu czy stąpać po piasku, który wchodzi między palce. I wszystko to przez czarownicę, która setki lat temu rzuciła na stwory klątwę. Według przepowiedni, może uratować ich jedynie córka dnia połączona z księciem nocy. Cecile zostaje wydana za księcia Tristana, dziedzica tronu. Wkrótce po tym, dziewczyna przekonuje się, że stawka jest o wiele większa niż się spodziewała. Bo Trollus jest miejscem pełnym intryg i tajemnic, które dopełnia jej własne, pełne mocy dziedzictwo.

Jeszcze kilka tygodni temu nie byłam przekonana do "Porwanej pieśniarki". Pojawiły się obawy - ogromne, cuchnące, brzydkie, brudne, tłuste stwory z licznymi zielonymi brodawkami i szarą skórą. Ze śmierdzącym oddechem, połamanymi zębami i prymitywną bronią w jednej ręce. Czy to brzmi jak opis idealnych bohaterów do książki z nutą miłości w tle? Niezupełnie. Do tego doszedł jeszcze motyw ze stworami uwięzionymi pod górą, pewna nazwa (Samotna Góra) i wszystko dało mi jasny obraz na kolejną inspirację innym autorem. Te wątki jak z "Hobbita" czy "Władcy Pierścieni", którego kojarzę niestety tylko z filmów. Koniec końców, nie zawiodłam się, a moje podejrzenia o kopiowaniu treści innego dzieła odpłynęły gdzieś daleko. Obawy okazały się niesłuszne, a ja spędziłam miły czas na zapoznawaniu się z historią.

Przez pierwsze sto stron nie potrafiłam się wciągnąć i odkładałam książkę, mówiąc sobie, że będę kontynuować ją w dzień następny. Czytanie utrudniały mi liczne powtórzenia, które jak na złość, chyba chciały, abym je zauważała. Nie wiem, czy to wina tłumaczenia czy samej autorki. Bardziej skłaniam się ku temu pierwszemu, bo Danielle L Jensen pisze tak barwnie, plastycznie i ciekawie, że po prostu nie jestem w stanie uwierzyć, że nie zadbała o te drobne błędy. Jej pióro jest niesamowite - autorka nie tworzy opowieści poprzez jej pisanie - powiedziałabym, że pani Jensen po prostu maluje. I to tak fenomenalne obrazy, że aż człowiek zazdrości. Reszta książki minęła mi jak z bicza strzelił. Oczarowana opowieścią brnęłam w nią dalej, aż w pewnym momencie zdałam sobie sprawę, że już dawno przestałam czytać - zaczęłam tą historią żyć.

Świat został przedstawiony w taki sposób, że najpierw nie bardzo go rozumiałam. Ale kiedy tylko załapałam, o co we wszystkim chodzi, nie chciałam się z nim rozstawać. Trollus jest miejscem, które tylko wygląda zwyczajnie, uznając oczywiście, że patrzymy na wszystko z perspektywy kryteriów odpowiednich dla powieści fantasy. Bo tak naprawdę polityka, wszelkie powiązania, relacje i kultura są dosyć skomplikowane, ale to te zawiłości czynią z nich sprawy ciekawe. Pomysł na klątwę i uwięzienie trolli pod górą po prostu mnie urzekł. Może i pojawił się stary, dobry schemat związany z legendarną wybranką, która ocali całą ludność i odegra największą rolę w rebelii (spekulując po tym, co przekazała autorka), ale jakoś się tym nie przejęłam. I zaczęłam ostatnio zauważać, że chyba wszystkie przeczytane przeze mnie książki, które zawładnęły moim sercem, były schematyczne. Czy to znak, że ludzie idą ślepo za tym, co im już znane i że boją się otwierać na nowe możliwości?

Z czystym sumieniem mogę oznajmić Wam, że genialnym posunięciem ze strony autorki, było prowadzenie narracji zarówno jako Cecile jak i Tristana. Dzięki temu mogłam dowiedzieć się, co siedzi w główce Tristana - postaci tajemniczej i wielowarstwowej. I wiecie co? Absolutnie go pokochałam! Cecile jest odważna i silna, ale czasem po prostu krucha, a w momentach, kiedy zdarzało jej się to ujawnić, miałam po prostu ochotę ją porządnie uścisnąć i potraktować najgorszym kłamstwem z możliwych - zapewnić, że wszystko będzie dobrze. Było mi jej szczerze żal, ale za to imponowała mi na każdym kroku i co najważniejsze, nie irytowała.

Jakby nie było, "Porwana pieśniarka" nie jest książką tylko o trollach i ludziach. Znajdują się w niej spiski, zdrady, miłości. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że pomiędzy trollem, który gardzi rasą ludzką, a człowiekiem, nigdy nie dojdzie do stworzenia jakiejkolwiek relacji. A przecież książę Tristan w pewnym momencie zmienił swoje nastawienie i nie bał się pokazać światu, że zależy mu na jego Cecile. Długo to wszystko trwało, ale w tym wypadku liczył się końcowy rezultat. Dziewczyna również nie kryła się ze swoimi uczuciami co do niego - pokazała, że nawet "potwora" można pokochać. Ich relacja była magiczna. Im bliżej końca, tym bardziej przeżywałam całą opowieść. A samo zakończenie złamało mi serce. Najgorsza w tym wszystkim jest świadomość, że prawdziwa miłość prędzej czy później pokona wszystkie przeciwności losu i będzie razem. Ale ja wolałabym już to "prędzej", niż "później".

Z "Porwaną pieśniarką" powinien zapoznać się absolutne każdy, kto tylko ma ochotę na nutkę fantasy, tajemnicy i cudownej miłości pomiędzy niesamowitymi bohaterami. To genialna opowieść, która sprawi, że przeniesiesz się w świat pod Samotną Górą i z zapartym tchem będziesz śledzić losy Tristana, Cecile i reszty społeczeństwa. Zakończenie może złamać ci serce, a dla pocieszenia powiem, że już za kilkanaście dni premiera tomu drugiego. Nie mogę się tego doczekać! Bo genialna okładka skrywa jeszcze genialniejszą historię.
roxiXDCool plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Czytam regularnie w 2016 roku,
Dobra książka fantasy. Dużo się w niej dzieje. Porwanie dziewczyny jeszcze można uznać za normalne w fantastyce, ale trolle, potwory, klątwa...to jest już za dużo, przynajmniej tak się wydaje. Ale nie w tej książce, tu wszystko jest rozłożone w czasie i poukładane. Bardzo przyjemna lektura z cudownym wątkiem miłosnym. Oczekuję drugiej części, ponieważ zakończyła się dosyć niewyraźnie.
Amarisa plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
"(...)
,,Porwana pieśniarka" jest cudowną opowieścią, pełną magii i tajemnic, która zabiera nas do świata, w którym pragnienia serca nieustannie ścierają się z poczuciem obowiązku i logicznym rozumowaniem, gdzie na każdym kroku toczy się mniej lub bardziej zawoalowana walka o władzę i o to, co stanowi sens życia, i gdzie nie wiadomo komu można zaufać, kto jest przyjacielem, a kto za moment, patrząc nam prosto w oczy, wbije nóż w samo serce. Danielle L. Jensen stworzyła historię, którą czyta się jednym tchem i która wywołuje zamęt w myślach oraz burzę targających nami emocji. Nie mogę się doczekać chwili, w której sięgnę po kontynuację."

Cała recenzja dostępna na moim blogu:
http://magicznyswiatksiazki.pl/porwana-piesniarka-danielle-l-jensen/
Sheti plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
Po jak wielu przeczytanych książkach siadacie do komputera, aby napisać recenzję, i nie jesteście w stanie nawet zacząć? Nie dlatego, że książka była zła. Wręcz przeciwnie - tak mocno na Was wpłynęła, że zabrakło Wam słów, aby to wyrazić. Mnie nie spotyka to zbyt często, bo też nie zawsze aż tak bardzo wczuwam się w czytaną historię. Oczywiście nie ma to nic wspólnego z moim brakiem chęci, ale wiecie - jedne książki przemawiają do nas bardziej niż inne. A ja chyba z każdą kolejną pozycją robię się coraz bardziej wymagająca...
Ponad pięćset lat temu trolle zostały uwięziona pod gruzami Samotnej Góry. Czym aż tak bardzo naraziły się jednej z czarownic, że ta postanowiła je tak srogo ukarać? Przez tak długi czas ludzie zdążyli zapomnieć o tych magicznych istotach, a wiedza o nich przetrwała jedynie w podaniach i legendach. Okazuje się, że mity na temat trolli są prawdziwe, a Cecile de Troyes ma okazję przekonać się o tym na własnej skórze. Zostaje porwana przez chciwego człowieka i oddana w ręce trolli, które wierzą, że dziewczyna może ich wyzwolić. Musi poślubić tajemniczego księcia trolli, który nawet nie ukrywa swojej niechęci do gatunku ludzkiego. Czy jednak pod jego chłodną powierzchownością kryje się coś więcej? Czy Cecile odkryje wszystkie zagadki zaginionego świata i wyzwoli trolle spod gruzów Góry?
Sięgając po debiut literackie Danielle L. Jensen nie spodziewałam się, że spisana przez nią historia aż tak mnie urzeknie! Piękna okładka przyciągnęła moją uwagę już od pierwszej chwili, gdy tylko na nią spojrzałam, a wspaniała treść sprawiła, że historia zyskała specjalne miejsce w moim sercu, obok kilku innych powieści, które pokochałam. Autorka pięknie operuje słowami, jej język jest dojrzały i głęboki. Świat trolli opisała bardzo szczegółowo, zarówno sam jego wygląd, jak i zasady w nim obowiązujące. Podczas czytania w naszej wyobraźni tworzy się wyraźny i klarowny obraz magicznej i pięknej krainy, którą jednak spowija pewien mrok. Zamieszkują ją nie tylko trolle, ale również mieszańce, których pochodzenie również bardzo dobrze poznajemy. Mimo czasów panowania okrutnego i bezwzględnego króla, w tej krainie chce się żyć!
Ciekawą rzeczą jest przedstawienie trolli. Zawsze kojarzyły mi się one z ogromnymi potworami, które żywią się ludzkim mięsem i nie należą do zbyt inteligentnych - z takim przedstawieniem tych istot spotykałam się do tej pory. Danielle Jensen porzuca wszelkie schematy i przekracza granice, bowiem urokowi księcia Tristana nie sposób się oprzeć! Nie tylko ze względu na wygląd i mieniące się srebrem oczy, ale również ze względu na charakter. Początkowo zimny, nieczuły i zdystansowany, a jednak pełen oddania i miłości. Oczywiście nie muszę mówić, że Cecile poznaje go początkowo od tej najgorszej strony? Aroganckiego i zbyt pewnego siebie dupka, którego urokowi jednak bardzo łatwo ulec. Co z nami kobietami jest nie tak, że uwielbiamy ten typ? Oczywiście pojawiają się tutaj również trolle nieco przypominające te ze znanych nam opowieści, ale zaufajcie mi - w świecie Danielle Jensen panuje ogromna różnorodność!
Mimo że fabuła w dużej mierze skupia się na klątwie, która spoczywa na rasie trolli, pojawia się też wiele innych wątków i motywów. Stanowią one jednolitą i logiczną całość. Tempo akcji jest doskonale zrównoważone, a odpowiednie stopniowanie napięcia i zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że nieraz serce staje w gardle, a czytelnik wychodzi z siebie i staje obok. Fabuła jest po prostu porywająca i ciężko oderwać się od tej książki choćby na chwilę! Próbowałam znaleźć chociaż jeden element, który mógłby mnie zirytować, ale to niewykonalne. Nawet wątek miłosny okazał się być całkiem znośny, a chwilami magiczny i pełen pasji. Owszem, lekko irytujące są wieczne ucieczki i powroty Cecile i Tristana, ale właściwie znajdują one logiczne wytłumaczenie w fabule.
Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że i tak nie napisałam wszystkiego na temat tej książki, co chciałabym Wam przekazać. Wywołała we mnie wiele emocji, porwała mnie do swojego świata, urzekła, oczarowała i sprawiła, że całkowicie się zatraciłam! Rzecz nie do uwierzenia, zakochałam się w trollu, doskonale rozumiałam główną bohaterkę i sama chciałabym być na jej miejscu i zostać porwana do magicznej krainy pod Samotną Górą. Tej książki nie da się ot tak odłożyć na półkę i o niej zapomnieć. Ta historia wżera się głęboko w serce i pamięć. Jest wspaniała, ma cudowny klimat i wiele do zaoferowania. To opowieść o nadziei, przyjaźni, miłości i oddaniu, w której nie brak tajemnic, zagadek, intryg i spisków. Zakończenie sprawiło, że kilka łez spłynęło po mojej twarzy (podobnie jak kilka innych scen) i pragnę jak najszybciej sięgnąć po kolejny tom! Wystawiam 5+/6.

www.bookeaterreality.blogspot.com
Anjoai Linia koment
Przeczytane:2016-07-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Karmelek3 Linia koment
Przeczytane:2016-06-19, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
BoRoWiK Linia koment
Przeczytane:2016-02-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016,Mam :),
Glonek Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Simi_48 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Dizzy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Porwana pieśniarka Młot Thora
Rick Riordan
Okładka - Porwana pieśniarka Ukryta łowczyni
Danielle L Jensen
Okładka - Porwana pieśniarka Big Red Tequila
Rick Riordan
Okładka - Porwana pieśniarka Na skraju jutra
Hiroshi Sakurazaka
Okładka - Porwana pieśniarka Apollo i boskie próby. Tom 1. Ukryta wyrocznia
Riordan Rick
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów